Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Německo > Berchtesgaden a Mozartův Salcburk

B33-19 - Berchtesgaden a Mozartův Salcburk

Okouzlující advent v Berchtesgadenu, nejkrásnější části bavorských Alp, a Salzburg, solný důl, termální lázně...
Využijte aktuálně únorovou slevu na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-416 30.11.19 01.12.19
3 390,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x ubytování v hotelu se snídaní, průvodce

Základní cena nezahrnuje

pojištění a vstupné

Příplatky

500 Kč - jednolůžkový pokoj
490 Kč - večeři
90 Kč - komplexní pojištění

úvodní popis

Adventní zájezdy na víkend za vánočními atrakcemi do Rakouska a Bavorska , elegantní Salcburk a jeho skvělé adventní trhy, návštěva solného dolu v Berchtesgadenu , plavba lodí po jezeře nebo koupání v termálních lázních a vánoční zboží na zámku.

Rakousko - Salzburg, Getreidegasse s vývěsními štíty
Rakousko - Salzburg, Getreidegasse s vývěsními štíty akousko Berchtesgaden - Buttnmandllauf Rakousko - Salzburg Rakousko - adventní trhy
Rakousko - Salzburg, adventní trhy Rakousko - Berchtesgaden - Butntmandl lauf se sv.Mikulášem Rakousko - Salzburg, pohled od kapucínského kláštera na hrad Rakousko - adventní Berchtesgaden Rakousko - Salzburg, katedrála, raně barokní, 1628 opětovně vysvěcena po požáru a přestavěna Rakousko - Berchtesgaden - Buttnmandl Německo - termální lázně Watzmanntherme Rakousko - Berchtesgaden - adventní trh Rakousko - Salzburg, bazilika St.Veits
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 6 hdin, dále variantně trasa Benešov - Tábor - České Budějovice anebo Dobříš - Příbram - Písek - České Budějovice, dle dohody též Kaplice či Dvořiště, další dle dohody a aktuální situace, SALCBURK , slavné vánoční trhy před dómem, u letohrádku Mirabel, před Rezidencí i v pevnosti na kopci, po stopách vánoční písně Tichá noc: domek autora textu Josefa Mohra v Salcburku , nebo návštěva Mozartova rodného domu, ubytování v hotelu v okolí

2.den

2. den: Berchtesgaden , různé adventní atrakce: solný důl (podzemní solné jezero, hornický vláček, dvě skluzavky, podzemní lanovka...), plavba lodí po jezeře Königssee, adventní trhy u zámku - přehlídka prací truhlářů, řezbářů, betlémářů, výrobců vánočních ozdob a dalších řemeslníků pro zájemce také koupání v termálních lázních Watzmann Therme se slanou vodou.... návrat do Prahy před půlnocí

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v adventních místech.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

hotel, 2 lůžk. pokoje s vl. příslušenstvím

Stravování

1x snídaně, možnost dokoupení večeře za 450 Kč. Večeře doporučujeme, v okolí hotelu není moc možností stravování.

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

BERCHTESGADEN : plavba po Königssee – zpáteční lodní lístek ke sv. Bartoloměji – 14,50 EUR, až k Saletu (cíp jezera) – 17 EUR (slevy pro skupiny)
Solný důl: 16 EUR
Berchtesgaden , termální lázně: 2 hodiny 12 EUR, 4 hodiny: 15,40 EUR, celodenka: 18 EUR

Poznámky

Salcburský adventní trh

Jeden z nejkrásnějších alpských adventních trhů před salcburským dómem byl prvně zmiňován už v roce 1491. V 17. stol. se mu již říkalo Mikulášský trh a jeho brány se vždy otevřely 14 dní před Štědrým dnem. V té době patřil mezi pět nejznámějších adventních trhů v evropských zemích. V letech 1679 – 1798 bylo těžiště trhu na Starém náměstí, v letech 1849 - 1930 na Dómském náměstí, v letech 1946 - 1974 u zámku Mirabel. Dnes naleznete vánoční trhy na všech těchto nádherných historických prostranstvích, ale za nejkrásnější je považován ten před Dómem. Kulisa chrámu, pevnosti a biskupských rezidencí přiláká každoročně na 850 tisíc lidí z Evropy i zámoří.

Berchtesgaden , solná velmoc: solný důl a termální lázně
Bohatá solná ložiska přinášela berchtesgadenskému kraji bohatství stejně jako sousednímu rakouskému Solnohradsku. Sůl byla považovaná za místní bílé zlato. Staré solné doly se v současnosti staly velkou turistickou atrakcí a jejich prohlídka je stejně zábavná jako poučná. O těžbě soli návštěvníky informuje krátký film. Dolů pak jdou v hornických oděvech a také s doprovodem "horníka". Jedou vláčkem, lanovkou a také po starých důlních skluzavkách. Dole se plaví po vorech přes podzemní jezero, které bývá magicky nasvíceno.
Dalším velkým lákadlem Berchtesgadenu jsou jistě slané prameny. Lázně Watzmann Therme nabízejí různé atrakce, sportovní vyžítí a také různé ozdravné kúry a masáže. Saunový svět s vnitřním i venkovním areálem sestává z nápaditých tematických saun.

Zajímavosti

Zvonící slaměné snopy z Bavorských Alp
Jedinečná pradávná tradice v bavorské horské oblasti Berchtesgadener Land. V čase adventu, kolem svátku sv. Mikuláše, zde chodí od domu k domu tzv. slamáci (buttnmandl) – postavy obalené od hlavy po paty slámou a s dřevěnými maskami. Tyto prapůvodní folklórní postavy byly až kolem roku 1730 uvedeny do mezí křesťanství a připojily se k mikulášským průvodům (které tvoří často mnoho různých folklórních postav). Objevují se obvykle v celých zástupech. Stejně jako horští čerti - krampusáci si slamáci na sebe připevňují velké kravské zvonce, které hlasitě řinčí.

Videa

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Berchtesgaden a Mozartův Salcburk na větší mapě

itinerář

Salcburk - Berchtesgaden


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

3denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

6.9.19 - 8.9.19
4 590,-
091-292
4denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel/penzion, 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

13.6.19 - 16.6.19
5 690,-
091-294


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Únorové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,