Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Německo > Bavorské Franky, perly UNESCO, Bamberg a festival Sandkerwa 2020

A176-20 - Bavorské Franky, perly UNESCO, Bamberg a festival Sandkerwa 2020

Prodloužený víkend v Německu s nejkrásnějšími městečky Bamberg, Würzburg, Bayreuth, památky UNESCO, tradiční slavnost Sandkerwa.
Využijte aktuálně lednovou slevu 5% na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
001-301 21.08.20 23.08.20
5 990,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x hotel se snídaní, průvodce

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupenku na festival (5 €) a další vstupné (50 €).

Příplatky

1.100 Kč - jednolůžkový pokoj
96 Kč - komplexní pojištění

úvodní popis

Horní Franky, spolkové země Bavorsko se pyšní třemi skvosty UNESCO BAYREUTH, BAMBERG , WÜRZBURG a zažijete slavnost Sandkerwa.

lákadla

Bayreuth, Wagnerovo město, rokokové operní divadlo, zámek Fantazie - Würzburg, barokní biskupský zámek - UNESCO - Bamberg, překrásné středověké město z hrázděných domů (UNESCO) - románsko-gotický dóm - lidový festival Sandkerwa, plno zábavy a dobrého jídla a pití.

Německo - Rothenburg, hrázděné domy
Německo - Rothenburg, hrázděné domy Německo - Bamberg - hrázděné domy v historickém centru
Německo - Bayreuth - strop Opery Německo - Wurzburg - rezidence biskupa, památka na seznamu UNESCO Německo -  Rothenburg - krása hrázděných staveb je stejná ve všech ročních obdobích Německo - Bamberg - tzv.Bamberský jezdec, symbol města, kolem 1200 Německo, Rothenburg Německo - Wurzburg
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 6:h a po trase, Beroun, Plzeň možnost svozu z Ústí nad Labem, cesta do Bavorska , BAYREUTH (UNESCO), město proslavené působením Richarda Wagnera a jeho divadelními festivaly, historické centrum, park s hradem, Bayreuthský zámek, rokokové divadlo Markraběcí opera - jedna z nejkrásnějších památek svého druhu, v 18. století zřízena pro kněžnu Vileménu z Bayreuthu, zámek Fantaisie, letní rezidence vévodkyně Friederike Dorothee Sophie von Württemberg, ráj fotografů

2.den

2. den: historické město BAMBERG (UNESCO), překrásné středověké, renesanční a barokní jádro s hrázděnými domy, bývalé sídlo biskupa, středověký most přes řeku Regnitz a na něm renesanční radnice, Dóm se sochou Bamberského jezdce, Martinkirche, Michaelskirche, Nová rezidence, zažijete tradiční lidový hornofrancký francký festival Sandkerwa, pro Bavorsko dny plné zábavy, tradic a dobrého piva, nejoblíbenější jsou „Šťouchance na vodě“ s tyčí, návrat na místo ubytování pozdě večer

3.den

3. den: další starobylé město WÜRZBURG , centrum franského vinařství a dávné středisko biskupství bambersko-würzburského, barokní Rezidence (UNESCO) s krásnými interiéry a rozsáhlým parkem, pevnost nad městem Marienberg, románsko-barokní chrám, návrat do Prahy do 22 h

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v místech slavností.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem vybaveným přehravačem DVD, o přestávkách možnost občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč)

Ubytování

hotel/penzion ***, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

snídaně formou bufetu se podává v jídelně hotelu. Večeře a další stravování se řeší během programu nebo na doporučení průvodce

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Zajímavosti

BAMBERG se rozkládá na březích a ostrůvcích ramen řeky Regnitz a říčního kanálu řeky Mohan. První zmínka o hradu na tomto místě pochází z roku 902 a byl založen šlechtickým rodem Babenberků. O rok později však byli jeho majitelé, rod Babenberků, poraženi franckými Konrádovci, přes něž se pak toto území dostalo do majetku královské koruny.
V roce 973 věnoval císař Ota II. hrad bavorskému vévodovi Jindřichu Svárlivému, jehož syn, král Jindřich II., tu zahájil stavbu císařské falce a románsko-gotického dómu, v němž je i se svou manželkou Kunhutou pochován. V chrámu návštěvníky udivuje mimo jiné i jezdecká socha rytíře – tzv. „bamberský jezdec“, o níž se neví, koho znázorňuje. Stejný král tu na počátku druhého tisíciletí založil i biskupství, v němž biskupové ovládali město až do reformace.
Roku 1430 na město pochodovali husité vedení Prokopem Holým. Církevní hodnostáři a bohatí obyvatelé města utekli. Nakonec se město Bamberg vykoupilo a husité odtáhli, majetek byl ale stejně zničen a vypleněn vzbouřenou chudinou. V letech 1625 až 1631 se zde konaly nechvalně známé čarodějnické procesy, při nichž přišlo o život skoro tisíc lidí, a poté byl Bamberg až do roku 1648 obsazen Švédy.
18. století se pak neslo ve jménu rozvoje a rozkvětu, Čtyři ze pěti bratrů Dientzenhoferů postavili v Bamberku nespočet kostelůa vytvořili tak doslova barokní skvost a Bamberg se stáví součástí Bavorského království v roce 1815. Jako zázrakem město přestálo druhou světovou válku beze škod, takže tu je dnes možné obdivovat největší neporušené původní historické centrum v Evropě. Tato evropská i světová rarita architektury byla roku 1993 zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Bamberg se stal i turistickým rájem plných překrásných památek, mekkou pro cykloturistiku, díky 60 pivovarům pivovarů i centrem pivního řemesla.

Mapa k zájezdu

itinerář

Bayreuth - Bamberg - Würzburg - Marienberg


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

3denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel se snídaní, průvodce

23.8.19 - 25.8.19
4 290,-
091-313


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Lednové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,