Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Německo > Advent v Krušnohoří, Annaberg - Manufaktura snů a Bergparade

927-19 - Advent v Krušnohoří, Annaberg - Manufaktura snů a Bergparade

Manufaktura snů a hornické Bergparade, Erzgebirge (Krušnohoří)
Využijte aktuálně únorovou slevu na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-722 30.11.19 30.11.19
890,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění nebo cestovní pojištění, vstupné (30 €) a vše, co není zahrnuté v odstavci „Cena zahrnuje“

Příplatky

20 Kč - léčebné pojištění
90 Kč - komplexní léčebné pojištění

úvodní popis

Vydejte se s námi na vánoční trhy do Krušnohoří a určitě vezměte s sebou i děti! Víte, že oblast Erzgebirge (Krušnohoří) je pod ochranou UNESCO? ANNABERG-BUCHHOLZ i CHEMNITZ lákají davy turistů tradičním ztvárněním Vánoc, hornickými zvyky i kulturou.

lákadla

Annaber-Bucholz, velká pyramida, obrovský vánoční strom, svět skřítků "Wichtelů", hornický betlém - Manufaktura snů - Chemnitz, adventní trhy - historický hornický průvod Bergparade

Německo - Krušné hory - Annaberg-Buchholz
Německo - Krušné hory - Annaberg-Buchholz
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: Odjezd ráno v 7 h z Prahy, cesta přes Chomutov do Německa do Erzgebirge (Krušnohoří), historické centrum města ANNABERG-BUCHHOLZ zdobí tisíce světel, velká pyramida na náměstí, obrovský vánoční strom, svět kouzelných skřítků “Wichtelů”, ukázky řemesel a kulinářské speciality. V hornickém kostele sv. Marie si prohlédnete hornický betlém, v Manufaktuře snů (Sbírka Eriky Pohl-Ströherové) Vás uchvátí tisíce dřevěných hraček. V SASKÉ KAMENICI (Chemnitz) se nachází secesní čtvrť Kassberg, Stará radnice, Roter Turm, na 200 stánků, kde si lze kromě vánočních pochoutek a ozdob koupit i výrobky tradičního lidového umění a odpoledne budete svědky „Bergparade“ – historický hornický průvod (na 600 mužů, 350 muzikantů a 600 řezbářů), podvečerní vánoční trhy. Návrat do Prahy v podvečer do 22 h.

CK si vyhrazuje právo změny programu s ohledem na počasí a aktuální situaci na slavnosti.

Doprava

autobusem

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Většinu vstupenek lze koupit hromadně, aby bylo možné získat skupinovou slevu. Účast na Bergparade je zdarma.
ANNABERG-BUCHHOLZ - Manufaktura snů - 7 €

Kapesné

doporučujeme minimálně 30 € na vstupné

Zajímavosti

Víte, že oblast Erzbebirge (Krušnohoří) je pod ochranou UNESCO?
Krušné hory byly ve středověku nejvýznamnější důlní oblast Evropy. Odtud proudilo stříbro do pokladen panovníků.a vznikaly technologie, které se používají dodnes.

Manufaktur der Träume ( Manufaktura snů), Annaberg-Buchholz
V "hlavním městě Krušných hor", v srdci Annabergu-Buchholze,Vás od 29. října 2010 očekává jedinečný poklad. Je to poklad, díky kterému se sny stávají skutečností. Poklad, který zve k vnímání, objevování a žasnutí: Manufaktura snů - Sbírka Eriky Pohl-Ströherové.
Manufaktura snů je zážitkové muzeum. Co zde můžete prožít? Jedinečné lidové umění Krušných hor reprezentované v rámci celosvětově největší a nejpozoruhodnější soukromé sbírky. K vidění je více než 1.000 exponátů představujících období čtyř století, láskyplně shromážděných paní Dr. Erikou Pohl-Ströherovou.
Zhruba 1500 předmětů ze všech částí Krušných hor je zosobněním řemeslného umění. Předměty vznikaly zejména v letech 1890 až 1930 a svědčí o těžké práci, jedinečné zručnosti a vynalézavosti tvůrců. Celé časové období sahá od začátku 17. století až po současnost. Zastoupeny jsou také příklady děl z Durynska, Čech a z Vogtlandska.

Sbírka Eriky Pohl-Ströherové zahrnuje z velké části předměty sasko-krušnohorské vánoční kultury. Vedle figurek, postav světlonošů - andělů, horníků nebo Turků, sem patří také vánoční hory. Přeshraniční charakter sbírky dokumentují skříňové betlémy, jesličkové figurky a rovněž stupňovité hory (betlémy) z Kralicka. Další stěžejní oblast reprezentují výrobky krušnohorské hračkářské produkce. Jedná se především o soustružené výrobky ze Seiffenu a okolí a také předměty vyrobené z hmoty a z papírmašé. Archy, statky, krabičky od zápalek, miniatury a pokojíčky pro panenky, břinkací skříňky a pojízdné hračky zosobňují tuto pestrou mnohotvárnost předmětů. Ve sbírce je věnována pozornost také zvláštnímu významu hornické činnosti v historii sasko-českého Krušnohoří, a sice množstvím postav světlonošů-horníků, hornických průvodů s vyřezávanými nebo soustruženými figurkami nebo skříňových betlémů.

BERGPARADE Historická horská přehlídka jako součást vánočního trhu Chemnitz
Každoročně se v rámci vánočního trhu v Chemnitzu koná předehra k historické a tradiční horské přehlídce v regionu Krušnohoří . V předvečer prvního adventu vytvoří přes Chemnitz přes 600 uniformních nositelů až 30 klubů, přes 350 horských hudebníků z 10 horských kapel a 40 horských zpěváků . Vrcholem průvodu bude koncert.

VideaMapa k zájezdu

itinerář

Annaberg-Bucholz - Chemnitz


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

1denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK proti úpadku

28.11.20 - 28.11.20
890,-
001-656


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Únorové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,