Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019, 2020 > Zajímavé informace > Památky a zajímavosti kraje Benátsko

Informace - Památky a zajímavosti kraje Benátsko

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Itálie - Benátsko - Padova, bazilika Santa Giustina
Itálie - Benátsko - Padova, bazilika Santa Giustina Itálie - Lago di Garda, největší italské jezero ledovcového původu Itálie - Benátsko - Padova, Giottovy fresky Itálie - Benátsko - Padova, nádvoří baziliky Itálie - Lago di Garda - Sirmione Itálie, Benátsko, Vicenza, Palazzo della Ragione Itálie - Lago di Garda - Salo Itálie - Verona - aréna, místo velkých koncertů operní a klasické hudby, kotel, který stojí za to zažít

Památky a zajímavosti kraje Benátsko

Benátsko (italsky Veneto) je kraj na severovýchodě Itálie u zálivu Jaderského moře (tzv. Benátké laguně). Zahrnuje v sobě benátskou nížinu a na severu zasahuje až k jezeru Lago di Garda a pohoří Dolomity . Vznikl z území, které ovládala až do konce 18. století mocná benátská republika. Benátsko náleží k příslovečnému bohatému severu Itálie , soustředila se sem velká část průmyslové výroby v zemi a sídlí tu mnoho významných mezinárodních firem. Podnikavost a obchodní duch mají v kraji staletou tradici, Benátky byly jedním z hlavních středisek obchodu a také významným vývozcem textilu a skla. Kromě skláren, které se stále nacházejí na benátském ostrově Murano , se průmyslová výroba soustředila do městečka Mestre na pevnině proti Benátkám.

Benátská nížina je díky naplaveninám četných řek velice úrodný kraj, který odedávna prospíval a byl hustě obydlený. Bohatství a kulturní život se odráží v kráse zdejších měst i městeček a venkovských vil. Největším městem je Padova, sídlo jedné z prvních univerzit v Itálii . Celé historické jádro města je vystavěné z pěkných domů, paláců a kostelů, nejvýznamnější památkou je jistě kaple rodu Scrovegni, zdobená překrásnými Giottovými freskami, mohutný dóm, na jehož výstavbě se podílel Michelangelo, a chrám sv. Antonína Paduánského, vyhledávaný cíl poutníků. Méně známá, ale neméně krásná je Vicenza, jejíž podobu utvářejí především elegantní a půvabné pozdně renesanční paláce a vily architekta Palladia. Vicenza je zapsaná na seznamu UNESCO. Třetím větším městem je malebné Treviso, které svou architekturou a kanály lehce připomíná Benátky.
Po celém kraji jsou rozsety venkovské vily, mnohé rovněž od architekta Palladia. Mnohá městečka mají dlouhou a slavnou historii. Nedaleko Padovy se z nížiny zvedají vrchy Colli Euganei, krajina, kterou si oblíbil Petrarca. V Abanu Terme a Montegrottu Terme vyvěrají horké prameny. V laguně je kromě samotných Benátek hlavním přístavem Chioggia, příjemné rybářské město se zachovalým jádrem, proslavené Goldoniho hrou Poprask na laguně.

Zcela odlišná je krajina v okolí Verony a Lago di Garda – zde již začíná podhůří Alp . Jezero Lago di Garda, které tvoří hranici mezi Benátskem a Lombardií , se nachází pod alpským hřebenem Monte Baldo a jeho břehy lemované horami, s půvabnými městečky, hrady a četnými zahrady působí velmi malebně. Oblast je vyhledávaná rekreanty, k oblíbeným letoviskům patří Sirmione, Riva del Garda, Limone či Malcesine. Nachází se tu také vinařská oblast Bardolino a Valpolicella.
Verona patří k nejatraktivnějším městům Itálie , dochovaly se tu památky antické, středověké i renesanční a město je zapsané na seznam UNESCO. Turisté se jezdí dívat také na Juliin dům. V římské Aréně se dodnes hraje divadlo.

Do Benátska zasahují i Dolomity . Nachází se tu významné horské středisko Cortina d´Ampezzo pod masivem Monte Cristallo, většími městečky jsou pouze Feltre, Belluno a Vittorio Veneto v podhůří. Horská oblast je ovlivněná sousedním Jižním Tyrolskem a i zde se v některých vesnicích mluví německy. Žije tu také malý horský národ Ladinů s vlastním jazykem. K oblíbeným cílům turistů patří jezero Misurina a masiv Tre Cime di Lavaredo.

Máte zájem o zájezdy do benátek a Benátska? Najdete je na stránkách cestovní kanceláře GEOPS: www.italie.geops.cz/benatky-verona.  

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,