Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Termální lázně Zalakaros

Informace - Termální lázně Zalakaros

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Maďarsko - Zalakaros - vnitřní bazeny termálnívh lázní
Maďarsko - Zalakaros - vnitřní bazeny termálnívh lázní Maďarsko, Zalakaros - venkovní bazény termálních lázní Maďarsko - Zalakaros -  termální lázně vhodné například při poruchách vegetativního nervového systému či gynekologických obtížích Maďarsko - Zalakaros - termální lázně s nádhernými parky v okolí (Nejkvětinovější město Maďarska) osvěží na těle i na duchu Maďarsko - Zalakaros -  termální lázně, lázeňský areál Lázeňský areál o rozloze 12,5 ha je vybavený 9 otevřenými a 1 krytým bazénem s termální vodou Maďarsko - Zalakaros - termální lázně, voda vhodná při při léčbě revmatologických onemocnění, chronických zánětů kloubů či pooperačních stavů Maďarsko - Zalakaros - termální lázně s léčivou vodou s vysokým obsahem chloridu sodného, uhlovodíků, jódu, brómu, síry a fluoru

Termální lázně Zalakaros

Termální lázně Zalakaros leží 20 km západně od Balatonu v krajině vinic, ovocných sadů a lesů, které vytvářejí čistý čistý vzduch a příjemné klima ve městě. Díky svým nádherně kvetoucím parkům a všudypřítomné květinové výzdobě získalo v roce 2002 ocenění "Nejkvětinovější město Maďarska " a o rok později se stalo "Nejkvětinovějším městem Evropy". Město začalo vzkvétat v 60. letech, kdy byly objeveny 88°C-96°C horké minerální prameny. Léčivá voda s vysokým obsahem chloridu sodného, uhlovodíku, jódu, brómu, síry a fluoru (nejvyšší obsah fluoru ze všech maďarských lázní) je velice účinná při léčbě revmatologických onemocnění, chronických zánětů kloubů, chronických gynekologických onemocnění, před a pooperačních ortopedických stavů, při léčbě poruch vegetativního nervového systému, další aplikace zahrnují také dásňové spreje a uhlíkato-parafinové lázně. Zalakaros svým návštěvníkům nabízí kulturní vyžití ve formě hudebních festivalů pořádaných po celou letní sezónu. Ve městě je mnoho restaurací nabízejících místní vyhlášené speciality.

Moderní lázeňský areál rozkládající se na ploše větší než 10 ha je rozdělen na léčebné centrum, termální a atraktivní část. V parkově upraveném termálním areálu jsou k dispozici bazény s termální vodou, plavecký bazén, bazén s mořskými vlnami a tobogány. V léčebném centru se nachází 3 kryté bazény a jeden venkovní bazén. V atraktivní části nalezneme krytý bazén s 10 vodními atrakcemi, nekrytý bazén se skluzavkou a hydromasáží, dětský bazén, saunu a parní lázeň. V léčebné části jsou za příplatek poskytovány různé druhy léčebných terapií ve formě masáží, zábalů a koupelí. V lázeňském areálu se dále nacházejí tenisové kurty, hřiště na volejbal, minigolf a dětské hřiště. Vynikající stravování zajišťuje několik restaurací. Pobyt v lázních Zalakaros je skutečně vhodný pro všechny věkové generace.

Ze zajímavostí v těsném okolí je ptačí rezervacev Zimány a rezervace stáda zubrů. Blízký Zalavár je proslulý zříceninami staroslovanského hradiště, samostatně lze podniknout i výlet k Balatonu .

Bližší informace:www.bad-zalakaros.hu

Nabídku cestovní kanceláře GEOPS se zájezdy do maďarských lázní najdete na stránkách www.madarsko.geops.cz a www.termalni-lazne.geops.cz. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,