Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019, 2020 > A - Kultura a příroda Evropy > Arménie

A - Kultura a příroda Evropy - Arménie 2019, 2020

Arménie je země na hřebehech a náhorních plošinách Malého Kavkazu, mezi Gruzií, Ázerbajdžánem, Tureckem a Íránem . Hlavním městem je Jerevan. Najdeme tu překrásné přírodní scenérie a řadu výjimečných památek - kamenné kláštery, z nichž mnohé jsou zapsané na seznamu UNESCO, prastaré megality, dávné stély, jeskynní obydlí i katedrály. Arménie je země s velmi dlouhou historií, byla ovlivněna Persií, Byzancí a vlivy východních náboženství, raných křesťanů, islámu i zoroastrismu. Je jednou z nejstarších křesťanských civilizací světa.
Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Kultura a příroda Evropy - Arménie - kačkary, náhrobní kameny s vytesanými ornamentálními motivy, nejstarší z 9.století
Kultura a příroda Evropy - Arménie - kačkary, náhrobní kameny s vytesanými ornamentálními motivy, nejstarší z 9.století Kultura a příroda Evropy - Arménie - římský chrám Slunce v Garni Kultura a příroda Evropy - Kultura a příroda Evropy - Kultura a příroda Evropy - Kultura a příroda Evropy - Kultura a příroda Evropy - Kultura a příroda Evropy - Arménie - Selimský průsmyk také nazývaný Vardenyats Kultura a příroda Evropy - Arménie - klášter Geghard, jižní průčelí kostela Katoghiken, 1215 Kultura a příroda Evropy - Arménie - klášter Sevanavank, založen Řehořem Světlonošem, zničen Araby, znovu založen 874 Miriam Kultura a příroda Evropy - Arménie - klášter Haghpat, chačkar s Kristem (Amenaprkich), 1273 Kultura a příroda Evropy - Arménie - Goshavank, rozkvetlé stráně a daleké výhledy Kultura a příroda Evropy - Arménie - Jerevan, Beer Academy, takhle se tady taky čepuje pivo Kultura a příroda Evropy - Arménie - ovce mají pochopitelně na silnici přednost Kultura a příroda Evropy - Arménie - jezero Sevan, 10% vody odtéká, 90% se odpařuje Kultura a příroda Evropy - Arménie - Zvartnost, katedrála s helénistickými hlavicemi sloupů Kultura a příroda Evropy - Arménie - Karahunž, megalitická observatoř z doby asi 6.000 př. n.l.,zjištěno 223 kamenů,0,5 až 3 m vysokých o váze až 10 tun Kultura a příroda Evropy - Arménie - Jerevan, Tři sklenáři (Glassinators), A.Carson, US, 2011, sklo, ocel, hliník Kultura a příroda Evropy - Arménie - Noratus, skupinové scény na jednom z kačkarů - snad svadba či slavnost Kultura a příroda Evropy - Arménie - Ečmiadzin, sv.Hripsime, nádhera zpěvu Kultura a příroda Evropy - Arménie - kaňon Yegbegisl


Využijte aktuálně vánoční slevu 12% na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
|Zpět|

Kultura a příroda Evropy - Arménie 2019 - výpis zájezdů:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.Využijte aktuálně vánoční slevu 12% na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,