Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Itálie > Lago di Garda a zahrady, Opera ve Veroně 2020

A46-20 - Lago di Garda a zahrady, Opera ve Veroně 2020

Prodloužený víkend v Itálii, městečka pod Alpami a u Lago di Garda, možnost koupání, nádherné město Verona a opera v antické aréně.
Využijte aktuálně únorovou slevu na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
001-068 23.07.20 27.07.20
7 990,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem s klimatizací, 2x hotel 4* u Verony (2lůžkové pokoje), 2x snídani, 1x vstupenku na operu (k sezení do nečíslovaných sektorů), průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, místní pobytové taxy, loď a další vstupné (40 €) a vše, co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje

Příplatky

2.000 Kč za 1lůžkový pokoj
890 Kč za operu Aida (nutná rezervace)
160 Kč za komplexní pojištění

úvodní popis

Krásy krajiny a městeček u největšího italského jezera Lago di Garda, památky, zahrady , koupání. Verona je nádherné město na seznamu UNESCO a večer vás čeká představení Verdiho opery Aida v římské aréně pod širým nebem. Individuálně lze dokonce navštívit ještě jedno představení.

úvodní popis POD

Zájezd na prodloužený víkend do oblasti Dolomit a jezera Garda a do okolí Verony s možností jedinečného zážitku - shlédnutí opery ve veronské aréně.

lákadla

Arco, půvabné městečko se zahradami pod Dolomity - okouzlující letoviska u jezera Lago di Garda, možnost koupání, plavby lodí - VERONA, město na seznamu UNESCO, opera Aida v římské aréně (popř. možnost návštěvy hned 2 operních představení)

Itálie - Benátsko - Verona, balkon tak dobře známý z Julie a Romea
Itálie - Benátsko - Verona, balkon tak dobře známý z Julie a Romea Itálie - Lago di Garda, největší italské jezero ledovcového původu Itálie - Brixen - náměstí  Itálie - Sirmione - San Pietro in Mavino, fresky z 12.-16.stol. Itálie - Sirmione - městské hradby a hlavní brána Itálie, Benátsko, Verona, paláce Itálie - Lago di Garda, plocha jezera asi 370 km2 Itálie - Benátsko - Verona, dóm Itálie - Lago di Garda - Sirmione
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy ve 22 hodin, transfer do Itálie přejezd do Itálie

2.den

2. den: Itálie pod Dolomity , ARCO, městečko se středověkým hradem (jedna z nejkrásnějších alpských pevností) a arboretem, umístěné pod strmými vápencovými srázy, bývalo tu oblíbené sídlo některých členů habsburského rodu, RIVA DEL GARDA, historické městečko na severním okraji Lago di Garda, MALCESINE se Scaligerským hradem a s otáčivou lanovkou na Monte Baldo (fantastické výhledy) nebo koupání v jezeře, ubytování u VERONY ; zájemci mohou případně večer individuálně taxíkem zajet do Verony už dnes na sobotní operní představení (Trubadúr)

3.den

3. den: jezero Lago di Garda: SIRMIONE, malebné městečko u jezera, hrad Rocca Scaligera na táhlém úzkém poloostrově, Catullova vila - snad nejdůležitější a největší římská památka tohoto druhu v severní Itálii , koupání v jezeře vyhřívaném termálním pramenem horkým skoro 70°C nebo prohlídka krás uzounkého poloostrova s kostelíky a druhou největší římskou vilou v Itálii , variantně fakult. výlet kolem jezera – opevněné městečko PESCHIERA, LAZISE, rybářské městečko, odpoledne VERONA (UNESCO), městské hradby, náměstí Scaligerů, dóm, proslulé kostely, Juliin dům s balkonem, sváteční atmosféra v ulících Verony před představením, večer fantastický umělecký zážitek - opera Aida (G. Verdi) v antickém amfiteátru (Arena), neopakovatelná atmosféra, po představení po půlnoci odjezd do ČR

4.den

4. den: příjezd do ČR po poledni

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních podmínek. Uvedení opery v Aréně může být ovlivněno řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě. Vstupenky na představení se nezajišťují na jednotlivá místa - takový je zvyk ve veronské aréně - jedná se vždy o místa do kruhu. Vstupenky na představení v Aréně může CK garantovat měsíc do odjezdu zájezdu. Později jsou již na vyžádání.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, DVD a minibarem. Za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje.
Při objednávce zájezdu nezapomeňte, prosím, uvést nástupní místo (v Praze je na vybranou mezi nástupními místy Florenc a Budějovická). Pokud nelze nástupní místo navolit přímo na objednávce, napište ho do Poznámky.

Ubytování

1x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) nedaleko Verony
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
V souvislosti s legislativní změnou platnou k 1.1.2012 se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii.
Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2€ os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Zatím jsme se s povinností tohoto poplatku v našich hotelech nesetkali, ale může se stát, že při příjezdu budete vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši cca 3 € na úhradu.

Stravování

1x snídaně bufetového typu.

Orientační ceny potravin:
Chléb 1,50 €, káva od 1,50 €, víno láhev od 3-5 €, minerální voda 1,5 l : 1€, pivo/limo od 2/1 €, pizza čtvrtka/celá v rest. 4€/od 10€, saláty velké nebo těstoviny od 8 €, zmrzlina od 2 €, hlavní jídlo od 15 €, menu o dvou chodech od 20 €

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

VERONA : vstupenka do 5 kostelů 5 €
VERONA : Juliin dům: 6 €
VERONA : Torre dei Lamberti s výtahem 8 €

Kapesné

doporučujeme min. celkové kapesné 70 €, z toho na vstupné 40 €

Poznámky

VERONA a představení v aréně patří mezi neopakovatelné hudební zážitky. koncertují zde špičkoví italští pěvci a zažijete úžasnou atmosféru.
Lístky jsou v ceně zájezdu a platí na libovolná místa v nečíslovaném resortu.
V roce 2019 můžete vidět operu Aida (G. Verdi). To je nedělní představení, na které pojedete společně vaším autobusem a vstupenku máte v ceně. Díky ubytování u Verony máte případně možnost navštívit individuálně už představení předcházejícího dne (v sobotu) s dopravou taxíkem od hotelu a zpět, tato vstupenka ale není v ceně. V tomto termínu je to Verdiho Trubadúr.
Upozornění: program může být od doby tisku katalogu ještě dodatečně změněn.
Doporučujeme si vzít něco na sezení - v aréně se sedí na tvrdých antických kamenech - vezměte si deku, destičku z polystyrenu… Na místě si lze půjčit polštářek (6 €). Před Arénou jsou mobilní WC – nutné je opustit arénu se vstupenkou!! V průběhu představení lze zakoupit nealko-nápoje, pivo a víno (6 €). Doporučujeme vzít si sebou vodu v lahvi (lze vnášet) či o přestávce vyjít koupit studenou vodu ven do přilehlých restaurací (je to levnější než v Aréně). Nesmí se vnášet skleněné lahve. V průběhu představení lze koupit i obložené housky a bagety (panine). Nezapomeňte něco proti dešti - lepší je pláštěnka a igelit pod sebe (např. igelit. taška). Fotoaparáty i kamery jsou povoleny. Nesmí se ale používat blesk. Doporučujeme vzít si sebou malé svíčky - Aréna se rozzařuje tisíci svíčkami každý večer. V prostorách celé Arény je zákaz kouření. O přestávkách proto kuřáci musí opustit Arénu.

Mapa k zájezdu

itinerář

Arco - Lago di Garda - Riva del Garda - Malcesine - Sirmione - Peschiera - Lazise - Verona


|Zpět|

Gastronomie střední Itálie, kraj Emilia-Romagna

Emilia-Romagna je bohatý a úrodný kraj v Pádské nížině. Zdejší kuchyně je proto velmi vydatná a chutná, převažují těstoviny na různý způsob, masitá jídla, houby, v kraji Romagna na Jaderském pobřeží a v deltě Pádu především ryby. Světově proslulá je parmská šunka, tvrdý sýr parmezán a hustý vinný ocet balsamico . Známá jsou také vína Sangiovese di Romagna a šumivé Lambrusco z Modeny.

Jezero Lago di Garda a zábavní parky Gardaland a Canevaworld

Největší italské jezero, umístěné v podhůří Alp a přitom s velmi příjemným klimatem, patří k oblíbeným místům pro rekreaci. Pro malé i velké návštěvníky vznikly nedaleko městečka Sirmione atraktivní zábavní parky Gardaland a Canevaworld.

Italské slavnosti během roku - přehled

V Itálii se tradice a původní svátky stále těší velké úctě a zájmu. Každoročně se koná široká škála festivalů, ať už na venkově či ve městech, od veletrhů vína a gastronomických přehlídek po uctívání památky takřka všech patronů. Mnohé můžete zažít na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

Itálie, památky UNESCO

Přehled všech lokalit v Itálii zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Únorové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,