Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Německo > Bavorské velikonoční kašny a středověká městečka 2019

A184-19 - Bavorské velikonoční kašny a středověká městečka 2019

Velikonoce, kouzelný víkend v Německu, Bamberg, město na seznamu UNESCO, termální lázně Bad Windheim, Rothenburg, Forchheim, romantická cesta Německa a vyzdobené kašny.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-315 19.04.19 21.04.19
3 990,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, další stravu, vstupné (50 €) a vše, co není zahrnuto v odstavci "základní cena zahrnuje"

Příplatky

1 100 CZK - jednolůžkový pokoj
960 CZK - večeře
96 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Jedinečná možnost poznat krásný a originální zvyk německé oblasti Francké Švýcarsko - velikonoční zdobení kašen zelení a kraslicemi, už 100 let tradice. - a uvidíte nazdobenou kašnu rovnou v nejkrásnějším středověkém městě Rothenburg. V programu je také kouzelné starobylé město Bamberk a koupání ve slaných termálních lázních a nejkrásnější místa romantické cesty Bavorska . Jediný víkendový zájezd s tímto zaměřením na českém trhu - to musíte prostě zažít!.

úvodní popis POD

Tradice zdobených kašen kraslicemi ve Franckém Švýcarsku existuje 100 let. Největší velikonoční kašnu zapsanou v Guinessově knize rekordů zdobí 12.000 kraslic

lákadla

Bavorsko a Horní Franky, krásná starobylá města s hradbami a hrázděnými domy - Rothenburg, město jako z pohádky - velikonoční skanzen Bad Windsheim - krásně zdobené velikonoční kašny opletené větvičkami a kraslicemi - slané termální lázně s bazénem Mrtvé moře - Bamberg, překrásné město na seznamu UNESCO

Německo - Rothenburg
Německo - Rothenburg Německo - Nördlingen, kašna s Velikonoční výzdobou (Wiki-Franzfoto) Německo - jedna z velikonočně vyzdobených kašen Německo - Bamberg - Stará radnice, gotická, v 18.stol. barokně přestavěná na mostě uprostřed řeky Německo - Nördlingen leží uprostřed kráteru Riess, který vznikl před 17 mil.lety dopadem meteoru (Wiki-Wolkenkratze) Německo - Nördlingen, Velikonoce dorazily i na zdejší kašnu, Alte Schranne (Wiki-Franzfoto) Německo - Bamberg - hrázděné domy v historickém centru
Německo - Nördlingen, kostel sv.Jiří a Kriegerbrunnen (Wiki-Tkx) Německo - Rothenburg - Ploenlein Německo - Nördlingen - vlevo radnice, 1313, kol 1500 přestavěno horní patro, 1618 přidáno renesanční schodiště (Wiki-Mussklprozz) Německo - Bamberg - románsko-gotický Císařský dóm, 1211-1237 Německo - Nördlingen - hrázděný WinterschesHaus, 1697 (Wiki-Mussklprozz)
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: Odjezd z Prahy v 6 hodin, další možná nástupní místa: Beroun, Plzeň, svozy od 4 osob: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, cesta do Německa , den po středověké Romantické cestě: DINKELSBÜHL je „hlavním městem“ tzv. Romantické cesty a údajně nejkrásnější středověké město Německa (věže, brány, křivolaké uličky, hradby, romantická zákoutí s hrázděnými domy). NÖRDLINGEN, kruhové středověké město vystavěné celé v obřím kráteru po meteoritu, celé lze obejít po hradbách (2,7 km, 12 věží a 5 bran), vyhlídka z věže Daniel, jedinečné Muzeum meteoritu

2.den

2. den: rozsáhlý skanzen v BAD WINDSHEIMU v čase Velikonoc představuje nejrůznější francká řemesla a tradice, ROTHENBURG , jedno z nejkrásnějších středověkých měst Evropy s hradbami, hrázděnými domy, uličkami a Německým muzeem Vánoc, slavnostně nazdobená „velikonoční kašna“, v podvečer pobyt v termálních lázních Bad Windsheim s nejslanějším termálním bazénem v Evropě (malé „Mrtvé moře“)

3.den

3. den: den pro nejkrásnější velikonoční kašny: FORCHHEIM, kašna před nejkrásnější středověkou hrázděnou radnicí v Německu , největší velikonoční na světě a zdobí ji na 12 tisíc kraslic, dále jedno z nejkrásnějších německých historických měst BAMBERG (UNESCO), Dómské náměstí s Císařským dómem, nejvýznamnější německé pozdně románské a gotické plastiky, na tisíc historických domů, renesanční Starý dvůr, barokní Nový dvůr, desítky kostelů a kaplí na sedmi návrších, 8 pivovarů v podzámčí (zajímavé kouřové pivo), poříční čtvrť Malé Benátky , radnice uprostřed mostu, hrad z filmu Tři mušketýři.. návrat do Prahy do 23 h

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.

Doprava

klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

2x hotel ve 2 lůžkových pokojích.

Stravování

2x snídaně formou bufetu, možnost večeří (menu) za příplatek

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Zajímavosti

Velikonoční kašny ve Franckém Švýcarsku
Francké Švýcarsko je překrásná oblast Bavorska , které bývá nazývána krajem hradů, jeskyní a mlýnů, ale i krajem velikonočních a vánočních tradic. Právě odtud pochází starý bavorský velikonoční zvyk – zdobení kašen.

Osterbrunnen – svátek kašen a studánek
V několika set obcích a městech zhruba týden před velikonočními svátky ozdobí tisíce kraslic. Kraslice jsou navěšené na smrkových větvičkách upevněné na propletených drátech a tvoří zajímavě a malebně oblouky. zelené věnce a girlandy s kraslicemi najdete i u mnohých studánek a pramenů a násobí tak radost z příchodu jara.
Vyhlášené velikonoční kašny najdeme ve středověkých městečkách Nördlingenu i Dinkelsbühlu, Rothenburgu a Forchheimu, Nejzdobnější kašnou bývá ta v Bieberbachu, o Velikonocích na ní visí až 12.000 kraslic z kachních, husích a slepičích vajec, některé jsou dokonce zdobené nebo rozpůlené s kuřátkem či zajíčkem uvnitř. V posledních letech skutečné skořápky nahrazují plastové trvanlivé napodobeniny, ale slavnost a tradice trvá. Bieberbach už byl také zapsán do Guinnessovy knihy rekordů v kategorii Největší velikonoční kašna na světě.
Jak vznikla tato tradice? Dle historiků chtěli obyvatelé měst ve Franckém Švýcarsku zdůraznit symboliku a význam vody a radostně přivítat příchod jara. S modernizací a příchodem kanalizace dávná tradice téměř zanikla, jenže v šedesátých letech minulého století se začali občané regionu ke zdobení kašen o Velikonocích vracet.

Termální lázně Franken Therme ve Windshemu
Termální solný bazén (1,5% solný roztok, 30 ° C - 32 ° C)
V největším z termálních bazénů si můžete zaplavat v líné řece, relaxovat v bublající vířivce nebo si vychutnat další vodní atrakce. Každé dvě hodiny zde každý den nabízíme vodní gymnastiku a Qi Gong
Hned vedle tohoto termálního solného bazénu je zimní zahrada s panoramatickým výhledem na venkovní bazén.
Termální slané vířivky (4% solný roztok, 32 ° C - 34 ° C)
Bublající atrakce ve 4% slaném bazénu, od vzduchových bublin přes perličky a prody až po 15metrové masážní trysky.
Horké slané bazény (12% solanka, cca 34 ° C - 36 ° C)
Jemná hudba a podvodní osvětlení s barevnými změnami v teple přibližně 36 ° C v teple 12% slaném bazénu.
Relaxační místnosti
K dispozici jsou relaxační místnosti - včetně "ložnice" - teplé barvy, spoustu dřeva a kolem 60 pohodlných lehátek pro příjemnou atmosféru. Skleněnou fasádou si můžete vychutnat výhled na termální zahradu. V létě lze plně otevřít panoramatická okna, která umožňují snadný přístup na dřevěnou terasu a venkovní bazén.
Odpočiňte si ve vodní posteli a nechte svou duši relaxovat: Šest pohodlných vodních lůžek a ratanový lehátko jsou k dispozici pro malé přestávky mezi koupáním.
Venkovní bazén s venkovním solným roztokem (1,5% solanky, 30 ° C - 32 ° C)
Ve venkovním bazénu se můžete těšit na teplé vody v létě i v zimě. Je zde možnost plavání , relaxu na vodních bublinách i využití masážních trysek.
Speciální bazén – solné jezero (asi 28 ° -30 ° C)
částečně zakryté a vyhřívané po celý rok solné jezero Vám nabízí mimořádný zážitek z plavání a koupání.
Vysoce procento solného roztoku (26,9% slanosti), který napájí slané jezero, poskytuje tělu obrovský relax. Díky vysoké koncentraci soli doslova ležíte na vodní hladině.
Solanka je čerpána z hloubky asi 200 metrů v Bad Windsheimu, kde spočívá v podobě solné kupole o tloušťce přibližně dvanáct metrů.
Termální zahrada
Se využívá pro Relax na slunci využívaná v letním období.

Mapa k zájezdu

itinerář

Dinkelsbühl - Nördlingen - Bad Windsheim - Rothenburg - Forchheim - Bamberg


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

2denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel, 1x snídaně, průvodce

7.12.19 - 8.12.19
3 390,-
091-406
2denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce

7.12.19 - 8.12.19
3 390,-
091-415


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,