Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Přírodní park Camargue

Informace - Přírodní park Camargue

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie - Provence - znak národního přírodního parku Camargue
Francie - Provence - znak národního přírodního parku Camargue Francie - Provence - Parc Natural Camargue, původně širší delta řeky Rhony se zasolenými mokřady Francie - Provence - mapka národního přírodního parku Camargue Francie - Provence - Camargue, proslavení bílí koně Francie - Provence - červená rýže z Camargue je zvláštní červenou mutací pěstovanou jenom zde Francie - Provence - Parc Natural Camargue, žije zde víc než 250 druhů ptáků, včetně plameňáků Francie - Provence - Camargue je rájem vodních ptáků Francie - Provence - Camargue, saliny o rozloze 11.000 ha, ročně 300.000 tun soli

Přírodní park Camargue

Camargue je kraj v deltě Rhôny, kde se potkává pobřeží s mořem. Řeka se rozlévá v četná ramena, moře vytváří zálivy a laguny. Je to krajina stále ve stavu zrodu, jako většina velkých delt. Přírodní národní park byl založen roku 1970 a zahrnul několik starších rezervací. Žije tu mnoho vzácných živočišných druhů, zejména mořských ptáků (270 druhů), najdeme tu i plameňáky a také pověstné bílé koně. Tato evropsky významná lokalita je nenahraditelná pro tažné ptáky. Svérázná a bohatá je také místní flóra, typické jsou husté rákosové porosty, tamaryšky, divoké kosatce, rozmarýn a také početné mohutné jalovce, vysoké až 6 metrů.
Bílí koně z Camargue jsou zvláštního plemene nejasného původu, připouští se i možnost, že pocházejí přímo z divokých koní, anebo možná z koní, které původně chovali Galové. O jejich přítomnosti v ústí Rhôny se zmiňovali již Římané. Koně se chovají ve volné přírodě, nikdy nejsou ustájení. Jejich honáci většinou stále bydlí tradičním způsobem v chatách s doškovou střechou. Místní skot je původní galské plemeno, které se nezměnilo celých 2.000 let a je geneticky blízké zubrům.
Značná část půdy byla ve druhé polovině 20. století odvodněna a zavlažena sladkou vodou, což umožnilo pěstování rýže (jedinečná červená rýže), vinné révy a četných druhů ovoce. Další zdroj obživy typický pro tento kraj je výroba soli.
| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,