Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Itálie > Lago di Garda a zahrady, Opera ve Veroně 2020

A46-20 - Lago di Garda a zahrady, Opera ve Veroně 2020

Prodloužený víkend v Itálii, městečka pod Alpami a u Lago di Garda, možnost koupání, nádherné město Verona a opera v antické aréně.
Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
001-068 23.07.20 27.07.20
7 990,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem s klimatizací, 2x hotel 4* u Verony (2lůžkové pokoje), 2x snídani, 1x vstupenku na operu (k sezení do nečíslovaných sektorů), průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, místní pobytové taxy, loď a další vstupné (40 €) a vše, co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje

Příplatky

2.000 Kč za 1lůžkový pokoj
890 Kč za operu Aida (nutná rezervace)
160 Kč za komplexní pojištění

úvodní popis

Krásy krajiny a městeček u největšího italského jezera Lago di Garda, památky, zahrady , koupání. Verona je nádherné město na seznamu UNESCO a večer vás čeká představení Verdiho opery Aida v římské aréně pod širým nebem. Individuálně lze dokonce navštívit ještě jedno představení.

úvodní popis POD

Zájezd na prodloužený víkend do oblasti Dolomit a jezera Garda a do okolí Verony s možností jedinečného zážitku - shlédnutí opery ve veronské aréně.

lákadla

Arco, půvabné městečko se zahradami pod Dolomity - okouzlující letoviska u jezera Lago di Garda, možnost koupání, plavby lodí - VERONA, město na seznamu UNESCO, opera Aida v římské aréně (popř. možnost návštěvy hned 2 operních představení)

Itálie - Benátsko - Verona, balkon tak dobře známý z Julie a Romea
Itálie - Benátsko - Verona, balkon tak dobře známý z Julie a Romea Itálie - Lago di Garda, největší italské jezero ledovcového původu Itálie - Brixen - náměstí  Itálie - Sirmione - San Pietro in Mavino, fresky z 12.-16.stol. Itálie - Sirmione - městské hradby a hlavní brána Itálie, Benátsko, Verona, paláce Itálie - Lago di Garda, plocha jezera asi 370 km2 Itálie - Benátsko - Verona, dóm Itálie - Lago di Garda - Sirmione
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy ve 22 hodin, transfer do Itálie přejezd do Itálie

2.den

2. den: Itálie pod Dolomity , ARCO, městečko se středověkým hradem (jedna z nejkrásnějších alpských pevností) a arboretem, umístěné pod strmými vápencovými srázy, bývalo tu oblíbené sídlo některých členů habsburského rodu, RIVA DEL GARDA, historické městečko na severním okraji Lago di Garda, MALCESINE se Scaligerským hradem a s otáčivou lanovkou na Monte Baldo (fantastické výhledy) nebo koupání v jezeře, ubytování u VERONY ; zájemci mohou případně večer individuálně taxíkem zajet do Verony už dnes na sobotní operní představení (Trubadúr)

3.den

3. den: jezero Lago di Garda: SIRMIONE, malebné městečko u jezera, hrad Rocca Scaligera na táhlém úzkém poloostrově, Catullova vila - snad nejdůležitější a největší římská památka tohoto druhu v severní Itálii , koupání v jezeře vyhřívaném termálním pramenem horkým skoro 70°C nebo prohlídka krás uzounkého poloostrova s kostelíky a druhou největší římskou vilou v Itálii , variantně fakult. výlet kolem jezera – opevněné městečko PESCHIERA, LAZISE, rybářské městečko, odpoledne VERONA (UNESCO), městské hradby, náměstí Scaligerů, dóm, proslulé kostely, Juliin dům s balkonem, sváteční atmosféra v ulících Verony před představením, večer fantastický umělecký zážitek - opera Aida (G. Verdi) v antickém amfiteátru (Arena), neopakovatelná atmosféra, po představení po půlnoci odjezd do ČR

4.den

4. den: příjezd do ČR po poledni

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních podmínek. Uvedení opery v Aréně může být ovlivněno řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě. Vstupenky na představení se nezajišťují na jednotlivá místa - takový je zvyk ve veronské aréně - jedná se vždy o místa do kruhu. Vstupenky na představení v Aréně může CK garantovat měsíc do odjezdu zájezdu. Později jsou již na vyžádání.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, DVD a minibarem. Za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje.
Při objednávce zájezdu nezapomeňte, prosím, uvést nástupní místo (v Praze je na vybranou mezi nástupními místy Florenc a Budějovická). Pokud nelze nástupní místo navolit přímo na objednávce, napište ho do Poznámky.

Ubytování

1x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) nedaleko Verony
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
V souvislosti s legislativní změnou platnou k 1.1.2012 se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii.
Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2€ os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Zatím jsme se s povinností tohoto poplatku v našich hotelech nesetkali, ale může se stát, že při příjezdu budete vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši cca 3 € na úhradu.

Stravování

1x snídaně bufetového typu.

Orientační ceny potravin:
Chléb 1,50 €, káva od 1,50 €, víno láhev od 3-5 €, minerální voda 1,5 l : 1€, pivo/limo od 2/1 €, pizza čtvrtka/celá v rest. 4€/od 10€, saláty velké nebo těstoviny od 8 €, zmrzlina od 2 €, hlavní jídlo od 15 €, menu o dvou chodech od 20 €

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

VERONA : vstupenka do 5 kostelů 5 €
VERONA : Juliin dům: 6 €
VERONA : Torre dei Lamberti s výtahem 8 €

Kapesné

doporučujeme min. celkové kapesné 70 €, z toho na vstupné 40 €

Poznámky

VERONA a představení v aréně patří mezi neopakovatelné hudební zážitky. koncertují zde špičkoví italští pěvci a zažijete úžasnou atmosféru.
Lístky jsou v ceně zájezdu a platí na libovolná místa v nečíslovaném resortu.
V roce 2019 můžete vidět operu Aida (G. Verdi). To je nedělní představení, na které pojedete společně vaším autobusem a vstupenku máte v ceně. Díky ubytování u Verony máte případně možnost navštívit individuálně už představení předcházejícího dne (v sobotu) s dopravou taxíkem od hotelu a zpět, tato vstupenka ale není v ceně. V tomto termínu je to Verdiho Trubadúr.
Upozornění: program může být od doby tisku katalogu ještě dodatečně změněn.
Doporučujeme si vzít něco na sezení - v aréně se sedí na tvrdých antických kamenech - vezměte si deku, destičku z polystyrenu… Na místě si lze půjčit polštářek (6 €). Před Arénou jsou mobilní WC – nutné je opustit arénu se vstupenkou!! V průběhu představení lze zakoupit nealko-nápoje, pivo a víno (6 €). Doporučujeme vzít si sebou vodu v lahvi (lze vnášet) či o přestávce vyjít koupit studenou vodu ven do přilehlých restaurací (je to levnější než v Aréně). Nesmí se vnášet skleněné lahve. V průběhu představení lze koupit i obložené housky a bagety (panine). Nezapomeňte něco proti dešti - lepší je pláštěnka a igelit pod sebe (např. igelit. taška). Fotoaparáty i kamery jsou povoleny. Nesmí se ale používat blesk. Doporučujeme vzít si sebou malé svíčky - Aréna se rozzařuje tisíci svíčkami každý večer. V prostorách celé Arény je zákaz kouření. O přestávkách proto kuřáci musí opustit Arénu.

Mapa k zájezdu

itinerář

Arco - Lago di Garda - Riva del Garda - Malcesine - Sirmione - Peschiera - Lazise - Verona


|Zpět|

Gastronomie střední Itálie, kraj Emilia-Romagna

Emilia-Romagna je bohatý a úrodný kraj v Pádské nížině. Zdejší kuchyně je proto velmi vydatná a chutná, převažují těstoviny na různý způsob, masitá jídla, houby, v kraji Romagna na Jaderském pobřeží a v deltě Pádu především ryby. Světově proslulá je parmská šunka, tvrdý sýr parmezán a hustý vinný ocet balsamico . Známá jsou také vína Sangiovese di Romagna a šumivé Lambrusco z Modeny.

Jezero Lago di Garda a zábavní parky Gardaland a Canevaworld

Největší italské jezero, umístěné v podhůří Alp a přitom s velmi příjemným klimatem, patří k oblíbeným místům pro rekreaci. Pro malé i velké návštěvníky vznikly nedaleko městečka Sirmione atraktivní zábavní parky Gardaland a Canevaworld.

Italské slavnosti během roku - přehled

V Itálii se tradice a původní svátky stále těší velké úctě a zájmu. Každoročně se koná široká škála festivalů, ať už na venkově či ve městech, od veletrhů vína a gastronomických přehlídek po uctívání památky takřka všech patronů. Mnohé můžete zažít na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

Itálie, památky UNESCO

Přehled všech lokalit v Itálii zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,