Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Itálie > Stříbrné Dolomity bez nočních přejezdů

917-19 - Stříbrné Dolomity bez nočních přejezdů

Poznávací autobusový zájezd do pohoří Dolomity, lehká turistika, panoramatické výhledy, známé vrcholy a malebná městečka.
Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-705 16.07.19 21.07.19
10 390,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, průvodce, 5x nocleh v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x polopenzi

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstupné a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje

Příplatky

1.500 Kč - 1lůž. pokoj
192 Kč - komplexní pojištění

úvodní popis

Hory nádherného pohoří Dolomity hrají ve svítícím slunci všemi barvami. Jednou z nich je také stříbrná. Proč jsou Dolomity stříbrné? Asi hlavně proto, že jsou vápencového původu, ale mnohem romantičtější je pověst o měsíční princezně, které skřítkové rozprostřeli měsíční svit po původně tmavých horách, aby princezna mohla zde žít se svým pozemským princem a nestýskalo se jí po Měsíci. Vydejte se i Vy poznat neskonalou magickou krásu tohoto úchvatného pohoří, kam se každý turista i fotograf velice rád vrací.

lákadla

Italské Dolomity - oblast Passo DI Tre Croci - pohoří Gruppo Del Cristallo - Cortinu D’Ampezzo - údolí Val Grande - Sexten - Innichen - údolí Val Aurira - jezírka Speikboden - jezero Pragser Wildsee - Gr- Apostolo

VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v ranních hodinách. Příjezd do Dolomit

2.den

2. den: výlet do oblasti Passo Di Tre Croci. Možnost výjezdu lanovkou do pohoří Gruppo Del Cristallo s fascinujícími pohledy na Cortinu D’Ampezzo a rozeklané horské skupiny, které toto středisko obklopují. Výlet na Rif. Son Forca a přes stejnojmenné sedlo do údolí Val Grande vedoucí nitrem masivu Cristallo. Podél říčky Rio Bosco k chatě Ospitale

3.den

3. den: městečko SEXTEN ležící v malebné krajině pod velikány Sextenerských Dolomit . Lanovkou k chatě Helm (2041 m) a odtud okružní cestou přes chatu Rif.Gallo Cedrone na vrchol M.Elmo (2433m). Panoramatické rozhledy na Sextenerské Dolomity . Po vyhlídkové vrcholové cestě k chatě Sillianer Hütte (2447 m). Zpět lanovkou. Prohlídka SEXTENU. Cestou zpět zastávka u románské katedrály v městečku INNICHEN

4.den

4. den: lanovkou z údolí Val Aurira k Michl-Reiseralm. Výstup na vrchol Speikboden (2517 m). Panoramatické výhledy na hřeben Zillertalských Alp , tvořící hranici Itálie a Rakouska a na hřebeny hor do vnitrozemí Itálie . Možnost lehčí varianty panoramatickou cestou kolem jezírka Speikboden na Mitterbergen. Cestou výhledy na městečko Sand in Taufers a protilehlé vrcholy. Obě varianty sestoupí přímo do hotelu u městečka Selva dei Molini (Mühlwald)

5.den

5. den: výjezd mýtnou silnicí od jezera Misurina k chatě Rif.Auronzo. Cesta pod majestátní skalní útvar Drei Zinnen k chtě Rif.Locatelli. Pokračování touto úchvatnou krajinou na sedlo Passo Fiscalino a podél jezírek Lago Géngia a Lago Di Lavaredo k chatě Rif.Lavaredo a zpět k chatě Rif.Auronzo. Cestu lze zkrátit od Drei Zinnen stejnou cestou zpět

6.den

6. den: pohádkové jezero Pragser Wildsee, které se rozkládá v romantické dolině, kde nad tyrkysovou hladinu vystupují skalní štíty okolních hor např. vrchol Gr.Apostolo (1995 m). Nádherný pěší výlet cestou podél jezera a dále do doliny Grünwaldtal s potokem Finster na Grünwald Alm, který leží na malebné mýtině v centru údolí. Po poledni odjezd do Čech. Příjezd do Čech v pozdních večerních hodinách

Doprava

Dálkovým autobusem s možností občerstvení (káva, čaj, limonády, pivo).

Ubytování

V hotelu*** Am See v Mühlwald (asi 1 km od centra městečka, u jezera) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. V Mühlwaldu jsou dva supermarkety.

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta 5x polopenze.

Orientační ceny vstupného

Lanovky jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa musí být realizována, záleží na vedoucím zájezdu, počasí a individuálním výběru každého klienta.
Doporučujeme všem studentům vzít s sebou studentskou průkazku ISIC.

Lanovka Monte Cristallo - 23 € zp
Lanovka Helm – 15,80 € zp
Lanovka Speikboden – 9 € (jednosměrná, schází se k hotelu)
Místní bus od Lago Misurina k chatě Auronzo – 8 € zp.

Celková orientační částka na lanovky je cca 60 € (závisí na počasí a případném využití lanovek).
!!! V případě špatného počasí má vedoucí zájezdu právo přizpůsobit program nebo zvolit náhradní variantu v okolí místa pobytu. !!!

Poznámky

Cestovní doklady
Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů byla ukončena dnem 26. června 2012. Od tohoto data musí mít každý občan České republiky (tedy včetně dětí) při cestování do zahraničí vlastní cestovní doklad (do zemí EU cestovní pas nebo občanský průkaz).
Z České republiky lze vycestovat pouze s platným cestovním dokladem. V případě cesty do zemí Evropské unie a dále Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska lze jako cestovní doklad použít platný občanský průkaz (jen se strojově čitelnými údaji - vydávané od července 2000).
Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního dokladu. !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!
Výše uvedené se týká občanů ČR, doklady nutné pro vstup cizích státních příslušníků do navštívených zemí si tito zajišťují sami a na vlastní odpovědnost.

Informace

Důležité osobní věci
Jedny pohodlné bytelnější boty na turistiku (zájemci o náročnější výlety pohory, teleskopické hole). Túry jsou v délce kolem 5 - 6 hod., po poradě s vedoucím zájezdu lze zvolit lehčí variantu. Teplé oblečení vč. čepice a rukavic, doporučujeme nepromokavou větrovku a dlouhé kalhoty, svetr nebo mikinu, plavky, klobouk a brýle proti slunci, krém na opalování s vyšším ochr. faktorem, deštník, pláštěnka. Základní léky - acylpyrin, endiaron apod. a léky trvale užívané. Pro zájezdy na hory doporučujeme dobře vybavenou osobní lékárničku s náplastmi, obvazy, elastickým obinadlem, jodisolem, léky proti bolesti, mastí proti bolesti.
Upozorňujeme, že je nutno mít připravené již při cestě do Itálie v příručním zavazadle přezůvky, na chatě (ani při ubytovávání) se nesmí chodit v pohorách nebo jiných vycházkových botách, ale pouze v přezůvkách.

Zabalení zavazadel
Doporučená zavazadla: kufr, batoh, brašna, krabice. Zakázané zavazadlo - krosna s konstrukcí (konstrukce nebude naložena).

Mapa k zájezdu

itinerář

Sexten - Innichen


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,