Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Maďarsko > Adventní Budapešť vlakem, památky, vánoční trhy a termální lázně

922-19 - Adventní Budapešť vlakem, památky, vánoční trhy a termální lázně

Chcete zažít prodloužený adventní víkend trochu jinak? Láká Vás doprava vlakem a pobyt v centru metropole Maďarska - Budapešť? Chcete poznat památky UNESCO a koupání v termálních lázních a překrásné vánoční trhy?
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-714 29.11.19 01.12.19
5 590,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

zpáteční jízdenku vlakem InterCity, 2x hotel ***(2lůž. pokoje s příslušenstvím), 2x snídani, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, místní dopravu po Budapešti, MHD a vstupné do objektů a lázní

Příplatky

1.200 CZK - jednolůžkový pokoj
400 CZK - jízdenka po Budapešti na 72h
96 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Budapešť nese známky habsburské vlády, ale i pulsujícího velkoměsta, Buda připomíná slávu uherských králů. Pohádkové „středověké“ stavby Budapešti vznikly před sto lety, ale vyhlášené termální koupele už v dávné historii, muzea a galerie se mohou srovnávat s nejpřednějšími evropskými, maďarské tržnice a gastronomie jsou zážitkem a vánoční trhy jsou jedna z nejhezčích v Evropě.

lákadla

Budapešť - středověké stavby, památky UNESCO - Pešť, centrum - tržnice Vaci utca - 1. metro na evropském kontinentu - lázně Széchenyi - ochutnávka gastronomie - luxusní termální lázně Gellért

Maďarsko - Budapešť - Szechenyiho lázně, termální pramen má teplotu 76°C
Maďarsko - Budapešť - Szechenyiho lázně, termální pramen má teplotu 76°C Maďarsko - Budapešť - Památník milénia s významnými madarskými postavami historie Maďarsko - Budapešť - Szechenyiho lázně, šachisté v bazénu Maďarsko - Budapešt - parlament v novogotickém slohu, 1885-1904, architek I.Steindl Maďarsko - Budapešť - řetězový most  post. 1839-1849, W.T.Clarkem a A.Clarkem na podnět hraběte Széchenyie Maďarsko, Budapešť, Szechenyiho lázně Maďarsko, Budapešť, maď. národní galerie Maďarsko, Budapešť, secesní tržnice Maďarsko - Budapešť - termální lázně Gellért, venkovní bazény Maďarsko - Budapešť - Belvárošský farní kostel, nejstarší ve městě, zal. kol r. 1000, ve 14.stol přest., 1723 zbarokizován Maďarsko,- Budapešť -  Szechenyho most přes Dunaj a lanová dráha na Hradní vrch aďarsko - Budapešť - secesní tržnice Maďarsko - Budapešť - termální lázně Gellért, vládne zde duch secese Maďarsko, Budapešť, Alžbětin most Maďarsko, Budapešť, houslista na Rybářské baště
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd vlakem z Prahy v 7:51 h ráno (Pardubice, Brno, Bratislava a po dohodě Kolín, Břeclav), ve 14:19 příjezd do Budapešti , MHD na hotel, ubytování v centru BUDAPEŠŤ , prohlídka centra Pešti, chrám sv. Štěpána , parlament, atmosféra svátečně vyzdobených ulic Pešti, adventní trhy, možnost večerní procházky

2.den

2. den: PEŠŤ a její centrum, tržnice, Vaci utca, slavná cukrárna a adventní trhy, nádherné adventní trhy Pešti, 1. metro na evropském kontinentu, Ondrassyho třída, Városliget a okolí náměstí Hrdinů, koupání v lázních Széchenyi , var. návštěva galerie, ZOO či Vidámparku, individuálně možnost divadla

3.den

3. den: BUDAPEŠŤ (UNESCO), hradní čtvrť (Rybářská bašta, Matyášův chrám , palác), výhledy na celé město, Dunaj a mosty, romantické adventní trhy čtvrti Buda, fakult. pravá maďarská palačinka na rozloučenou, výhled na budovu Parlamentu, odjezd, vlakem ve 15:41, návrat do Prahy ve 22:09

Doprava

vlakem EuroCity. Vlak je vybaven restauračním vozem, vozem s připojením k internetu a vozem s přípojkou 230 V

Služba bezdrátového připojení k internetu je dostupná pouze ve vybraných vozech ČD. Z provozních důvodů může docházet ke změnám řazení vozů a připojení k internetu tak nemusí být dostupné v žádném z vozů soupravy.

Ubytování

2x hotel *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Hotel je v blízkosti nádraží a v dobré dostupnosti do centra. Všechny pokoje mají en-suite koupelnu a jsou vybaveny nastavitelnou klimatizací, satelitní televizí, telefonem s přímou volbou. Minibar je k dispozici také v různých místnostech. Všechny pokoje jsou nekuřácké

Stravování

Stravování je zajištěno snídaní na hotelu formou bufetu. Večeře lze zajistit individuálně na hotelu, ale v době adventu je výhodnější využívat bohaté trhy a spousty specialit v rámi programu.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Orientační ceny vstupného
BUDAPEŠŤ : cesta metrem přibl. 350 HUF, basilika sv. Štěpána, kupole 500 HUF, Matyášův chrám : 1 500 HUF, Rybářská bašta 800 HUF, Széchenyiho lázně vstupné o víkendu 5 600 HUF, Parlament 2 400 HUF, Gellértovy lázně: 5 700 HUF, Vasarelyho muzeum: 800 HUF, Národní galerie 1 800 HUF

Poznámky

navštívit v BudapeštI MŮŽETE:
parlament cca 2250 HUF
postaven na přelomu 19. a 20. století, největší a nejfotogeničtější budova v Maďarsku, 691 místností, inspirací při stavbě byl Londýnský parlament. Autorem V parlamentu jsou k vidění bohatě zdobené interiéry a vzácné korunovační klenoty.

Bazilika Svatého Štěpána cca 600 HUF
Bazilika sv. Štěpána je nejvýznamnější duchovní stavbou v Maďarsku, třetí nejvyšší stavba Maďarska. Je pojmenována na počest prvního uherského krále a světce Štěpána a ukrývá relikvii - mumifikovanou ruku sv. Štěpána.

Hradní vrch Budín Královský palác na Hradním vrchu leží na kopci nad městem a je z něj výhled na celou Budapešť. Dostat se na něj dá buď pěšky a nebo historickou zubačkou Sikló, která je hned za Řetězovým mostem (cena 800 HUF/os.). Kromě hradu najdete i 3 kostely, muzea, náměstí a spousta malých uliček.
Rybářská bašta (cca 300 HUF), kouzelná stavba se sedmi věžičkami se vystavěla na začátku 20. st. na místě středověkého rybího trhu. Přímo v prostorách bašty se nachází i restaurace s krásným výhledem a živou hudbou.

Řetězový most
Hlavní chloubou Budapešti jsou mosty přes Dunaj . Nejvýznamnější a nejstarší je Řetězový most (Lánchíd) z roku 1839, hned vedle je poměrně moderní Alžbětin (Erzsébet híd) z roku 1903 a kousek za ním je úžasný železný Most Svobody. Významný most je i Markétin most, z kterého je přístup na Markétin ostrov.

Markétin ostrov
Je to velký ostrov přímo uprostřed Dunaje , kousek od centra města a parlamentu. Na ostrově je koupaliště, stadion, zřícenina hradu a spousta dalších atrakcí. Celý ostrov slouží pro zábavu, odpočinek a rekreaci a pobyt v oblíbených termálních lázních.

termální lázně Gellért celodenní vstup cca 5600 HUF
Přepychové termální lázně s hotelem. Narozdíl od Széchenyiho lázní patří k nejstarším v Budapešti , jejich termální pramen je známý již 2 000 let. Minerální vápenitá hydrogenuhličitanová, hořečnatá a radioaktivní voda je zvláště účinná v případě léčby revmatických a kloubových onemocnění, neuralgie, neurózy, dny, revmatismu, gynekologických potíží a poruch metabolismu. Lázně tu existovaly už v 15. století, poté tu vznikly turecké lázně, které byly počátkem 20. století přestavěny v jedny z nejelegantnějších lázní Budapešti a byly propojeny s přepychovým hotelem. Skvostná secesní budova byla otevřena roku 1918. Nachází se tu několik termálních bazénů, uprostřed plavecký bazén mezi antickými sloupy a od jara otevřen zážitkový areál na střeše hotelu s vířivkami, rychlou vodou a relaxačními perličkovými lůžky.
UPOZORNĚNÍ: Ve většině maďarských lázních jsou termální bazény přístupny bez pokrývky hlavy, naopak do plaveckých bazénů je obvykle vyžadována koupací čepice.
Upozorňujeme, že silné termální vody nemají dobrý vliv na plavky s umělými vlákny a na stříbrné šperky (zčernají), zlatu minerální vody nevadí.

Zajímavosti

Znáte vánoční dobroty Maďarska?
Na vánočních trzích v Budapešti oceníte určitě něco dobrého a typického. Gurmánské speciality a kuchyně patří ke kouzlu Vánoc v Maďarsku? Bez takových bejgli by si Maďaři jen stěží dokázali představit vánoční svátky...
Szaloncukor aneb salonky na výsluní
bonbony salonky znají ti dříve narození jako častou ozdobu vánočních stromků i v Čechách, pocházejí z Maďarska jako szaloncukor a to už od 19.století, kde zdobily stromky bohatých měšťanů, svoje kořeny má dobrota ve středověké Francii.
Kürtőskalács
Maďarský kürtőskalács neboli trdelník vznikl údajně v Sedmihradsku už v 10.století. Daleko se line vůně teplého trdelníku navinutý obaleného cukrem, skořicí, směsí oříšků, vanilkou, kakaem či jiným. Patří ke každému adventnímu trhu nejen v Maďarsku.
Ořechový a makový závin Bejgli
Bejgli je tradiční vánoční závin naplněný mákem nebo vlašskými ořechy, maďarském maminky většinou připravují oba druhy naráz a na stůl se dává nakrájený. Na vánočních trzích určitě pořídíte.
Perníčky, vanilkové rohlíčky i linecké
Do Maďarska to od nás není daleko a spojuje nás dlouhá společná kuchařská historie, proto máme řadu stejných zvyků a najdete na vánočním stole řadu stejných dobrot: perníčky (mézeskalács), vanilkové rohlíčky (vaníliás kifli) i linecké cukroví (klasszikus linzer), které pochází z rakouského Lince.
Svatoštěpánský koláč
Svatoštěpánský koláč atrubut spokojeného a hojného života v dalším roce je překrásně zdobený perník, který se ale nejí hned. Hospodyně ho dá na roh stolu a musí tam vydržet od 1. adventní neděle do Tří králů. Když to rodina vydrží, čeká jí rok hojnosti.
Marcipánové figurky
Oblíbené cukrovinky z marcipánu si nenechte ujít. V Budapešti je hradní čtvrti i muzeum marcipánu s ukázkami zpracování této tradiční dobroty. Na trhu seženete i marcipánové dortíčky. Marcipán je ten pravý adventní dárek z Budapešti .

Víte, že:
Budapešťské Západní nádraží dostane novou tvář?
Nyugati pályaudvar (Západní nádraží), navržené Gustavem Eiffelem, podstoupí v rámci modernizace železničního systému v Budapešti sérii rekonstrukcí. Projekt, trvající několik let, je podporován Evropskou unií. Plánují se nová nástupiště a úpravy těch stávajících tak, aby vyhovovala kritériím moderních železničních vagónů. Budova bude mít rovněž bezbariérový přístup.

Budapešť je město lázní? Na světě je Budapešt’ jediným velkoměstem i hlavním městem, na jehož území je v činnosti více než 80 termálních zřídel a pramenů. Z nich tu každý den vytryskne 70 milionů litrů vody. Počet městských lázní zaopatřených léčivým přírodním či vrtem získaným termálním pramenem se blíží padesátce. Mezi nimi jsou v původním stavu zachované turecké lázně, koupaliště ve volné přírodě, elegantní šumivé koupele, ale na zdrojích léčivé vody byly vybudovány i nemocnice a lékařské hotely, které jakýkoliv uspokojit dokážou nárok. Část léčivých pramenů je vhodná k léčbě pitnou kúrou při poruchách zažívacího ústrojí, ledvinových obtížích a chorobách látkové výměny.

Budapešť je nejmladší metropole Evropy? Ze spojení Budy a Óbudy (Budína a Starého Budína), rozprostírajících se na pravém kopcovitém břehu Dunaje , a Pešti, ležící na rovině jeho břehu levého, se v roce 1873 sjednotila Buda a Pešt’. Asi o třicet let dříve byl postaven první z dnešních devíti mostů, most řetězový „Lánchíd”, který se stal dnešním symbolem města. Budínské panorama – Hradní čtvrt’ s královským palácem a Matyášovým kostelem a Gellértova hora s Citadelou – jsou součástí Světového dědictví.

Mapa k zájezdu

itinerář

Budapešť


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,