Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Zajímavé informace > Zahrady Tuilerie

Informace - Zahrady Tuilerie

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie - Paříž - Tuileries - Rodinův Polibek
Francie - Paříž - Tuileries - Rodinův Polibek Francie - zahrady Tuileries jsou v samém srdci Paříže Francie - Paříž - Dobrý samaritán a Pavouk Louise Bourgeoise v zahradách Tuileries Francie - Paříž - zahrady Tuileries Francie - Paříž - Tuileries - řeky Marna a Seina od N.Coustou, 1712 Francie - Paříž - součástí Tuileries je i Orangerie s Monetovými lekníny Francie - Tuileries - Věž svobody

Zahrady Tuilerie

Roku 1564 zadala Kateřina Medicejská zakázku na nový palác a zahrady . Projekt zpracoval de Cercau a začala vznikat zahrada ve stylu italského manýrismu s promenádami, voliérou, divadlem a jeskyní. Roku 1637 byl jmenován André Le Nôtre správcem zahrad a zahájil jejich rekonstrukci. Tato nová zahrada byla rozdělena do tří částí – ornamentální Grand Carré, zalesněný Quincunxe a osmiboká nádrž a představovala divadlo pod širým nebem, kde svou vizuální úlohu hrála i obloha. Hlavní pohledová osa byla zaměřena na západ a byla do ní zapojena i vyvýšená terasa du Bord de l´Eau podél Seiny, která končila u nově zbudované Orangerie. Později vznikly ještě další dvě terasy. Nedostatek financí, revoluce a války zanechaly zahradu ve zpustošeném stavu. Některé budovy musely být strženy a zachoval se pouze Pavillon de Marson a Pavillon de Flore. Byla mezi nimi založena Jardin du Carrousel. Poslední rekonstrukce začala roku 1989 a vrátila zahradě její půvab v novém hávu, včetně bohaté sbírky zahradních plastik.

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a- zahrady .

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,