Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Významná místa Champagne

Informace - Významná místa Champagne

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie - Pikardie - Remeš, katedrála, tzv. Smějící se anděl, novodobý symbol EU
Francie - Pikardie - Remeš, katedrála, tzv. Smějící se anděl, novodobý symbol EU Francie - Champagne - Remeš, detail Opery Francie - Champagne - Lentilles, kostel sv.Jakuba a Filipa, první polovina 16.stol. Francie - Champagne - sklepy firmy Moet at Chandon v Epernay Francie - Burgundsko - Remeš, bazilika St.Rémy, hlavní vchod, tympanon Francie - Champagne - Troyes, hrázděné domy v historickém centru ze 16.stol. Francie - Champagne - Sedan, hrad o opevněné ploše 30.000 m2, největší v Evropě, 1424 - dosud Francie - Champagne - Troyes, kostel sv.Magdaleny, překrásně tesaná chórová přepážka Francie - Champagne - na vinicích nejvíce pěstují odrůdy Chardonnay, Pinot Noir nebo Pinot Meunier, ta jsou základem pro výrobu šampaňského Franci - Champagne - Remeš, krámky a vinotéky Francie - Champagne - Remeš, ceny kvalitního šampaňského jsou hodně vysoko

Významná místa Champagne

Kraj Champagne -Ardennes tvoří dvě výrazně odlišné oblasti: na severu lesnaté kopce Arden a meandry řeky Meusy, na jihu roviny, jezera a bažinaté louky. Sever chrání pohraniční opevnění – Maginotova linie, pevnosti Sedan a Rocroi. V kraji Champagne se nachází několik měst s působivými historickými centry- hl. Troyes, v krajině jsou časté dřevěné venkovské kostelíky. Oblast „svatého trojúhleníku“ Épernay, Remeš a Châlons-en- Champagne proslavilo skvělé šumivé šampaňské víno .

Remeš
Hlavní město Champagne a jedno z historicky nejvýznamnějších měst Francie . Zde se nechal kolem roku 500 pokřtít král Franků Chlodvík biskupem Remigiem a od 11. století zde probíhaly korunovace francouzských králů. Proto tu vznikla nádherná katedrála Notre Dame, klenot zapsaný na seznamu UNESCO. Dalším klenotem architektury je opatský kostel svatého Remigia. Významnou památkou je rovněž Cryptoporticus, pozůstatek římského fóra, a vítězný oblouk Porte Mars. Ve městě se nacházejí vinné sklepy zvučných jmen, kde se vyrábí pravé šampaňské.
Épernay
Další město, které je střediskem výroby šampaňských vín – sídlí tu významné značky jako Dom Perignon. Lze navštívit vinařské domy Moët et Chandon (28 km sklepů) či Mercier.
Charleville-Mézières
Původně dvě města v meandru Másy, která byla spojena teprve 1966. Méziers tvoří opevnění a staré domy s břidlicovými střechami, Charleville uhlazené klasicistní domy a výstavné náměstí v Place Ducal. Narodil se zde básník Arthur Rimbaud a má zde muzeum. V okolí je krajina Vallée de la Meuse – údolí Másy, rokle s lesy a zajímavými skalními útvary ze žuly nebo břidlice.
Sedan
V Sedanu stojí největší opevněný zámek v Evropě. Původní stavba pochází už z 11. století a v průběhu staletí se mnohokrát měnila. Na výstavbě se podílel i vynikající pevnostní architekt Vauban v 17. století. V roce 1870 zde Napoleon III. kapituloval před Prusy. Pevnost lemují domy ze 17. století s břidlicovými střechami.
Hrázděné kostely
V krajině lesů a bažinatých luk kolem jezera Lac du Der-Chantecoq se vyskytuje řada typických románských a renesančních kostelů z hrázděného zdiva, se špičatými lomenicemi a dřevěnými portály – např. v Longsols, Bailly-le-Franc, Chatillon-sur-Broué, Lentilles či Vignory... Mnohé mají interiéry zdobené dřevořezbami.
Troyes
Historické město bohatých hrabat z Champagne , kde se nachází hned několik skvělých gotických kostelů v typickém severofrancouzském stylu: katedrála sv. Petra a Pavla, kostely sv. Niziera, Urbana, Magdalény (se skvostnou chórovou přepážkou) a Pantaleona. pro město jsou typické hrázděné domy. Troyes proslulo též místními jitrničkami

Poznávací zájezdy CK GEOPS do Champagne najdete na stránce www.francie.geops.cz/champagne. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,