Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019, 2020 > Zajímavé informace > Poznávací zájezdy CK GEOPS za uměním

Informace - Poznávací zájezdy CK GEOPS za uměním

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení

Poznávací zájezdy CK GEOPS za uměním

Svým způsobem se jako zájezdy za uměním dá označit převážná část poznávacích zájezdů CK GEOPS. Obvykle jsou přece na programu návštěvy historických měst a významných památek, tedy přinejmenším velkolepá i malebná díla architektury, často i sochařství a malířství – ať už sakrální umění v kostelích nebo výzdoba zámků a obytných domů. Nicméně řada zájezdů CK GEOPS se na umění skutečně specializuje. Oblíbené jsou především zájezdy do velkých měst s významnou architekturou a předními evropskými sbírkami umění – Florencie , Řím , Benátky, Paříž , Drážďany , Berlín , Vídeň , Krakov , Budapešť. Do významných galerií lze zajistit rezervaci vstupenky bez zbytečného čekání ve frontě – toto je obzvlášť výhodné u florentské galerie Uffizi , na kterou je jinak nutné si vystát nekonečnou frontu.

Pravidelně pořádáme zájezdy za nejzajímavějšími aktuálními evropskými výstavami umění – zejména ve Vídni (galerie Albertina , Leopold Museum, Belvedere), Mnichově , Berlíně , Drážďanech i francouzských městech. Také zde jsou samozřejmostí rezervace vstupenek předem. Nabízíme zájezdy na různé festivaly umění – především La Biennale v Benátkách a Muzejní noc v Berlíně i Mnichově .

Některé poznávací zájezdy za uměním jsou také naplánovány přímo jako cesta za poznáním života a díla některého významného umělce. Jsou to především zájezdy CK GEOPS do Francie – můžete jet do Normandie po stopách impresionistů, s návštěvou domku a zahrad Claude Moneta, Rouenu a jeho slavné katedrály, městečka umělců Honfleur a muzeí impresionistického malířství v Rouenu a Paříži . Zájezdy do Provence míří do Arles a Aix-en- Provence – měst, kde tvořili malíři Vincent Van Gogh a Paul Cézanne – kromě toho jsou na programu skvosty římské, románské a gotické architektury Provence . Rovněž zájezd nazvaný příznačně Malířská Provence je zaměřen především na místa spjatá s tvorbou umělců, kteří si oblíbili kraj Provence a Azurové pobřeží – v tomto případě Renoira, Chagalla , Matisse, Picassa, Braqua a Vassarelyho. Zájezdy do Katalánska sledují tvorbu architekta Gaudího i malíře Salvadora Dalího. Na zájezdech do Štýrska i Vídně se lze oznámit s fantastickou architekturou podle projektů Friedensreicha Hundertwassera .

Co dodat? Snad jen to, že pro skupinu zájemců rádi vypravíme zájezd na přání i do míst, která v katalogu nenajdete. Na zájezdy za uměním vypravujeme vždy průvodce s odbornými znalostmi a hlubokým zájmem o danou tematiku.

CK GEOPS přeje krásné umělecké zážitky.

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,