Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Termální lázně Gellért

Informace - Termální lázně Gellért

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Maďarsko - Budapešť - termální lázně Gellért, vládne zde duch secese
Maďarsko - Budapešť - termální lázně Gellért, vládne zde duch secese Maďarsko, Budapešť, lázně Gellert, exteriér Maďarsko, Budapešť, lázně Gellert Maďarsko, Budapešť, hotel a lázně Gellert Maďarsko - Budapešť - termální lázně Gellért, vše v secesním stylu Maďarsko - Budapešť - termální lázně Gellért, venkovní bazény Maďarsko, Budapešť, lázně Gellért, interier Maďarsko - Budapešť - termální lázně Gellért Maďarsko - Budapešť - termální lázně Gellért

Termální lázně Gellért

O „zázračném prameni“, tryskajícím v místě léčebných lázní, pocházejí záznamy již z 15. století. Později si zdejší koupele oblíbili i Turci, protože byly větší a teplejší než tehdejší turecké lázně. V 17. století se nazývaly blatné lázně díky jemnému bahnu, které vytrysklo s vodou a usazovalo se na dně bazénů. Lázeňské středisko se poprvé otevřelo v secesním stylu v roce 1918. V roce 1927 bylo obohaceno o bazén s umělým vlnobitím a v roce 1934 ještě o perličkové koupele.

Lázeňský hotel Gellért v současnosti zahrnuje krytý i otevřený bazén s vápenitou, slabě kyselou, hydrogenuhličitanovou, radioaktivní vodou obsahující mnoho minerálních látek. Je stejně vhodná pro koupele i pitné kúry nebo inhalace a je zvláště účinná v případě léčby revmatických a kloubových onemocnění, neuralgie, neurózy, dny, revmatismu, gynekologických potíží a poruch metabolismu. Tento lázeňský hotel nabízí lékařské a zdravotnické služby na nejvyšší úrovni. Lze zde využít prakticky všechny lázeňské procedury, komplexní lékařské ošetření poskytuje přilehlá nemocnice a inhalatorium.

V okolí můžete navštívit Národní muzeum nebo muzeum současného umění – Ludwig Muzeum, dále vrch Gellért a skalní kapli nebo Budínský hrad.

www.gellertfurdo.hu

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS do Budapešti s koupáním v lázních  najdete na stránkách www.madarsko.geops.cz/budapest a na www.termalni-lazne.geops.cz. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,