Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Nejkrásnější městečka Itálie

Informace - Nejkrásnější městečka Itálie

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení

Nejkrásnější městečka Itálie

Klub sdružující malá italská městečka nebo vesničky zajímavá svou historií a uměleckými památkami. Založen v březnu 2001 se záměrem přispět k záchraně, uchování a oživení malých center nebo jednotlivých částí obcí, které pro svou polohu mimo hlavní turistické cíle jsou ohroženy (přes svoji velkou hodnotu) zapomenutím, opuštěním (odlidněním) a úpadkem.
Zakladatelé klubu byli vedeni přesvědčením, že právě tato malá centra, která zůstala stranou rozvoje a modernizace nejlépe dokládají tisíciletou historii Itálie . Klub nenabízí „ráj na zemi“, ale chce, aby se stále více lidí vracelo k trvalému životu v malých historických centrech a aby návštěvníci našli atmosféru dávných časů, vůně a chutě, které jsou typické pro určitý způsob života, který stojí za to „ochutnat všemi smysly“.

Kriteria k přijetí do klubu jsou: Integrita urbanistická, architektonická harmonie, život (životnost), umělecko –historická kvalita dědictví veřejných i soukromých budov, služby obyvatelstvu. Asociace organizuje v těchto obcích různé festivaly, výstavy, trhy, koncerty a konference, které vyzdvihují umělecké a architektonické dědictví. Tradice, gastronomii…účast obyvatel, místních úřadů, škol, kulturních spolků. místních hudebníků…
V lednu 2010 již 197 členů, zájemců přibývá.


Klub vydává stejnojmennou publikaci informující podrobně o historii, pamětihodnostech, tradicích, typických produktech a jídlech… každé členské obce.

Mnohá z těchto městeček můžete navštívit na poznávacích zájezdech cestovní kanceláře do Itálie . Více informací na www.italie.geops.cz. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,