Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Itálie > Milano a jezera Maggiore a Lugano a horský vláček 2020

A56-20 - Milano a jezera Maggiore a Lugano a horský vláček 2020

Oblast jezera Lago Maggiore, Itálie i Švýcarsko, Bergamo, Stresa, Boromejské ostrovy, Lugano,a jízda horským expresem přes Berninu.
Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
002-080 09.07.20 13.07.20
6 490,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu, 2x polopenzi, průvodce

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, plavbu lodí, lanovku, vláček a všechny fakult. akce a veškeré vstupné (55 €)

Příplatky

460 CZK - jízda horským expresem
160 CZK - komplexní pojištění
1000 CZK - příplatek za jednolůžkový pokoj

úvodní popis

Vydejte se do jednoho z nejromantičtějších koutů Evropy na pomezí dvou států - Itálie a Švýcarska , kde nad malebnými jezery se tyčí vysoké hory.

lákadla

Milán - krásy jezera Lago Maggiore a Lago di Lugano - Boromejské ostrovy s krásnými zahradami - Locarno -horský vlak Bernina express - od palem a oliv k zasněženým alpským vrcholkům - oblíbené švýcarské město Svatý Mořic.

Itálie - Milán - kouzlo vodotrysků před Castello Sforzesco
Itálie - Milán - kouzlo vodotrysků před Castello Sforzesco Švýcarsko - Locarno, Madonna del Sasso, interiéry kostela Itálie - Milán - les sloupů a fiál na střeše katedrály Itálie - Milán - Galleria Vittorio Emanuelle II, neorenesanční, 1865-76 Itálie - pohledy z trajektu na břehy Lago Maggiore Itálie - Milán - Pinacoteca di Brera, Madona na trůnu, B.Montagna, 1499, detail anděle - hudebníka Švýcarsko - Locarno
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v odpoledních hodinách, dále Plzeň a po trase dle dohody

2.den

2. den: BERGAMO, staré centrum uvnitř původních hradeb (Piazza Vecchia, Piazza del Duomo aj.), MILANO (UNESCO), moderním, životem pulsující metropole Lombardie , luxusní obchody, elegantní kancelářské budovy, gotická katedrála Duomo, nejslavnější operní dům na světě, dojezd na ubytování

3.den

3. den: okruh po italských jezerech , Lago Maggiore , STRESA, romantické městečko, promenády, kvetoucí zahrady s palmami a pomerančovníky, možnost lodního výletu na ostrov Isola Bella se známým zámkem a krásnými Boromejskými zahradami , LOCARNO , barevné kvetoucí městečko se zahradami na švýcarské straně jezera, podvečerní zastávka v LUGANU a na jezeře Lago Lugano

4.den

4. den: nejkrásnější partie jihovýchodu Švýcarska , městečko POSCHIAVO se známou horskou dráhu, variantně možnost jízdy horským vláčkem přes průsmyk Bernina kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do PONTRESINY, či procházka k ledovcovému splazu ROSEG, na závěr horské středisko SV. MOŘIC, odjezd do ČR

5.den

5. den: návrat v ranních hodinách

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a dopravních podmínek.

Doprava

klimatizovaným autobusem vybaveným DVD, během zastávek možnost občerstvení

Ubytování

2x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
Po legislativní změně platné k 1.1.2012, se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii .
Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2 € os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Při příjezdu proto budete s velkou pravděpodobností vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši cca 3 € na úhradu.

Stravování

polopenze

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Kapesné

doporučujeme min. celkové kapesné 90 €, z toho 55 € na vstupné. Je možné získat skupinovou slevu (min. 20 osob). Slevu lze občas získat také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.

Měna

Do Švýcarska je potřeba mít švýcarské frank, platby jsou v Eurech.

Poznámky

Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách a může se vám dokonce stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Interiéry jsou často tmavé, ale k osvětlení slouží automaty na mince.
Zákaz kouření platí ve všech otevřených veřejných prostorách, včetně restaurací, barů a diskoték. Je dovoleno kouřit jen ve specielně zřízených uzavřených místnostech. V případě přestoupení tohoto zákona hrozí až 250 Euro pokuty.
Elektrické adaptéry
Síťové napětí v Itálii je jako v České republice 220 V. Zástrčky mají dva kolíky s kruhovým průřezem. Ve většině hotelů najdete zásuvky pro holicí strojky, nabíječky telefonů i fény. Euroadaptér (většinou se dá půjčit na recepcích hotelů).

Zajímavosti

Bernina Express vede po Rhétské dráze, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Nabízí skutečně nevšední zážitky – propojuje Chur a Davos s jižními končinami pod Alpami a přejíždí přitom alpský průsmyk Piz Bernina (2 253 m.n.m.). Po cestě tak lze vidět ledovce a alpské štíty i krajinu s olivami, palmami a citrusy. Překonává stoupání se sklonem až 70 promile a projíždí přes 196 mostů a 55 tunely. Konečná stanice je už v Itálii, v městečku Tirano. Náleží k němu ještě autobusová linka vedoucí kolem jezera Como k Luganu.

Mapa k zájezdu

itinerář

Bergamo - Milán - Lago Maggiore - Stresa - Isola Bella - Locarno - Lugano - Poschiavo - Pontresina - Sank Moritz


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,