Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Švýcarsko a železnice

Informace - Švýcarsko a železnice

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení

Švýcarsko a železnice

K poznávání Švýcarska patří neodmyslitelně i zdejší železnice. Švýcarské vlaky jsou velmi moderní, pohodlné, jezdí často a dochvilně. Na zemi, jejíž značnou část tvoří velehory, má Švýcarsko až překvapivě hustou železniční síť. Železnice překonávají zdánlivě nedostupné vysokohorské oblasti, zasahují i do výšek na 2 000 m nad mořem, horské masivy prorážejí tunely a hluboká údolí překlenují obdivuhodné mosty a viadukty. Pro strmý terén se dobře hodí ozubnicové tratě.
Vedle běžných dopravních spojů vč. rychlíků Intercity a vysokorychlostních vlaků a početných turistických zubaček a lanovek do hor se ve Švýcarsku nachází řada vyhlídkových tratí, na nichž můžou turisté obdivovat nádheru alpské krajiny. Některé mají pro lepší výhled prosklenou střechu.
K známým a pozoruhodným švýcarským železnicím patří trať Ledovcového expresu - Glacier Express, která spojuje Zermatt a Svatý Mořic a vlak projíždí přes 91 tunel a 291 most a viadukt, nejstarší ozubnicová železnice Brienzer Rothornbahn vedoucí do výše 2350 m, Schyninge Platte Bahn, rovněž ozubená, vedoucí na kruhovou vyhlídku Schyninge Platte ve výši 2 100 m, Matterhorn -Gotthard Bahn, úzkokolejka vedoucí přes průsmyk Oberalp, vyhlídková dráha Golden Pass Express z Montreux do Lucernu přes průsmyk Brüning. Skvělým dílem techniky je ozubená železnice z Wengenu na Kleine Scheidegg, která následně vede přímo skrz horu Eiger až na Jungfraujoch do nejvýše položené stanice Evropy v závratné výšce 3 454 m. Fantastické zážitky nabízí Bernina Express na nejvýše položené trati v Alpách ; vede z Churu až do italského Tirana, překonává bez použití zubů průsmyk Bernina a míří od hor pokrytých ledovci až do teplé středomořské krajiny se subtropickou vegetací. Cesta Wilhelm Tell Expressem začíná plavbou přes Vierwaldstättské jezero a vlak projíždí tunelem sv. Gottharda do Lugana. Okouzlující je také cesta po železnici údolím Centovalli (Sta údolí) z Locarna do italské Domodosy; projíždí přes 79 mostů či viaduktů a 24 tunely, vede divokými stržemi a kolem vinic a kaštanových hájů.
| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,