Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Laos > Vietnam, Laos, Thajsko

E11-19 - Vietnam, Laos, Thajsko


Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-540 25.04.19 11.05.19
69 990,-
Odjeto
092-541 15.11.19 01.12.19
69 990,-
Odjeto
092-542 23.04.20 09.05.20
69 990,-
Vyprodáno vyp
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha-Hanoj-Bankok-Praha vč. let, tax, přelet Hanoj-Vientiane včetně tax, dopravu minivany/taxi a místní dopravou (pohodlné dálkové busy, vlaky, lodě), 12x hotely a penziony se snídaní (2lůžk. klimatizované pokoje s přísluš.), 1x jednodušší ubytování na treku, 1x lehátkový vlak, 1x noční autobus s lůžkovou úpravou, 2-denní trek s místním průvodcem včetně jízdy na slonech a na bambusovém voru a plná penze na dva dny, víza do Laosu a do Vietnamu, českého průvodce, místní průvodce dle potřeby, základní zdravotní pojištění

Základní cena nezahrnuje

Vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Příplatky

6.600 CZK - 1lůžkový pokoj (na treku nelze)
1.955 CZK - připojištění na storno K5SS (Z2)

úvodní popis

Fantastické barvy tropické přírody, rýžová políčka, čajové terasy, bambusové háje, horské hřebeny pokryté neprostupnou džunglí, krasové jeskyně, buddhistické kláštery a chrámy, pestré trhy plné zboží a neuvěřitelné kulinářské speciality i svět sám pro sebe v horách na hranicích Vietnamu a Číny . Hlavní města i svět sám pro sebe v horách na hranicích Vietnamu a Číny . Plavba po veletoku Mekong. Nakouknutí do Barmy, osady horských kmenů, kde se zastavil čas. Legendární most přes řeku Kwai.

Kambodža - Luang Rabang - komplex královského paláce
Kambodža - Luang Rabang - komplex královského paláce Vietnam - Hanoj a tisíce motocyklistů jedoucích sem i tam Kambodža - trh v Luang Rabang
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. - 3. den: odlet z Prahy do metropole Vietnamu HANOJE, tzv. „Město na zatáčející řece“, jezero Hoan Kiem, Ho Či Minovo mauzoleum, pagody, vojenské muzeum aj., přelet do VIENTIANE, hlavní města Laosu

4.den

4. - 6. den: VIENTIANE, prohlídka města, Zlatá pagoda, jeskynní chrámy, Národní muzeum, Vítězný oblouk, královský palác, západ slunce nad Mekongem, na sever přes Vang Vieng v oblasti homolovitých krasových útvarů do královského města LUANG PRABANG (UNESCO), buddhistické chrámy, waty, pagody, ranní pochůzka mnichů, výlety do okolí k vápencové jeskyni Pak Ou se stovkami sošek Buddhy či k mohutným vodopádům Kuang Si Falls ukrytých v džungli

7.den

7. - 9. den: plavba po majestátním Mekongu, Chiang Khong - překročení thajské hranice, oblast „Zlatého trojúhelníku“ proslavená pěstováním opia - místo styku Barmy, Laosu a Thajska ., MAE SALONG, orlí hnízdo obývané čínskou komunitou, MAE SAI, Štíří chrám, muzeum opia, možnost výletu do Barmy - návštěva příhraničního města TACHILEIK s trhy a řemesly

10.den

10.-13. den: CHIANG MAI a oblast horských kmenů, „Růže severu“ - CHIANG MAI, jedno z nejpříjemnějších thajských měst, Wat Phra Sing, Wat Chedi Luang, proslulý klášter na hoře Doi Suthep, muzeum horských kmenů, tradiční řemesla, noční bazar, thajský box, pěší výlet v N.P. Doi Ithanon s nejvyšší horou Thajska (2565 m), mlžné horské pralesy, vodopády, 2denní trek do oblasti domorodých horských kmenů, s pobytem a stravováním v jejich vesnicích, jízda na slonech a bambusových vorech, noční přejezd do BANGKOKU

14.den

14. den: Plovoucí trh Damnoen Saduak, most přes řeku Kwai proslavený knihou P. Boulla a oscarovým filmem, válečné muzeum a hřbitov

15.den

15.-17. den: BANKOK, prohlídka města, královský palác a klášter Wat Phra Keo se Smaragdovým Buddhou, plavba po řece Chao Praya k Chrámu červánků Wat Arun, Wat Pho s pozlaceným ležícím Buddhou, posvátná Zlatá hora Wat Saket, vyhlášená ulička go-go barů Soi Cowboy, popř. světoznámá erotická gymnastika ve večerním Pat Pongu, návrat domů

Doprava

Po trase zájezdu se budete pohybovat pronajatými minivany nebo taxi, využijete i veřejnou dopravu jako jsou pohodlné dálkové autobusy, vlaky a lodě. Během treku vyzkoušíte i jízdu na slonech a na bambusovém voru.

Ubytování

Spát budete v turistických hotelech a penzionech, ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Jednou přespíte v lehátkovém vlaku a jednou v nočním autobuse s lůžkovou úpravou, během treku využijete jednoduššího ubytování (1x).

Stravování

Kromě dvoudenního treku k domorodým horským kmenům kde je zajištěna plná penze a snídaní na ubytování, není strava v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Vzhledem k tomu, že ceny jídla a nápojů jsou v těchto zemích na nižší úrovni (tržnice, lidové jídelny) či maximálně srovnatelné s cenami u nás (turistické restaurace), je naprosto zbytečné vozit si potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 15-20 US dolarů na den, tzn. cca 250 -350 USD na dobu pobytu (počítáno bez dnů, kde je v ceně plná penze).

Kapesné

Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 250 - 350 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s částkou celkem asi 300 - 350 USD.
Kromě toho budete potřebovat dalších pár desítek dolarů jako spropitné pro místní řidiče, průvodce nebo lidi, kteří vám projeví laskavost a dobrou vůli (jejich výše a zda vůbec něco dáte, ale samozřejmě záleží na vás), uvažujte o určité částce na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.
Doporučujeme se vybavit USD. Americké dolary totiž bývají v této oblasti přijímány často jako alternativní měna. Problémy při výměně však nebudete mít ani s eury, rozdíl je ale v tom, že dolary mnohdy ani nebudete muset měnit. To platí především pro Laos . V Thajsku a Vietnamu s dolary uspějete na tržnicích a obchodech se suvenýry, zatímco jinde po vás bude požadována místní měna. V Thajsku nabízejí nejlepší kurz za stodolarové bankovky, nejnižší za dolarové. Doporučujeme si s sebou vzít nepoškozené bankovky nových sérií.

Poznámky

Praktické informace na cestu
Elektřina: V oblasti se vyskytuje několik typů zásuvek (jak ten náš, tak „americký“ typ A - dvojice plochým kolíků), proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé mobilů, foťáků, videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod.) Informace pro danou zemi najdete na zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Telefon, internet: Mobilní telefony s naší SIM kartou fungují většinou všude bez problémů, s výjimkou Laosu. Dostupnost volání si raději ověřte u svého operátora. Hovory do Evropy jsou možné z telefonní budky či z hotelu. Na většině míst je možné volat přes internet z internetových kaváren. Síť internetových kaváren je velice hustá a ceny nízké.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky jsou v prodeji pouze na poštách. Doručení do ČR trvá cca 14 dnů.

Informace

Pasy a víza
Pro cestu na tento zájezd, tj. do Vietnamu, Laosu a Thajska je zapotřebí Váš cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po skončení zájezdu. Ve Vašem pase musí být dostatek volných stránek (doporučujeme alespoň 4 stránky). Pořiďte si fotokopii jeho hlavní dvoustrany (pro případ ztráty cestovního pasu) nebo si její scan uložte do e-mailu. Stejně tak doporučujeme udělat kopie od dalších důležitých dokumentů. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu. S sebou si vezměte pět fotografií pasového formátu.
Vietnam: Ke vstupu do Vietnamu je nutné vízum, které máte v ceně zájezdu. K vízu do Vietnamu od Vás budeme potřebovat následující: cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po skončení zájezdu, vyplnit dotazník, Vaši barevnou digitální fotografii s čelním pohledem na světlém pozadí bez brýlí (velikost 4 x 6 cm) - ve formátu JPEG nebo JPG, barevnou kopii Vašeho pasu s Vašimi datovými údaji a fotografií - ve formátu JPEG nebo JPG. Včas Vám zašleme všechny podrobnosti.
Laos: vyřízení víza do Laosu probíhá po příletu na letiště - je v ceně zájezdu a vyřizovat jej budete společně s průvodcem zájezdu. Úředně existuje požadavek dvou fotek pro jejich vyřízení. Ne vždy a všude bývá uplatňován, v každém případě si ale s sebou vezměte minimálně 2 fotografie pasového formátu (aktuální, ne starší 1 roku). Jako rezervu doporučujeme alespoň 5 pasových fotografií (jak pro případ vyřízení víz, tak pro případ ztráty cestovního pasu).
Thajsko: Od roku 2011 nepotřebují občané ČR pro vstup a pobyt na území Thajského království za účelem turistiky víza. Povolení k pobytu je zdarma a vydává se na letištích na dobu 30 dnů a pozemních hranicích na 15 dní. K povolení vstupu na thajské území se vyžaduje očkovací průkaz pouze od osob přijíždějících z oblastí charakterizovaných výskytem infekčních nemocí, jako např. žlutá zimnice.
Barma: Poplatek za krátkodobý vstup do Barmy bude vyřízen na místě, počítejte s platbou přibližně 30 USD.

Zdraví
Indočína není ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou zemí (alespoň ve srovnání např. s tropickou Afrikou či Indií). Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A, příp. i B), popř. i proti břišnímu tyfu či japonské encefalitidě. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování vždy po 10-15 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny.

Klimatické poměry
Celá oblast Zadní Indie (Indočíny) leží v oblasti rovníkových monzunů, průměrné roční srážky dosahují 1500-2000 mm (v horách až 3000 mm). Podnebí ve Vietnamu není jednotné, liší se od regionu k regionu (a podle zeměpisné šířky a nadmořské výšky může v extrémních případech rozdíl činit až 40°C). V Hanoji se listopadové teploty pohybují nad 20°C, prší minimálně. V Laosu a Thajsku bývá v této době kolem 25-30°C.

Jak se zabalit
Kromě velkého zavazadla (kufr na kolečkách, popř. batoh na záda nebo krosna) Vám doporučujeme i malý batůžek pro denní výlety a do letadla. S sebou si vezměte lehké sportovní boty („botasky“) a sandály, pláštěnku a do měst deštník. Z oblečení vám stačí několik triček s krátkým rukávem, plavky, šortky a jeden svetr nebo mikina na cestu. Na noční přejezd doporučujeme do autobusu se teple obléci. Je zbytečné vybavovat se přehnaným množstvím šatstva. Kdekoli vám vaše věci přeperou za nepatrný obnos a vše potřebné si zde můžete koupit za zlomek evropské ceny. Není od věci vzít si s sebou drobné dárky a suvenýry. Bonbóny, žvýkačky, obzvlášť propisky ale i jakékoli další drobné dárky včetně obrázků České republiky (pro šíření povědomí o naší zemi), vše bude přivítáno s povděkem.

Mapa k zájezdu


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,