Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Zahrady Palazzo Farnese

Informace - Zahrady Palazzo Farnese

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Itálie - Lazio - Caprarola, Palazzo Farnese, architekt G.Barrozi da Vignola, 1556-75
Itálie - Lazio - Caprarola, Palazzo Farnese, architekt G.Barrozi da Vignola, 1556-75 Itálie - Lazio - Caprarola, Palazzo Farnese, zahrady Itálie - Lazio - Caprarola, Palazzo Farnese, fresky Jacoba Laddera, Jákobův žebřík v pokoji snů Itálie - Lazio - Caprarola - Palazzo Farnese, zimní zahrada Itálie - Lazio - Caprarola, Palazzo Farnese, Sala del Mappamondo, Raffaellino da Reggio Itálie -Lazio - Caprarola, Palazzo Farnese, zahrady zdobí četné sochy itálie - Lazio - Caprarola - Palazzo Farnese, zimní zahrada s parterovými záhony a živými ploty Itálie - Lazio - Caprarola,  Palazzo Farnese,  jeskyně s dešťovou kašnou

Zahrady Palazzo Farnese

Roku 1530 začali v Caprarole pro kardinála A.Farnese stavět pevnost nad městem. O čtyři roky později byl kardinál vysvěcen na papeže Pavla III. A stavební práce utichly. Teprve roku 1556 pověřil papežův vnuk, také kardinál A. Farnese mladší špičkového architekta G. Barozziho da Vignola přestavbou pevnosti na palác. Masivní zdivo paláce dodnes tvoří výraznou dominantu nad městem.
Aby nebyla zahrada potlačena, byla založena poněkud opodál od masivní stavby. Kardinál si nechal zbudovat dva apartmány – jižní pro zimní období a severní pro léto. Každý z nich měl výhled a vlastní zahradu a byl s ní spojen dřevěným mostem přes pevnostní příkop.
V zimní zahradě jsou čtyři parterové záhony lemované živým plotem a jeskyně s dešťovou kašnou. Letní zahrada je osázena ovocnými stromy a květinami a zahrnuje Nymfeum s Venušinou kašnou. K hlavní zahradě se prochází starým lesem. Na mýtině stojí kasino, zřízené roku 1584, které projektoval G. della Luca. Dvoupatrová budova se otvírá ven lodžiemi a vstupuje se do ní plochým schodištěm, jehož středem vedou vodní stupně z objímajících se delfínů. Nahoře je travnaté nádvoří s kašnou ve tvaru urny, která má po stranách dva mohutné tritony s rohy hojnosti. Kolem budovy je terasa ve formě parterové zahrady s 28 sochami satyrů. Podle legendy každý z nich zobrazuje řemeslníka, který se na budování zahrady podílel.
Palác a zahrada jsou ideálním spojením ve stylu vrcholné renesance a má mnoho společných rysů (a stejného autora) s Villou Lante .

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a- zahrady

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,