Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Německo > Bavorské velikonoční kašny a středověká městečka 2019

A184-19 - Bavorské velikonoční kašny a středověká městečka 2019

Velikonoce, kouzelný víkend v Německu, Bamberg, město na seznamu UNESCO, termální lázně Bad Windheim, Rothenburg, Forchheim, romantická cesta Německa a vyzdobené kašny.
Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-315 19.04.19 21.04.19
3 990,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, další stravu, vstupné (50 €) a vše, co není zahrnuto v odstavci "základní cena zahrnuje"

Příplatky

1 100 CZK - jednolůžkový pokoj
960 CZK - večeře
96 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Jedinečná možnost poznat krásný a originální zvyk německé oblasti Francké Švýcarsko - velikonoční zdobení kašen zelení a kraslicemi, už 100 let tradice. - a uvidíte nazdobenou kašnu rovnou v nejkrásnějším středověkém městě Rothenburg. V programu je také kouzelné starobylé město Bamberk a koupání ve slaných termálních lázních a nejkrásnější místa romantické cesty Bavorska . Jediný víkendový zájezd s tímto zaměřením na českém trhu - to musíte prostě zažít!.

úvodní popis POD

Tradice zdobených kašen kraslicemi ve Franckém Švýcarsku existuje 100 let. Největší velikonoční kašnu zapsanou v Guinessově knize rekordů zdobí 12.000 kraslic

lákadla

Bavorsko a Horní Franky, krásná starobylá města s hradbami a hrázděnými domy - Rothenburg, město jako z pohádky - velikonoční skanzen Bad Windsheim - krásně zdobené velikonoční kašny opletené větvičkami a kraslicemi - slané termální lázně s bazénem Mrtvé moře - Bamberg, překrásné město na seznamu UNESCO

Německo - Rothenburg
Německo - Rothenburg Německo - jedna z velikonočně vyzdobených kašen Německo - Bamberg - Stará radnice, gotická, v 18.stol. barokně přestavěná na mostě uprostřed řeky Německo - Bamberg - hrázděné domy v historickém centru
Německo - Rothenburg - Ploenlein Německo - Bamberg - románsko-gotický Císařský dóm, 1211-1237
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: Odjezd z Prahy v 6 hodin, další možná nástupní místa: Beroun, Plzeň, svozy od 4 osob: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, cesta do Německa , den po středověké Romantické cestě: DINKELSBÜHL je „hlavním městem“ tzv. Romantické cesty a údajně nejkrásnější středověké město Německa (věže, brány, křivolaké uličky, hradby, romantická zákoutí s hrázděnými domy). NÖRDLINGEN , kruhové středověké město vystavěné celé v obřím kráteru po meteoritu, celé lze obejít po hradbách (2,7 km, 12 věží a 5 bran), vyhlídka z věže Daniel, jedinečné Muzeum meteoritu

2.den

2. den: rozsáhlý skanzen v BAD WINDSHEIMU v čase Velikonoc představuje nejrůznější francká řemesla a tradice, ROTHENBURG , jedno z nejkrásnějších středověkých měst Evropy s hradbami, hrázděnými domy, uličkami a Německým muzeem Vánoc, slavnostně nazdobená „velikonoční kašna“, v podvečer pobyt v termálních lázních Bad Windsheim s nejslanějším termálním bazénem v Evropě (malé „Mrtvé moře“)

3.den

3. den: den pro nejkrásnější velikonoční kašny: FORCHHEIM , kašna před nejkrásnější středověkou hrázděnou radnicí v Německu , největší velikonoční na světě a zdobí ji na 12 tisíc kraslic, dále jedno z nejkrásnějších německých historických měst BAMBERG (UNESCO), Dómské náměstí s Císařským dómem, nejvýznamnější německé pozdně románské a gotické plastiky, na tisíc historických domů, renesanční Starý dvůr, barokní Nový dvůr, desítky kostelů a kaplí na sedmi návrších, 8 pivovarů v podzámčí (zajímavé kouřové pivo), poříční čtvrť Malé Benátky , radnice uprostřed mostu, hrad z filmu Tři mušketýři.. návrat do Prahy do 23 h

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.

Doprava

klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

2x hotel ve 2 lůžkových pokojích.

Stravování

2x snídaně formou bufetu, možnost večeří (menu) za příplatek

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Zajímavosti

Velikonoční kašny ve Franckém Švýcarsku
Francké Švýcarsko je překrásná oblast Bavorska , které bývá nazývána krajem hradů, jeskyní a mlýnů, ale i krajem velikonočních a vánočních tradic. Právě odtud pochází starý bavorský velikonoční zvyk – zdobení kašen.

Osterbrunnen – svátek kašen a studánek
V několika set obcích a městech zhruba týden před velikonočními svátky ozdobí tisíce kraslic. Kraslice jsou navěšené na smrkových větvičkách upevněné na propletených drátech a tvoří zajímavě a malebně oblouky. zelené věnce a girlandy s kraslicemi najdete i u mnohých studánek a pramenů a násobí tak radost z příchodu jara.
Vyhlášené velikonoční kašny najdeme ve středověkých městečkách Nördlingenu i Dinkelsbühlu, Rothenburgu a Forchheimu, Nejzdobnější kašnou bývá ta v Bieberbachu, o Velikonocích na ní visí až 12.000 kraslic z kachních, husích a slepičích vajec, některé jsou dokonce zdobené nebo rozpůlené s kuřátkem či zajíčkem uvnitř. V posledních letech skutečné skořápky nahrazují plastové trvanlivé napodobeniny, ale slavnost a tradice trvá. Bieberbach už byl také zapsán do Guinnessovy knihy rekordů v kategorii Největší velikonoční kašna na světě.
Jak vznikla tato tradice? Dle historiků chtěli obyvatelé měst ve Franckém Švýcarsku zdůraznit symboliku a význam vody a radostně přivítat příchod jara. S modernizací a příchodem kanalizace dávná tradice téměř zanikla, jenže v šedesátých letech minulého století se začali občané regionu ke zdobení kašen o Velikonocích vracet.

Termální lázně Franken Therme ve Windshemu
Termální solný bazén (1,5% solný roztok, 30 ° C - 32 ° C)
V největším z termálních bazénů si můžete zaplavat v líné řece, relaxovat v bublající vířivce nebo si vychutnat další vodní atrakce. Každé dvě hodiny zde každý den nabízíme vodní gymnastiku a Qi Gong
Hned vedle tohoto termálního solného bazénu je zimní zahrada s panoramatickým výhledem na venkovní bazén.
Termální slané vířivky (4% solný roztok, 32 ° C - 34 ° C)
Bublající atrakce ve 4% slaném bazénu, od vzduchových bublin přes perličky a prody až po 15metrové masážní trysky.
Horké slané bazény (12% solanka, cca 34 ° C - 36 ° C)
Jemná hudba a podvodní osvětlení s barevnými změnami v teple přibližně 36 ° C v teple 12% slaném bazénu.
Relaxační místnosti
K dispozici jsou relaxační místnosti - včetně "ložnice" - teplé barvy, spoustu dřeva a kolem 60 pohodlných lehátek pro příjemnou atmosféru. Skleněnou fasádou si můžete vychutnat výhled na termální zahradu. V létě lze plně otevřít panoramatická okna, která umožňují snadný přístup na dřevěnou terasu a venkovní bazén.
Odpočiňte si ve vodní posteli a nechte svou duši relaxovat: Šest pohodlných vodních lůžek a ratanový lehátko jsou k dispozici pro malé přestávky mezi koupáním.
Venkovní bazén s venkovním solným roztokem (1,5% solanky, 30 ° C - 32 ° C)
Ve venkovním bazénu se můžete těšit na teplé vody v létě i v zimě. Je zde možnost plavání , relaxu na vodních bublinách i využití masážních trysek.
Speciální bazén – solné jezero (asi 28 ° -30 ° C)
částečně zakryté a vyhřívané po celý rok solné jezero Vám nabízí mimořádný zážitek z plavání a koupání.
Vysoce procento solného roztoku (26,9% slanosti), který napájí slané jezero, poskytuje tělu obrovský relax. Díky vysoké koncentraci soli doslova ležíte na vodní hladině.
Solanka je čerpána z hloubky asi 200 metrů v Bad Windsheimu, kde spočívá v podobě solné kupole o tloušťce přibližně dvanáct metrů.
Termální zahrada
Se využívá pro Relax na slunci využívaná v letním období.

Mapa k zájezdu

itinerář

Dinkelsbühl - Nördlingen - Bad Windsheim - Rothenburg - Forchheim - Bamberg


|Zpět|

Bavorské velikonoční kašny

Velikonoce , jedny z nejkrásnějších svátků roku, oslava nového života, vzkříšení, růstu i plození. Křesťanská tradice zde navázala na prastaré pohanské rituály, rituály jejichž původ se táhne až kamsi k úsvitu lidstva. Jedním z prapůvodních symbolů nového života je vejce. Ano, to vejce, které je cílem velikonoční pomlázky, kdy hospodyně dávají koledníkům právě tenhle symbol zrození a počátku nového života. Jednou z mála oblastí Evropy, kde stále ještě žije tahle tradice je Bavorsko . Někdy počátkem minulého století se tady, přesněji řečeno ve franském Švýcarsku obnovila tradice zdobení velikonočních kašen, tradice, která podle místních historiků sahá až do raného středověku. Centrem zdobení kašen je region Franky, celkem v Bavorsku najdete každoročně kolem 200 velikonočně zdobených kašen. Celý rituál začíná čištěním kašny (něco jako u nás dříve dost běžné jarní čištění studánek) a pokračuje tzv. oblékáním kašny. Ta se zdobí girlandami a na ně se pak zavěšují vajíčka. Těch bývá někdy neuvěřitelné množství. Na největší velikonoční kašně světa v Bieberbachu jich napočítali přes 11.100 kusů. Vyfouknutá vajíčka jsou již v mnoha případech nahrazována umělohmotnými v pestrých barvách. Běžné je to ve větších městech. Na vyzdobené kašny je moc hezký pohled, je to připomínka příchodu jara, pučení a růstu, oslava naděje a rozkvétající přírody.


|Zpět|

Podobné zájezdy

3denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídani, průvodce

10.4.20 - 12.4.20 4 690,- 001-303 zru
10.4.20 - 12.4.20 5 990,- 001-303 zru
2denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce

7.12.19 - 8.12.19
3 390,-
091-415
2denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel, 1x snídaně, průvodce

7.12.19 - 8.12.19
3 390,-
091-406


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,