Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Itálie > Benátky a ostrovy, La Biennale 2017

A46d-17 - Benátky a ostrovy, La Biennale 2017

Benátky, prodloužený víkend, ostrovy Murano, Burano, Torcello, koupání na Lido di Jesolo, festival bienále, využití zářijového svátku
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
71-074 27.09.17 01.10.17
5 490,-
Odjeto vyp
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

doprava autobusem, 2x hotel (2lůž. pokoje) se snídaní, průvodce, pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupné (50 €) a cesty lodí (třídenní 40 €) a vše, co není obsaženo v odstavci Cena zahrnuje.

Příplatky

1 100 CZK - jednolůžkový pokoj
200 CZK - záloha na Biennale (sleva od 20 osob)
140 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Benátky - pohádkové lagunové město s kanály, mosty, gondolami , muzikanty na náměstí San Marco , skvostnými paláci a chrámy a slávou benátských dóžat. Přilehlé ostrovy Murano a Burano uchvátí romantikou, četné galerie a kostely s významnými uměleckými díly nadchnou každého milovníka umění. A máte možnost navštívit slavný festival umění - benátské bienále , 57. ročník.

úvodní popis POD

Pokud máte zájem o festival La Biennale , hlaste, prosím, v CK - při větším počtu účastníků bývá sleva na vstupném.
Tento zájezd má další varianty: A46, A46a, A46b, A46c. Viz též podobné zájezdy
Poznejte naše Italské puzzle .

lákadla

Benátky, San Marco, Dóžecí palác - muzeum Peggy Guggenheimové, Accademia - benátské bienále (výstavy v Arzenálu a zahradách, objekty ve městě) - ostrov Murano se sklářskými dílnami - barevné Burano - památky na Torcellu

Itálie - Benátky - Ponte Rialto, nejstarší most přes Canal Grande, dokončen 1591, autor Antonio da Ponte
Itálie - Benátky - Ponte Rialto, nejstarší most přes Canal Grande, dokončen 1591, autor Antonio da Ponte Itálie - Benátky - 55.Bienále, jeden z exponátů Itálie - Benátky - renesanční San Giorgio Maggiore na ostrově San Giorgio, návrh Andrea Palladio, 1566-1610, zvonice 1791 Itálie, Benátky, karnevalová maska Itálie - Benátky - renesanční Palazzo Barbarigo, 1569, průčelí zdobené skleněnými mozaikami z ostrova Murano z roku 1886 (inspirace sv.Markem) Itálie, Benátsko, Burano Itálie, Benátky, San Marco a dóžecí palác Itálie - Benátky - 55.Bienále Itálie -  Benátsko -  Murano - chrám Maria e Donato Itálie - Benátky - a gondoly se odrážejí v hladině kanálů Itálie -  Benátky -  detail dožecího paláce Itálie -  Benátky - kanály v okolí Fondamenta de Pievan Itálie - Benátky - Scuola San Rocco, Vraždění Neviňátek, 1582-7, J.Tintoretto Itálie - Benátky - ostrov Burano Itálie -  Benátky - holubi na náměstí sv.Marka Itálie, Benátky, gondolier Itálie - Benátky - Murano, v 15. a 16,stol. evropské centrum sklářské výroby Itálie - Benátsko - Torcello, základy baptisteria ze 7.století před katedrálou
Itálie - Benátky - vstup do Arzenálu, svěho času největší evropský průmyslový komplex, 16.000 dělníků Itálie - Benátky - Murano
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 19 hod z Prahy, nástupní a svozová místa dle dohody s CK: České Budějovice, svozy od 4 osob:Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Brno, noční přejezd do Itálie

2.den

2. -4. den: BENÁTKY , prohlídka historického města, Piazza San Marco s byzantskou bazilikou, Dóžecí palác a kampanila, Torre dell´Orologio, cihlová basilika San Giovanni e Paolo (náhrobky a pomníky dóžat, křídlový oltářní obraz G. Belliniho...), jezdecká socha kondotiera Bartolomea Colleoniho na náměstí před kostelem, basilika Santa Maria Gloriosa dei Frari ze 14. století s uměleckými poklady (Belliniho Trůnící Madonna, sochy, náhrobky...), lodí po kanále, festival současného umění La Biennale – objekty po celém městě a možnost návštěvy hlavních výstav v Arzenálu a Zahradách, event. volný program s návštěvou historických objektů nebo galerií, Galleria dell´Academia (Tintoretto, Veronese, Tiepolo, Bellini...), muzeum Peggy Guggenheimové (doporučujeme), zájemci o umění mohou rovněž navštívit podivuhodnou výstavu Damiena Hirsta: poklady z potopené lodi Neuvěřitelná - mimořádný umělecký projekt, během pobytu v Benátkách též návštěva ostrovů Murano (ostrov sklářů, sklářské dílny a muzeum, Dóm St. Maria e Donato s románskými prvky a vzácnými mozaikami), Burano (krajky, krajkářské muzeum, rybářské domky s barevnými fasádami), popř. i Torcello , kdysi hlavní sídlo biskupa, nejstaší benátská katedrála Santa Maria dell´Assunta (7.-9. století), základy baptistéria ze 7. století, kostel Santa Fosca (11.-12. století), kampanila – výhled na lagunu, Museo dell´Estuario, Attilův trůn... odjezd z Benátek 4. dne večer

5.den

5. den: návrat do Prahy časně ráno

CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu během 2. – 4.dne vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám probíhajících akcí a otvíracím dobám.

Doprava

autobusem s klimatizací, vybaveným barem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.
Do Benátek se dopravujete lodí, autobus každý den dojede na Punta Sabbioni k přístavišti, dále cesta lodí do Benátek , po kanálech, lagunou nebo na ostrovy. Celodenní jízdenka bez omezení pohybu po kanálech i na ostrovy je za 20 €, na 48 h za 30 € a třídenní bez omezení pak 40 €. Průvodce vybírá jízdné cestou busem do přístavu. 3 dne je v případě příznivého počasí možný i pozdější návrat na místo ubytování.

Ubytování

2x hotel ***na Lido di Jesolo, 2 lůž. pokoje s vlastním příslušenstvím. Hotel se nachází v centru města. Na Punta Sabbioni vás odveze autobus, lze též využít místní autobus nebo taxi při pozdní cestě zpět.
Ubytování 2. dne zájezdu je možné až k večeru po návratu z programu po Benátkách vzhledem k úspoře času a možnostem hotelu. 3. den programu lze zůstat v Benátkách do pozdních večerních hodin.
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
Díky legislativní změně platné k 1.1.2012, se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii .
Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2€ os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Zatím jsme se s povinností tohoto poplatku v našich hotelech nesetkali, ale může se stát, že při příjezdu budete vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši cca 3 € na úhradu.

Stravování

2x kontinentální snídaně (upozorňujeme na to, že v Itálii bývají snídaně obvykle skromnější) Další stravování se řeší individuálně, průvodce doporučí možnost večeří v blízkosti hotelu.
Pro vaši orientaci uvádíme orientační ceny základních potravin v Eur.
Chléb 2 €, káva od 1,50 €, víno láhev od 3-5 €, minerální voda 1,5 l : 1 od 2 €, pivo/limo 3,50 €, pizza čtvrtka/celá v rest. od 3 €/od 10 €, saláty velké nebo těstoviny od 8 €, zmrzlina od 2 €, hlavní jídlo od 15 €, menu o dvou chodech od 20 €, průměr 1 kg ovoce: 2,80 €

Pojištění

Součástí ceny zájezdu je povinné pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.

Orientační ceny vstupného

BENÁTKY : Dóžecí palác 20 €, galerie Baziliky S. Marco 5 €, Kampanila 8 € (skupinová sleva), scuola San Rocco 10 €, Frari 3 €, Galleria dell´ Accademia 12 €, Námořnické muzeum 1,60 €, San Sebastiano 3 €, kostel San Giovanni e Paolo 3 €, muzeum Peggy Guggenheimové 14 €, výstava Damiena Hirsta 18 €, San Salvatore 3 €, zvonice San Giorgio 6 €, gondola 80 € (max. 6 osob na jednu gondolu, plavba 30 minut), traghetti (přívozy) 4 €.
BENÁTKY : vstupné na festival La Biennale - základní cena na 1 den 25 € a na 2 dny 30 € (výhodné slevy pro skupiny a výrazné studentské slevy - hlaste, prosím, zájem předem v CK),
BENÁTKY , ostrovy: Murano : muzeum skla 10 €, Torcello : vstupné do kostela 5 €, věž na Torcellu 5 €
Lodě v Benátkách: celodenní jízdenka bez omezení pohybu po kanálech i na ostrovy 20 €, jízdenka na 48 h 30 € a na 3 dny 40 €.

Kapesné

min. kapesné 90 €, z toho 50 € na vstupné + 25 € - 30 € na Bienále

Poznámky

Festival umění Benátské bienále 2017: Viva arte viva!
57. ročník festivalu současného umění - benátského bienále ( La Biennale Arte) se pod vedením Christine Macelové a pod heslem "Viva Arte Viva" zaměří především na zdůraznění a objasňování úlohy umělce v současném světě. Předchozí 56. ročník, který vedl Okwui Enwezor, představoval moderní svět jakožto chaotické místo plné konfliktů a bouří. Tento ročník je pojatý optimističtěji, nabízí určitá východiska z tohoto stavu prostřednictvím umělecké tvorby a dialogu. Středobodem má být především lidství a lidstvo. Svým způsobem oslava lidství - ne snad lidské dominance nad okolím světem, ale chvála lidské schopnosti odolávat nátlaku, lidské svobody myšlení a umělecké tvorby. Protože právě v umění se může a má odrážet duchovní svoboda, nezávislost a schopnost odolávat útlaku. A s touto svobodou se pojí i zodpovědnost.
Umění je vnímáno jakožto médium, které zobrazuje skutečnost a komentuje ji, vyjadřuje různé myšlenky a osobní pocity, pokládá důležité otázky. Významně se tak podílí i na dalším utváření naší společnosti. A právě festival bienále je už z principu místem setkávání a dialogů mezi umělci z celého světa a pochopitelně též mezi návštěvníky. 57. ročník bienále: je proto také ve znamení tématu knihy: dokonce celá hlavní výstava je pojatá jako jedna velká otevřená kniha.
Ve výstavních prostorách vzniklo devět průchozích pavilónů (Trans-pavilóny), první dva umístěné v Centrálním pavilónu. Mají následovat jeden po druhém podobně jako kapitoly v knize a vyprávět návštěvníkům o různých podobách a rozměrech našeho světa a vesmíru. První Pavilón umění a knih se zabývá základním tématem – jak se člověk stává umělcem a jaký je jeho vztah k většinové společnosti a jeho úloha v ní. Nastoluje se tu i problematika protikladu mezi činností a ne-činností (latinského negotium a otium). Zatímco starověcí filosofové vyzvedávali především onu ne-činnost (otium) jako privilegovanou, ba božskou, v současné společnosti se klade důraz na aktivní život, jehož protikladem je zahálka a lenošení. K umění je ovšem potřeba i určitý klid a rozjímání, volný čas, který má člověk jen sám pro sebe. Následují Pavilón radosti a strachu, Pavilón společného prostoru (zaměřený na projekty společného života v komunitách a utopie), Pavilón Země (téma ekologie), Pavilón tradic, Pavilón šamanů, Dionýsovský pavilón (sexualita a zobrazování ženského těla), Pavilón barev a poslední Pavilón času a nekonečna. Během trvání festivalu se každý týden v pátek a v sobotu sejdou umělci spolu s diváky u oběda u společného stolu (Tavola Aperta), kde budou moci probírat uměleckou činnost. Účastnící se umělci budou v rámci dalšího projektu zvaného Otvírání mé knihovny zveřejňovat seznam svých nejoblíbenějších knih, aby tak publiku umožnili přiblížit některé myšlenky, které je mohly ovlivnit a inspirovat.

Zajímavosti

Výstava Poklady z potopené lodi Neuvěřitelná (Treasures from the Wreck Unbelievable) - umělecký projekt Damiena Hirsta v Benátkách
Výstava je výsledkem mimořádného a ohromujícího projektu významného současného britského umělce Damiena Hirsta. Po desetileté důkladné práci představí veřejnosti soubor nálezů ze ztroskotavší starověké lodi Neuvěřitelná. Pojí se s nimi legendární příběh propuštěného otroka Aula Calidia Amotana (známého jako Cif Amotan II) z maloasijské Antiochie, který údajně žil v prvním století. Domohl se velkého bohatství, a proto mohl nechat vybudovat ohromný chrám boha slunce kdesi na africkém pobřeží. Nakoupil pro něj bohaté vybavení ze všech možných koutů světa a všechno dal naložit na velikou loď zvanou řecky Apistos („Neuvěřitelná“), která se však cestou potopila. Až v nedávné době měla být tato loď nalezená na dně Rudého moře s celým svým nákladem...
Mnohé exponáty vypadají, jako by byly představeny veřejnosti ještě v tom stavu, v jakém byly nalezeny v lodním vraku: pokryté porostem korálů a lasturami. Prostředí, ve kterém měly být objeveny, evokují působivě různé promítací projekce. Jiné jsou zcela očištěné. Nechybí ani nově vytvořené kopie "starověkých" děl. Kde ale končí skutečnost a začíná fantazie?
Výstava je pořádaná hned na dvou místech zároveň – ve dvou sídlech Collection Pinault: Palazzo Grassi a Punta dellla Dogana, dohromady na ploše 5 000 m2. Damien Hirst s touto institucí spolupracoval již v minulosti.
Podrobnější informace k výstavě zde

Benátské ostrovy Murano , Burano , Torcello
Ostrov Murano vlastně tvoří skupina menších ostrůvků propojených mosty. Proslul jako místo, kde se vyrábí ušlechtilé benátské sklo. Jeho sláva počíná rokem 1291 - tehdy bylo rozhodnuto, že všechny sklářské dílny a pece musejí být vystěhovány z centra Benátek kvůli nebezpečí požáru i nepříjemnému kouři. Ostrov sklářů získal autonomii, dokonce razil vlastní mince a sklářští mistři se těšili privilegovanému postavení, měli však přísně zakázáno se stěhovat - mohli být trestáni i smrtí. O někdejším bohatství a sebevědomí svědčí dodnes výstavný dóm Santa Maria e Donato, klenot, který by návštěvníci Benátek neměli minout. V Palazzu Giustiniani je muzeum skla s úžasnou sbírkou historických i moderních výrobků. Na ostrově je dodnes celá řada sklářských dílen a obchodů.
Burano , ostrov rybářů, je hustě obydlený. Podél kanálů jsou vystavěny uličky s malými, velice pestrými domky. Burano se proslavilo výrobou přepychových krajek. Zejména v 18. století se místní paličkované a šité krajky staly významným vývozním zbožím. S nástupem průmyslu krajkářství skomíralo, ale v roce 1872 byla k jeho podpoře založená škola krajkářek. Některé krásné výtvory buranských žen si lze prohlédnout v muzeu krajky, především šité krajky, které byly nesmírně náročné a jejich výroba trvala celé týdny. Ostrov protkaný kanály je nesmírně malebný
Torcello , třetí ostrov benátské laguny, je nyní opuštěný. Přitom právě tady žili první obyvatelé Benátek , kteří sem uprchli v polovině 5. století před nájezdy Hunů z pobřežního města Altinum. kolonie se stala významným centrem obchodu a sídlili tu biskup z Altina. Údajně tu žilo až 20 000 lidí, postupně se však osídlení přesouvalo dál na západ. Zůstal tu jen překrásný byzantský kostel, někdejší katedrála Santa Maria Assunta z roku 639 a sousedící kostel Santa Fosca z 11.-12. století s překrásnými mozaikami. Proti nim se nachází poněkud bizarní památka - kamenný stolec nazvaný Attilův trůn, ačkoliv patříval spíše místními podestovi nebo biskupovi.. Ve dvou palácích ze 14. století se nachází místní muzeum.

Informace

Vybavení: cesta má noční přejezd, doporučujeme pohodlné oblečení do autobusu a příruční hygienickou tašku. Před vjezdem na parkoviště u přístavu lodí do Benátek se staví na ranní hygienu, doporučujeme mít po ruce oblečení na 1.den programu, při plně obsazeném autobusu je potom ztížené manipulování s kufry. V Benátkách budete trávit celý den, ubytování v hotelu v Lido di Jesolu je večer.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Benátky a ostrovy na větší mapě


|Zpět|

Památky a zajímavosti kraje Benátsko

Benátsko (Veneto) je kraj na severovýchodě Itálie u zálivu Jaderského moře (tzv. Benátké laguně). Zahrnuje v sobě Benátskou nížinu, na severu zasahuje až k jezeru Lago di Garda a pohoří Dolomity . Vznikl z území, které ovládala až do konce 18. století mocná benátská republika a vedle samotných Benátek se tu nachází velká města Padova, Verona, Vicenza a Treviso. Nachází se tu množství měst a městeček s historickými památkami a krásné vily (zejm. od architekta Palladia). Poznávací zájezdy do Benátska se zdaleka neomezují jen na Benátky.

Benátky, ostrovy Murano, Burano a Torcello

Poznávací zájezd do Benátek by neměl vynechat ostrovy. Utíkají se sem turisté za pohodovou romantičtější atmosférou, za památkami a uměleckými řemesly. Největšími benátskými ostrovy jsou Murano - proslulý ostrov sklářů, Burano , Torcello , Giudecca a San Giorgio Maggiore.

Slavní malíři Benátek

Do umělecké historie Benátek se zapsali zlatým písmem malíři tzv. benátské školy. Stejně jako Řím a Florencie i Benátky patří mezi největší skvosty světové pokladnice architektury a výtvarného a sochařského umění a působili zde významní italští umělci. Na poznávacích zájezdech a eurovíkendech do Benátek a Benátska je jejich dílům právem věnovaná velká pozornost.

Památky Benátek

Přehled hlavních benátských památek a zajímavých míst aneb co byste v Benátkách rozhodně neměli minout. město na Laguně si zasluhuje delší návštěvu, aby byl čas skutečně na všechno - ideální je eurovíkend.

Festival La Biennale

Benátské Bienále je v obecném povědomí natolik spjato s tím nejaktuálnějším a naprosto současným uměním, že si málokdy připouštíme, o jak starou a tradiční instituci se vlastně jedná.

Itálie, památky UNESCO

Přehled všech lokalit v Itálii zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO

Vína a gastronomie kraje Benátsko

Benátsko je nejen rájem pro milovníky kultury, ale i pro gurmány. Benátsko je po staletí typickým zemědělským regionem a místní pokrmy si stále zachovávají chuť a vůní přírodních přísad. Benátská vína soave, bardolino, valpolicella a prosecco si získala renomé po celém světě. Na poznávacích zájezdech a eurovíkendech se určitě najde čas na to, seznámit se s některými lahůdkami Benátska.

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,