Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Itálie > Řím a Neapolský záliv hotel *** 2020

D7y-20 - Řím a Neapolský záliv hotel *** 2020

Pobyt v moře v neapolském zálivu s výlety: Capri, Pompeje, Herculaneum, klášter Montecassino, Kúmy, kde žila Sibyla, Řím a Vatikán.
Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
002-505 26.06.20 05.07.20
13 690,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 7x ubytování v hotelu, 7x polopenze, průvodce

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, loď na Capri, fakult. výlety a veškeré vstupné (90 €).

Příplatky

3.000 Kč - jednolůžkový pokoj
590 Kč - výlet - fakultativní výlet 5. den (Herculaneum, Cumae; od 15 osob)
320 Kč - komplexní pojištění

úvodní popis

Spojte dny odpočinku u moře s návštěvou historických památek Neapolského zálivu , Říma a Vatikánu . Užijte si výlety, slunce a moře. 3.-8. pobytových dní u moře!

úvodní popis POD

K tomuto zájezdu existuje varianta D8. Viz též podobné zájezdy

lákadla

Řím - Neapol, ubytování v hotelu v Neapolském zálivu, volné dny u moře a výlety - ostrov Capri - římské město Herculaneum - Kúmy, sídlo římských prorokyní Sibyl - Pozzuoli, římské památky a solfatary - Pompeje - výjezd na Vesuv - klášter Montecassino - královský zámek Caserta - Vatikán

Itálie - kouzelné moře kolem ostrova Capri
Itálie - kouzelné moře kolem ostrova Capri Itálie - Caserta - fontána Ceres Itálie - Vesuv - vrchol sopečného kráteru Vatikán - Řím - Svatopetrské náměstí, podoba od Alexandra II. (1655-67), kapacita 400.000 lidí Itálie - Caserta - obytné pokoje Itálie - Řím - Andělský hrad, původně rodinné mauzoleum císaře Hadriána, post 135-9, později papežská pevnost a vězení Itálie, Kampanie, Pompeje Itálie - Řím - Colosseum Itálie - Caserta - královská zámek postavený neapolskými Bourbony v letech 1752-80, baroko
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1.-2. den: odjezd z Prahy dopoledne, další nástupní místa dle termínu (viz Doprava), přejezd, ŘÍM , celodenní prohlídka (UNESCO), antické i barokní památky, Koloseum , antický chrám Pantheon, Forum Romanum , Fontana di Trevi, Španělské náměstí a schody, Piazza Navona...

3.den

3. den: pobyt u moře, koupání

4.den

4. den: lodí z NEAPOLE nebo SORRENTA (přístavní městečko na tufových útesech nad mořem) na ostrov Capri , jeden z nejkouzelnějších ostrovů Tyrrhénského moře, městečka CAPRI a ANACAPRI , vila San Michele Axela Muntheho (Kniha o životě a smrti), římská Vila Jovis císaře Tiberia, možnost prohllídky Modré jeskyně a plavby kolem ostrova, NEAPOL (UNESCO, královský palác Palazzo Reale, starobylé pevnosti (Castel Nuovo), výhledy na Vesuv

5.den

5. den: pobyt u moře, koupání, fakult. výlet: HERCULANEUM (UNESCO) - jedinečný komplex římského města, které zasypala po výbuchu Vesuvu vrstva sopečného prachu, starověké CUMAE – Kúmy, nejstarší řecká kolonie v Itálii , místo, kde sídlila věštkyně Sibyla, uměle vybudovaný tunel ve skále, NEAPOL , Archeologické muzeum

6.den

6. den: Pompeje (UNESCO), unikátní trosky antického města zničeného při výbuchu Vesuvu r. 79 n.l., zbytky domů i honosných paláců s malbami i mozaikami, sopka Vesuv , výstup ke kráteru, výhledy na Neapolský záliv , výstup měsíční krajinou ke kráteru

7.den

7. den: klášter MONTECASSINO , nejstarší benediktinský klášter s překrásnou výzdobou - založený v 6. stol. sv. Benediktem, opatství zničeno při bombardování za 2. sv. války a poté zrekonstruováno, CASERTA , přepychový zámek (UNESCO) Karla III. z dynastie Bourbonů Palazzo Reales nádhernými zahradami a fontánami připomínající francouzské královské rezidence, plno plastik a fontán od architekta Luigi Vanvitelli

8.den

8. den: celodenní pobyt u moře, koupání

9.den

9. den: ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO), prohlídka, chrám sv. Petra, slavná vatikánská muzea plná uměleckých pokladů, Sixtinská kaple ....

10.den

10. den: příjezd do ČR

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.

Doprava

autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD.

Upozorňujeme na regulaci dopravy v Římě , český autobus zůstává na parkovišti. Doprava do centra Říma pouze příměstským vlakem, metrem nebo autobusem.

Nástupní místa: kromě Prahy v termínech 2.6.-11.6. a 1.9.-10.9. též Plzeň, Příbram, Písek, České Budějovice a v termínech 16.6.-25.6., a 8.9.-17.9. Hradec králové, Pardubice a Brno.

Ubytování

hotel Giulilvo - v pěkném piniovém parku v blízkosti písečné pláže, 2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím

Stravování

stravování v hotelu - polopenze - italská kuchyně.
Orientační ceny některých potravin: chléb 1 kg: 0,65 €, voda 2 l: 0,45 €, jogurt 200g: 0,7 €, mléko 1 l: 1,10 €, margarín: 1,9 €, rajčata 1 kg: 1,55 €, paprika 1 kg: 1,6 €, hroznové víno 1 kg: 1 €.

Pojištění

Zájezd obsahuje povinné pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 sb. proti úpadku; nezahrnuje komplexní pojištění. Doporučujeme komplexní pojištění u pojišťovny UNIQA (pojištění úrazové, léčebné v zahraničí, za náhradu škod a především pojištění na storno zájezdu ve výši 32 Kč/den (minimálně však 90 Kč).

Orientační ceny vstupného

Průvodce nesmí v areálech provádět výklad, ten poskytne předem v autobuse. Zvláště se toto omezení týká areálu Pompejí, Capri a Říma . Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa ve městech musí být navštívena, záleží na průvodci a individuálním výběru každého klienta.
VATIKÁN - Vatikánská muzea - 16 €, kupole sv. Petra - 8 € (výtahem), 6 € (pěšky), Andělský hrad – 14 €.
ŘÍM - Koloseum + Palatin + Forum Romanum ( Koloseum samostatně nelze) - 12 €, doprava po Římě : 4 x 1,5 €. Pantheon (nově zpoplatněn od r. 2018) – 2 €.
CAPRI - všechny uvedené vstupy nelze během jednoho dne realizovat, je nutný výběr pouze některých míst: trajekt Sorrento - Capri - Sorrento nebo Neapol – Capri – Neapol - cca 32 € (pohyblivé dle sezóny a typu lodi), plavba kolem ostrova Capri (cca 1 hod.) - cca 16,5 €, Modrá jeskyně - 21 €, doprava po Capri (pozemní lanovka, minibusy) - 4x 1,8 € nebo klimatizované minibusy na celý den – 11,5 €, Augustovy zahrady – 1 €, vila A. Muntheho - 8 €. Vila Jovis - 3 €, lanovka na Monte Solaro - 11 € zp., 1 cesta – 7 €.
POMPEJE - 15 €. Vesuv - 10 € minibus + 10 € vstup.
Caserta zámek + park – 14 €, V parku možnost zapůjčení el. kola za 6 €/hod., minibus v zahradách -
2,5 €
Monte Cassino - muzeum - 7 €.
Místní průvodce v Pompejích, na Capri , ve Vatikánu a v Římě - cca 10 €/os. - za každé místo (skládá-li se skupina min. 40 osob – jinak se cena přepočítává dle počtu zájemců).

Kapesné

Celková orientační částka na vstupné je cca 185 € + místní průvodci cca 40 €.

Poznámky

Důležité osobní věci
Jedny pohodlné boty na prohlídky, jedny pevné boty pro pěší vycházky ( Vesuv , Pompeje !!!). Plavky, koupací čepici do bazénu, klobouk a brýle proti slunci, krém na opalování s vyšším ochr. faktorem, repelent, deštník, teplejší oblečení pro případ horšího počasí. Upozorňujeme na nutnost decentního oblečení pro návštěvu kostelů ve Vatikánu, v Římě a na Montecassino. Základní léky - acylpyrin, endiaron, paralen, léky proti bolesti hlavy, jodisol apod. a léky trvale užívané.

Cestovní doklady
Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního dokladu. !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!
Výše uvedené se týká občanů ČR, doklady nutné pro vstup cizích státních příslušníků do navštívených zemí si tito zajišťují sami a na vlastní odpovědnost.

Elektrické zásuvky
Síťové napětí v Itálii je 220 V. Zástrčky v moderních budovách jsou klasické eurozásuvky, ale ve většině hotelů a apartmánů jsou používány staré italské zásuvky se třemi kolíky nad sebou s dvěma variantami velikosti. Klasické ploché zástrčky se dvěma kolíky pasují do užších a kombinovaných italských zásuvek, ale pro použití eurozástrčky je potřeba adaptér, který je ke koupi ve většině italských supermarketů.

Mapa k zájezdu

itinerář

Řím - Neapol - Capri - Herculaneum - Kúmy - Pozzuoli - Pompeje - Vesuv - Montecassino - Caserta - Vatikán


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,