Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Vila a zahrady Ephrussi de Rotschild

Informace - Vila a zahrady Ephrussi de Rotschild

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie - Saint Jean Cap Ferrat, vila Ephrussi, patio, sloupy z veronského mramoru
Francie - Saint Jean Cap Ferrat, vila Ephrussi, patio, sloupy z veronského mramoru Francie - vila Ephrussi, hudební fontány - voda a tóny Mozarta, Verdiho či Čajkovského Francie - Saint Jean Cap Ferrat, vila Ephrussi, kvetoucí mimózy jsou symbolem časného jara a u nás je zima Francie - Saint Jean Cap Ferrat, vila Ephrussi, Le petit salon, slunce laská ušlechtilé tvary a mění barvy Francie - Provence - vila Ephrussi,  výhled na Eze, Cap d´Ail a za skálou ukryté Monte Carlo Francie - Provence - vila Ephrussi, Francouzské zahrady a hudební fontány. Francie - Provence - vila Ephrussi,  budoár, detail výzdoby stěn

Vila a zahrady Ephrussi de Rotschild

Vila Ephrussi de Rotschild je obklopena zahradami , které patří jistě k nejkrásnějším na Azurovém pobřeží . Nachází se na poloostrově Cap Ferrat na pobřeží mezi Nice a Monakem . Byla postavena počátku 20. století (1905-1912) pro excentrickou baronku Béatrici Ephrussi de Rotschild, dceru barona Alfonse Rotschilda, která tehdy měla již za sebou katastrofální manželství s ruským bankéřem Mauricem Ephrussim a zdědila nesmírné bohatství po svém otci. Odmítla projekty mnoha významných architektů a nakonec svěřila práci J.M. Auburtinovi a A. Messiahovi. Vilu si zařídila přepychově v rokokovém stylu a umístila do ní své rozsáhlé sbírky porcelánu, tapisérií, obrazů a dalších uměleckých předmětů a historického nábytku.
Samotná vila je elegantní budova ve stylu italské renesance, uvnitř s arkádovým nádvořím. Interiéry jsou přístupné. Lze si prohlédnout barončiny salóny, jídelnu s vystaveným nádobím, sál se sbírkami porcelánu a obytné pokoje, vesměs zařízené ve slohu Ludvíka XVI., přičemž v inventáři je mnoho původních gobelínů, koberců či drobných kousků nábytku z Versailles. S rokokovým vkusem ladí i čínský salónek a sbírka kostýmů a různých předmětů z Dálného východu. Nicméně vila byla zároveň zařízena velice prakticky a na svou dobu zcela moderně – s výtahy, telefony a koupelnami, z nichž lze navštívit jednu velmi podivuhodnou.

Rozsáhlé zahrady jsou skutečně mistrovským dílem – byly vybudovány v nepříznivém, skalnatém terénu vystaveném ostrým větrům. Současnou podobu jim dal ve 30. letech malíř a zahradní architekt Louis Marchand, který park zrestauroval po barončině smrti, když vila připadla Francouzskému institutu. Právě on zde zřídil tematické zahradní celky. Nejvýznamnější, francouzská zahrada , vznikla však už na návrh samotné Béatrice. Má tvar lodě a její středobod tvoří vodní nádrž s vodotrysky a vodními hrami. Je zde množství stromů – olivy, cypřiše, borovice z Aleppa. V noci bývala zahrada skvěle osvětlena, takže svítila na dálku. Dále je zde španělská, florentská a japonská zahrada, zvláštní zahrada kamenů, kde jsou vystaveny různé zbytky budov a sloupořadí a kamenné plastiky, exotická zahrada s kaktusy, agávemi a jinými sukulenty, půvabná provensálská zahrada s olivovými stromy, borovicemi a levandulí a zahrada růží se stovkou druhů této nádherné květiny.

 Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a- zahrady .

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,