Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Semperova opera v Drážďanech

Informace - Semperova opera v Drážďanech

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Německo - Drážďany - - Semperova opera, interiéry
Německo - Drážďany - - Semperova opera, interiéry Německo - Drážďany - Semperopera, interiéry Německo - Drážďany - Semperoper, v hledišti Německo - Drážďany - Semperoper, alegorie Hudby Německo - Drážďany - Semperopera, detail bohatě zdobeného hlediště Německo - Drážďany - Semperopera, krásným kamenem se při výzdobě nešetřilo Německo - Drážďany - Semperopera, stropní alegorické malby

Semperova opera v Drážďanech

Jeden z předních evropských operních domů byl vybudován na nábřeží Labe (náměstí Theaterplatz) nejprve v letech 1838-1841 architektem Gottfriedem Semperem, po požáru roku 1869 byla budova obnovena opět podle Semperových plánů pod vedením jeho syna Manfreda v novorenesančním a novobarokním slohu, autorem interiérů byl další významný architekt té doby Schilling. Při vybombardování Drážďan byla operní budova zcela zničena, k obnově došlo až mezi lety 1977 a 1985. Její současná podoba se téměř neliší od té původní.
V Semperově opeře působil v letech 1843-1848 jako dirigent Richard Wagner a uvedl zde premiéry svých oper Rienzi, Bludný Holanďan a Tannhäuser. Dalším významným skladatelem, jehož dílo je spojeno s tímto divadlem, je Richard Strauss: premiéru tu měly jeho četné opery včetně Salome, Elektry, Růžového kavalíra a Arabelly. Působili zde také mnozí významní zpěváci (např. Ernestine Schumannová-Heinková či Erna Sacková) a dirigenti (Karl Böhm). Prohlídka je možná skoro denně, provází se v němčině nebo angličtině. V dalších jazycích (španělsky, rusky, čínsky) lze zajistit. Možnost nočních prohlídek, prohlídek se speciální tematikou (např. se zaměřením na architekturu) aj. Standardní prohlídky – maximálně 30 osob.

Máte zájem o zájezdy pro milovníky umění? Tady najdete nabídku cestovní kanceláře GEOPS.

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,