Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Zahrada Villa d´Este

Informace - Zahrada Villa d´Este

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Itálie - okolí Říma - Villa d´Este
Itálie - okolí Říma - Villa d´Este Itálie - Tivoli - Villa d´Este - tzv. Sto fontán Itálie - Tivoli - Villa d´Este - Fontana di Nettuno Itálie - Tivoli - Villa d´Este a její zahrady Itálie - Tivoli - výhled z Villy d´Este Itálie - Villa d´Este - Fontana del Drago

Zahrada Villa d´Este

Zahrada Villy d´Este leží asi 30 km od Říma v Tivoli a patřila k nejnádhernějším zahradám italské renesance. Nechal jí vybudovat kardinál Ippolito II. d´Este na strmém svahu, který si vyžádal vytvoření teras. Na vrcholu svahu pak stojí vlastní budova vily. Ústřední linie zahrady je zdůrazněna schodišti, příčné linie tvoří cesty mezi terasami. Celá zahrada je inspirována a ovlivněna blízkou antickou Hadriánovou vilou . Nekrásnější a nejlákavější jsou v zahradě vodní efekty. Fontány, vodopády, vodotrysky i (dnes bohužel již zničené) vodou poháněné automaty jako byla třeba křičící sova. Některé fontány vytvářely tak jemnou vodní stěnu, že se na nich za svitu slunce objevovala duha. Jedna z příčných cest se nazývá „Alej sta fontán“ a malé fontány a kašny jsou zde v několika stupních řazené za sebou. Na nejnižším stupni je doprovází stovka plochých reliéfů ze scénami z Ovidiových Metamorfóz. Hru Varhanní fontány vytváří také voda, stejně jako nápodobu výstřelu z děla u Dračí fontány. Ve středu zahrady stojí symboly cudnosti – sochy Herkula a Hippolyta. Herkules stojí na rozcestí mezi strmou cestou ke ctnosti (Dianina jeskyně) a pohodlnou cestou k požitku a neřesti (Venušina jeskyně). Plodnost přírody je vyjádřena přírodní fontánou s mnoha drobnými vodotrysky (ňadry) znázorňující Artemidu z Efezu, návrat Kristův, předpovězený Sibylinou věštbou, symbolizuje Fontána tiburtinské Sibyly. Bohužel mnohé sochy (některé pocházely původně z Hadriánovy vily ) byly v 18. století odstraněny. Zahrada jako celek ztělesňuje moc a vládu nad přírodou, především vodou. Stala se svými vodními efekty vzorem pro mnohé italské zahrady a později se její vzor rozšířil i do Francie a Anglie . V současnosti je zahrada v majetku italského státu a probíhají rekonstrukce.

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a- zahrady .
| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,