Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Termální lázně v Egeru

Informace - Termální lázně v Egeru

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Maďarsko, Eger, bazén
Maďarsko, Eger, bazén Maďarsko - oblast Eger - terální lázně Eger, vnitřní bazény Maďarsko, Eger, lázně, krytý bazén Maďarsko - Eger - termální lázně, venkovní bazén, slabě radioaktivní voda obsahuje vápník, hořčík a kysličník uhličitý Maďarsko - Eger - městské termální lázně Maďarsko - Eger - městské lázně nabízejí mnoho možností k výbornému občerstvení. Maďarsko - Eger - městské termální lázně, s termální vodou 29-30 °C, léčí se zde hlavně chronická onemocnění pohybového ústrojí, revmatismus či ženské nemoci Maďarsko - Eger - ubytování v těsné blízkosti termálních lázní Maďarsko - Eger - městské termální lázně Maďarsko - Eger - snídaně v hotelu formou švédských stolů Maďarsko - Eger - městské termální lázně, pohoda v teplé vodě Maďarsko - Eger, městské termální lázně, bazénky s lekníny Maďarsko - Eger, městské termální lázně Maďarsko - vnitřní bazény v termálních lázních Eger

Termální lázně v Egeru

Eger , kouzelné město s historickou atmosférou, ležící mezi pohořím Mátra a vrchovinou Bükku ve vzdálenosti 120 km od Budapešti , je dobře známý jako lázeňské středisko a skutečné turistické centrum, turistický ráj. Díky svému geologickému bohatství, přírodním pokladům a své kultuře patří Eger již po staletí k lázeňským místům. První záznamy o jeho léčivých pramenech se datují do roku 1488. V tureckém období, v 16. století, turecký cestovatel Evlia Celebi psal, že v místě se nacházejí tři veřejné lázně a ve dvou stovkách domů a zámečků již existovaly koupele užívající léčivou vodu.

Lázeňský areál

Eger je vhodný pro koupelové kúry jak v létě, tak i v zimě. Jeho hydrogenuhličitanová voda je bohatá na vápník a hořčík a vzhledem k vysoké radiové emanaci patří do skupiny radioaktivních termálních vod. Je zvláště doporučována pro léčení chronického pocení, poruch pohybového ústrojí a revmatismu a také pro pooperační terapii.

Zajímavosti

Eger nabízí širokou paletu zajímavostí pro své návštěvníky: za návštěvu stojí středověký hrad, turecké památky, bazilika, barokní budovy a kostely. Gurmáni mohou objevovat chutě místních jídel v nekonečné řadě malých restaurací nebo hospůdek a hluboko pod kopcem, v několik kilometrů dlouhé řadě sklepů táhnoucích se pod městem, zraje slavné egerské víno (včetně Býčí krve). K zajímavostem oblasti jistě patří a za návštěvu stojí Szarvaskő, úzké údolí toku Egeru , a Szilásvárad, kde se nachází hřebčín maďarských lipicánů.

Nabídku cestovní kanceláře GEOPS se zájezdy do maďarských lázní najdete na stránkách www.madarsko.geops.cz a www.termalni-lazne.geops.cz. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,