Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Slovinské víno a kuchyně

Informace - Slovinské víno a kuchyně

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Slovinsko - ochutnávka Vipava
Slovinsko - ochutnávka Vipava Slovinsko - místy druhy sýrů Slovinsko - žolca, vyrobená z vepřového, jakýsi druh sulcu Slovinsko - Kranjska klobasa - oblíbená místní uzenina Slovinsko - Julské Alpy - Lublaň, Vodnikov trg, bohatý výběr zeleniny a ovoce Slovinsko - na vinicích dozrává víno Slovinsko - podzim na vinicích Slovinsko - bohatá nabídka místních vín Slovinsko - sušená šunka a výborné víno Slovinsko - ovčí a kozí sýry

Slovinské víno a kuchyně

Slovinsko je velmi pohostinná země, která překvapí návštěvníky hojností tradičních slovinských pokrmů, stejně tak jako mistrovskými kulinářskými díly, které mají původ mimo Slovinsko , ale do vínku se jim vryl právě „dotyk“ slovinské země. Doplňkem slovinské kuchyně bylo a stále je excelentní víno tří slovinských vinných oblastí. Setkat se se všemi těmito potěšeními můžeme na vinařských stezkách a v mnoha tradičních hostincích (Gostilnách). Hostinec je srdcem slovinské kuchyně. Vedle nápojů musí Gostilna servírovat alespoň tři pokrmy, které jsou typické pro každý region. Gostilny jsou často vlastněny rodinami a hlavně chráněny tradicí ohledně jejích nabídky a vybavení, přípravy domácích jídel, která uchovávají principy zdravého stravování. Kulinářská nabídka je doplňkem velice chutných vín, zejména ve vinařských regionech. Gostilny jsou slavné pro svou příjemnost a nefalšovanou pohostinnost – to je jeden z důvodů, proč se tam hosté stále rádi vracejí.
Hotely, restaurace a turistické farmy vám také nabídnou množství slovinských delikates a vín. Prožít dobrodružství spojené s konzumací slovinských pokrmů můžete právě na turistických farmách. Na mnoha místech ve Slovinsku je se taé pořádají tradiční kulinářské akce.
V paletě národních pokrmů je jich mnoho spojeno s tradičním slavnostním porážením zvířat. Populární každodenní jídlo je děláno ze zelí, fazolí a brambor. Každý slovinský region má vlastní druh chleba. Slovinsko má také mnoho pokrmů, jejichž základem je mouka, zvláště pohanková mouka - obilnina, která dává šedou barvu mouky, je specialitou. Velice známá je i plněná prekmurska gibanica. Nezapomeňte zkusit potici, roládu plněnou vlašskými ořechy, mákem, semínky, rozinkami, různými bylinkami, tvarohovým sýrem, medem nebo škvarky. V Primorské vás potěší s originálními rybími pokrmy a delikatesami z místních rostlin, zeleniny a ovoce (chřest, artyčoky, lanýže) a samozřejmě šunkou z krasové oblasti, která je nakládána do soli ve větru bora.
Speciálním chuťovým požitkem jsou vína – od kvalitních po velice kvalitní speciální vína, přívlastková vína a šumivá vína. Na pobřeží byste měli ochutnat Teran, Rumeni Muškat, Malvazija a Rebula. Specialitou regionu Posavje je Cviček, slovinské víno jemné chuti a nízkého obsahu alkoholu. Réva rostoucí ve vinohradech regionu Podravje na východě země se chlubí výbornými odrůdami vín jako je Ryzlink Rýnský, Tramín, Sauvignon, Chardonnay, Ranina a mnoho dalších velmi kvalitních vín. Četné vinné sklepy na Slovinsku nabízejí ochutnávky vín a v zájezdních hostincích a restauracích můžou hosti konzultovat své dotazy se zkušenými sklepníky.

(čerpáno: www.slovinsko.cz)

 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,