Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Itálie > Milano a jezera Maggiore a Lugano a horský vláček 2020

A56-20 - Milano a jezera Maggiore a Lugano a horský vláček 2020

Oblast jezera Lago Maggiore, Itálie i Švýcarsko, Bergamo, Stresa, Boromejské ostrovy, Lugano,a jízda horským expresem přes Berninu.
Využijte aktuálně lednovou slevu 5% na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
002-080 09.07.20 13.07.20
6 490,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu, 2x polopenzi, průvodce

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, plavbu lodí, lanovku, vláček a všechny fakult. akce a veškeré vstupné (55 €)

Příplatky

460 CZK - jízda horským expresem
160 CZK - komplexní pojištění
1000 CZK - příplatek za jednolůžkový pokoj

úvodní popis

Vydejte se do jednoho z nejromantičtějších koutů Evropy na pomezí dvou států - Itálie a Švýcarska , kde nad malebnými jezery se tyčí vysoké hory.

lákadla

Milán - krásy jezera Lago Maggiore a Lago di Lugano - Boromejské ostrovy s krásnými zahradami - Locarno -horský vlak Bernina express - od palem a oliv k zasněženým alpským vrcholkům - oblíbené švýcarské město Svatý Mořic.

Itálie - Milán - kouzlo vodotrysků před Castello Sforzesco
Itálie - Milán - kouzlo vodotrysků před Castello Sforzesco Švýcarsko - Locarno, Madonna del Sasso, interiéry kostela Itálie - Milán - les sloupů a fiál na střeše katedrály Itálie - Milán - Galleria Vittorio Emanuelle II, neorenesanční, 1865-76 Itálie - pohledy z trajektu na břehy Lago Maggiore Itálie - Milán - Pinacoteca di Brera, Madona na trůnu, B.Montagna, 1499, detail anděle - hudebníka Švýcarsko - Locarno
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v odpoledních hodinách, dále Plzeň a po trase dle dohody

2.den

2. den: BERGAMO, staré centrum uvnitř původních hradeb (Piazza Vecchia, Piazza del Duomo aj.), MILANO (UNESCO), moderním, životem pulsující metropole Lombardie , luxusní obchody, elegantní kancelářské budovy, gotická katedrála Duomo, nejslavnější operní dům na světě, dojezd na ubytování

3.den

3. den: okruh po italských jezerech , Lago Maggiore , STRESA, romantické městečko, promenády, kvetoucí zahrady s palmami a pomerančovníky, možnost lodního výletu na ostrov Isola Bella se známým zámkem a krásnými Boromejskými zahradami , LOCARNO , barevné kvetoucí městečko se zahradami na švýcarské straně jezera, podvečerní zastávka v LUGANU a na jezeře Lago Lugano

4.den

4. den: nejkrásnější partie jihovýchodu Švýcarska , městečko POSCHIAVO se známou horskou dráhu, variantně možnost jízdy horským vláčkem přes průsmyk Bernina kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do PONTRESINY, či procházka k ledovcovému splazu ROSEG, na závěr horské středisko SV. MOŘIC, odjezd do ČR

5.den

5. den: návrat v ranních hodinách

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a dopravních podmínek.

Doprava

klimatizovaným autobusem vybaveným DVD, během zastávek možnost občerstvení

Ubytování

2x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
Po legislativní změně platné k 1.1.2012, se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii .
Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2 € os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Při příjezdu proto budete s velkou pravděpodobností vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši cca 3 € na úhradu.

Stravování

polopenze

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Kapesné

doporučujeme min. celkové kapesné 90 €, z toho 55 € na vstupné. Je možné získat skupinovou slevu (min. 20 osob). Slevu lze občas získat také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.

Měna

Do Švýcarska je potřeba mít švýcarské frank, platby jsou v Eurech.

Poznámky

Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách a může se vám dokonce stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Interiéry jsou často tmavé, ale k osvětlení slouží automaty na mince.
Zákaz kouření platí ve všech otevřených veřejných prostorách, včetně restaurací, barů a diskoték. Je dovoleno kouřit jen ve specielně zřízených uzavřených místnostech. V případě přestoupení tohoto zákona hrozí až 250 Euro pokuty.
Elektrické adaptéry
Síťové napětí v Itálii je jako v České republice 220 V. Zástrčky mají dva kolíky s kruhovým průřezem. Ve většině hotelů najdete zásuvky pro holicí strojky, nabíječky telefonů i fény. Euroadaptér (většinou se dá půjčit na recepcích hotelů).

Zajímavosti

Bernina Express vede po Rhétské dráze, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Nabízí skutečně nevšední zážitky – propojuje Chur a Davos s jižními končinami pod Alpami a přejíždí přitom alpský průsmyk Piz Bernina (2 253 m.n.m.). Po cestě tak lze vidět ledovce a alpské štíty i krajinu s olivami, palmami a citrusy. Překonává stoupání se sklonem až 70 promile a projíždí přes 196 mostů a 55 tunely. Konečná stanice je už v Itálii, v městečku Tirano. Náleží k němu ještě autobusová linka vedoucí kolem jezera Como k Luganu.

Mapa k zájezdu

itinerář

Bergamo - Milán - Lago Maggiore - Stresa - Isola Bella - Locarno - Lugano - Poschiavo - Pontresina - Sank Moritz


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Lednové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,