Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019, 2020 > Zajímavé informace > Národní park Harz

Informace - Národní park Harz

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Německo - Harz - svěží zeleň čerstvě vyrašených lístků v údolí řeky Bode
Německo - Harz - svěží zeleň čerstvě vyrašených lístků v údolí řeky Bode Německo - Harz - Oderstausee, přehradní jezero, 1931-34, 5 km dlouhé, obklopené lesy Harzu Německo - Harz - Teufelsmauer (Čertova zeď), pevné santonské pískovce vyzdvižené podél hlubinného zlomu Německo - Harz - přírodní amfiteátr řeky Bode pod Herzogsblickem Německo - Harz - jaro se odemyká petrklíčem Německo - Harz - Timmerode Německo - Harz - lanovka z Thale na Hexentanzplatz

Národní park Harz

 Pohoří Harz leží ve středním Německu na rozhraní tří spolkových zemí – Durynska, Dolního Saska a Saska -Anhaltska. Táhne se od severozápadu k jihovýchodu téměř 95 km a je široké až 35 km. Toto hrásťové pohoří je tvořeno starými horninami (hlavně žuly a ruly, dále i břidlice a slepence. Nejvyšší hora Brocken má jen 1.142 metrů. Typické jsou náhorní plošiny s protáhlými úzkými údolími s horskými říčkami, skalnaté srázy i skalní zdi (pískovcová stěna Teufelsmauer, přes 4 km dlouhá). Vyšší část pohoří Horní Harz (Oberharz) pokrývají jehličnaté lesy, nižší část Dolní Harz (Unterharz) je porostlá lesy listnatými.

Přes 95% rozlohy národního parku zabírají lesy. V nižších polohách bukové a smíšené, směrem do vyšších poloh přecházejí do horských pralesovitých smrčin. Horní hranice lesa je zde neuvěřitelně nízko, pouhých 1.100 metrů (to je zhruba o 800 níže než v Alpách ), vlivem drsného klimatu. Na hřebenech jsou horské louky, suťoviska, skály a hojně i rozsáhlá rašeliniště (s kyhankou, klikvou, suchopýry i masožravou rosnatkou). Zvířena odpovídá lesnímu charakteru parku (asi jako u nás na Šumavě ), od roku 2.000 je zde pokusně vysazován rys. Z ptáků je zajímavý výskyt křivky obecné, živící se semeny šišek, kterou u nás lze vidět jen za tuhých zim, kdy přilétá od severu. Vlastní území parku je osídleno jen minimálně, zato turistů se zde ročně vystřídá na 10 milionů, ale nebojte se, klidu si zde užijete dost.

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na národní parky či zahrady najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a- zahrady .

 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,