Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Národní park Kalkalpen

Informace - Národní park Kalkalpen

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Rakousko - NP Kalkalpen, turistika po horských chodníčcích
Rakousko - NP Kalkalpen, turistika po horských chodníčcích Rakousko - NP Kalkalpen, hořce na horských loukách Rakousko - Kalkalpen - Wurzeralm Rakousko - Kalkalpen - Tauplitzalm, porosty kosodřeviny nad jezerem Steirersee Rakousko - Kalkalpen - Tauplitzalm, Prstnatec májový alpský Rakousko - Kalkalpen - Schwarzsee, leží v nadmořské výšce 1552 m, hluboké 19 metrů Rakousko - Kalkalpen - nádherné horské pastviny si užívají i krávy. Rakousko - ráj orchidejí Kalkalpen - Tauplitzalm, sřevičník pantoflíček

Národní park Kalkalpen

V překladu znamená Kalkalpen Vápencové Alpy . Leží asi 50 km na jih od Lince v Horních Rakousech a zahrnuje hřeben Sengsengebirge a přilehlý Reichraminger Hintergebirge. Park (208 km2) je tvořen vápenci s četnými krasovými jevy včetně jeskyní. Díky hojným srážkám je zde hustá síť drobných vodních toků, tryskajících z ve více než 800 pramenů a často se prodírajících přes balvany v divokých roklích. Lákavá jsou i zdejší jezera.

Nejvyšší vrchol Hohen Nock dosahuje „pouze“ 1.963 metrů, ale zato je zde rozsáhlá plocha lesů, jen minimálně narušených lidskou činností. Téměř 30 různých lesních společenství od bučin a jedlobučin, přes suťové lesy s klenem, až po horské smrčiny. Rostlinstvo je většinou typicky lesní, včetně četných kapradin, mechů a také mnohých druhů hub. Ze zvířat se vyskytuje, rys, medvěd či tetřev, lesní ptáci jako strakapoud či lelek a hlavně přes 1.600 druhů motýlů.

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na národní parky či zahrady najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a- zahrady .  

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,