Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Palác Pitti a zahrady Boboli

Informace - Palác Pitti a zahrady Boboli

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení

Palác Pitti a zahrady Boboli

Palác Pitti je největší památkou ve městě, obsahuje osm muzeí, návštěvníkovi se nabízí vstup na výstavy:
Galerie Palatine - palácová galerie se nachází v 1. patře paláce Pitti. Je zde vynikající sbírka obsahující asi 1000 obrazů, je zaměřena na období pozdní renesance a baroka (Sandro, Botticelli , Caravaggio, Filippo Lippi, Rubens , Raffael, Tizian, Canova, Veronese…)
Královské komnaty je trakt 14 pokojů za 17. – 19.st. používaných rodem Medicejských a jejich následovníky v průběhu pěti století, bydlel v nich také arcivévoda toskánský a pyšní se překrásnou výzdobou a nástěnnými mlbami.
Galleria d´Arte Moderna, nejzajímavější a velmi rozsáhlá kolekce nabízí přehled celého uměleckého období v Itálii od konce osmnáctého století (neoklasicistní období) do prvního desetiletí dvacátého století, a práce umělců jako Canova, Giovani Dupré, Giovanni Boldoni, díla „macchiaioli“ a futuristů, jako Giacomo Balla.
  • Museo degli Argenti prostory , které využívala rodina Medici jako letní byt. Jsou zde nádoby, klenoty a šperky rodiny Mediciů.
Galleria del Costume je největší italské muzeum oděvů; kolekce oděvů obsahuje více než 6000 artefaktů, včetně historického oblečení, oděvní doplňky, kostýmy pro divadlo.. Ukazuje historii módy, její stylové proměny, mj. díky početným kopiím prestižních italských i zahraničních návrhářů, jako jsou Valentino, Giorgio Armani, Gianni Versace, Yves Saint Laurent a další.
Giardino di Boboli - zahradu navštíví více než 800.000 návštěvníků ročně, je jedním z nejvýznamnějších příkladů historické italské zahrady na světě a je opravdovým muzeem pod širým nebem, ukazujícím úpravy architektonické krajiny, sbírky soch od římské doby do devatenáctého století. Pozoruhodné je, že sochy a objekty v zahradě jsou upraveny stejně od sedmnáctého století
Museo delle Porcellane (Muzeum porcelánu) obsahuje sbírky porcelánu, Jsou zde exempláře darované velkovévodou a dalšími evropskými vládci.
Museo delle carrozze (muzeum kočárů a jiných dopravních prostředků od 17.st.

 Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a- zahrady .

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,