Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Vína z Provence

Informace - Vína z Provence

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie - Provence - Aix en Provence, tohle víno pije Brad Pitt a Angelina Jolie
Francie - Provence - Aix en Provence, tohle víno pije Brad Pitt a Angelina Jolie Francie - Provence - zdejší vína jsou aromatická, vyzrálá, voní po bylinkách, rozpálených kamenech a ovoci Francie - Provence - víno z Camague má na etiketách vyobrazení zdejších krav a býků Francie - Provence - na ochutnávce zdejších vynikajících vín Francie -Provence - Stes Maries, Le Vin de Merde, víno filosofů Francie - Provence - v okolí Bonnieux se vyrábí AOC vína Ventoux a Luberon. Francie - Provence -  Aix-en-Provence, kulinářské speciality Francie - Provence - Avignon, tzv. skály dómské - vinice papežů

Vína z Provence

Zdejší víno je nejlépe pít v této krajině slunce, vůní a vysokého nebe. Má v sobě něco z její nálady a duše, z rozkvetlých úbočí a strmých skal. Víno se často vyrábí z odrůd, které jinde najdete jen obtížně – Mourvèrdre, Rolle, Braquet či Petit Grains. Výborná jsou zvláště zdejší růžová vína, ale nejen ta.

Ze zdejších apelací uveďme Bandol (suchá bílá vína a tělnatá červená oblíbená už u dvora Ludvíka XV.), Le Baux de Provence (červená vína s chutí po čokoládě s tóny švestek a vynikající suchá růžová), Bellet (zemitá červená a aromatická bílá vína), Côtes de Provence (červená od silných po pikantní lehká, výborná růžová), Palette (oblíbená apelace krále Edwarda VII.), Cassis (aromatická tělnatá suchá vína z odrůd Ugni Blanc, Clairette, Doucillon, Marsanne) či Côteaux Varois (pikantní růžová s chutí po červeném rybízu, tělnatá červená vína).

Plocha vinic (dohromady s Korsikou ) 22.000 ha, roční produkce 165 milionů lahví.

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,