Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Sardinie, zákl. informace a zajímavosti

Informace - Sardinie, zákl. informace a zajímavosti

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení

Sardinie, zákl. informace a zajímavosti

Ostrov Sardinie leží v Tyrhénském moři jihozápadně od italské pevniny a jižně od francouzské Korsiky . Sardinie včetně všech ostrůvků má rozlohu 24 089 kilometrů čtverečních a po Sicílii je druhým největším ostrovem Itálie i ve Středozemním moři. Na ostrově žije 1 670 000 obyvatel. Od poloviny 20. století je součástí Italské republiky.

Sardinie vyniká vlastní historií, kulturou i jazykem. Nabízí také průzračně čisté moře, krásná bílá skaliska a malé písečné pláže a jedinečná historie. Každoročně přibývá turistů, členité vnitrozemí s horskými masívy je vyhledáváno pro pěší i vysokohorskou turistiku a canyoning.

Sardinská gastronomie a kuchyně nabízí řadu místních lahůdek, jako jsou mořské speciality, pečené selátko porcetto, výborné těstoviny, klobásy, ovčí sýry pecorino nebo místní sladkosti, likéry a destiláty. Povrch Sardinie je převážně hornatý, nejvyšším masívem je Gennargentu ve středu ostrova s nejvyšším vrcholem Punta La Marmora (1 834 metrů) Na západním pobřeží se nachází největší evropská poušť. Na Sardinii je hlavně v letním období nedostatek sladké vody.

Sardinie je od roku 1948 autonomní oblastí Itálie se zvláštním postavením. Hlavním městem ostrova je Cagliari, které ježí na jihu Sardinie . Úředním jazykem je italština, 80% obyvatel užívá ale také sardiništinu. Sardinie má středomořské podnebí a typická jsou suchá a horká léta a vlhké a mírné zimy. Během roku prší velmi nepravidelně a mnohem méně než v Itálii . Sardinie patří do středomořské subtropické oblasti. Typické jsou bohaté porosty dřevin stromového, keřového i keříčkovitého typu. Bohužel trvalou kultivací krajiny, kácením a především pastevectvím již od starověku došlo k silné redukci lesa a vytvoření zvláštních nízkých křovin - macchií.

Poznávací zájezdy na Sardinii  najdete na stránkách cestovní kanceláře GEOPS www.italie.geops.cz/sardinie. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,