Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Slavní malíři Benátek

Informace - Slavní malíři Benátek

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Itálie - Benátky - Scuola San Rocco, Vraždění Neviňátek, 1582-7, J.Tintoretto
Itálie - Benátky - Scuola San Rocco, Vraždění Neviňátek, 1582-7, J.Tintoretto Itálie - Benátky - San Zanipolo, Růžencová kaple, Paolo Veronese, Klanění pastýřů Itálie - Benátky - San Rocco, Tintoretto, Sv.Roch léčí oběti moru (1549) Itálie - Benátky - San Zanipolo, polyptych sv.Vincenzo Ferrery, G.Bellini kolem 1405 Itálie - Benátky - San Zanipolo, Růžencová kaple, P.Veronese, výjevy z života P.Marie, 1562 Itálie - Benátky - Scuola San Rocco, horní sál, Mojžíš dobývající vodu ze skály, Tintoretto, 1575-81. Itálie - Benátky - Santo Stefano, Kristus v Getsemanské zahradě, Tintoretto, 1570 Itálie - Benátky - Madonna dell´Orto,  Klanění zlatému teleti, 1562-4, Tintoretto Itálie - Benátky - Scuola San Rocco, Zázrak bronzového hada, Tintoretto, strop horní haly

Slavní malíři Benátek

Do umělecké historie Benátek se zapsali zlatým písmem malíři tzv. benátské školy. Stejně jako Řím a Florencie i Benátky patří mezi největší skvosty světové pokladnice architektury a výtvarného a sochařského umění a působili zde významní italští umělci..

Jacopo Bellini

Zakladatel malířské dynastie téhož jména. V roce 1441 se objevil na panství vévody z Ferrary, kde vytvořil mnoho maleb pro kostely. Hlavním místem jeho působení se ale staly Benátky. Někdy je označován jako předchůdce renesance v severní Itálii . Na jeho „Madonu s dítětem“ zhotovenou temperou na dřevě se i po několika stoletích díváme s obdivem.

Giovanni Bellini

Malíř Giovanni Bellini (Giambellino), jeden ze zakladatelů benátského kolorismu, který je považován za oficiálního malíře Benátské republiky, byl nemanželským synem Jacopa. Úzce spolupracoval se svým otcem i bratrem Gentilem. Řídil výzdobu dóžecího paláce. Bohužel se nezachovala, protože byla zničena požárem v roce 1577. Vedle Benátek působil také v Lombardii a v Bergamu. Jeho žáky byli slavní malíři Tizian a Giorgione. Známé obrazy Nahý Sebastián s šípem v hrudi, portréty apoštolů Petra a Pavla nebo Madony nám dodnes ukazují jeho velké malířské umění.

Tizian Vecelli

Tizian, narozen pravděpodobně mezi roky 1485-90, byl největším malířem benátské školy a představitelem vrcholné italské renesance. Usiloval o vytvoření ideálu krásy člověka a přírody. V letech 1550 až 1576 pracoval na španělském dvoře a portrétoval císaře Karla V. a španělského krále Filipa II. Zemřel v roce 1576 na mor.

Paolo Veronese

Nejvýznačnější představitel pozdní italské renesance. Proslavil se jako autor monumentálních maleb s biblickými a mytologickými náměty. Jeho rozměrné obrazy zdobí palácové interiéry v Benátkách.

Jacopo Robusti Tintoretto

Známý pod jménem Tintoretto (1518-1594). Byl ovlivněn vstupem do bratrstva sv. Rocha, jehož členem se stal v roce 1565. Většina jeho tvorby je proto věnována tomuto bratrstvu, jehož hlavní činností byla dobročinnost. Skromnost a pomoc potřebným přiblížila Tintoretta prostým lidem. Jeho přímým pokračovatelem byl El Greco.

Jacopo Giorgione

Žák Belliniho a spolupracovník Tiziana. Tento známý malíř vrcholné italské renesance se soustředil hlavně na portréty a obrazy s mytologickými a církevními náměty.

Čerpáno z : http://benatky.ihned.info/namesti-svateho-marka

Máte zájem o zájezdy pro milovníky umění? Tady najdete nabídku cestovní kanceláře GEOPS. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,