Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Německo > Lampionový průvod dětí v adventním Norimberku

933-19 - Lampionový průvod dětí v adventním Norimberku

Norimberk, jednodenní adventní zájezd, památky, chrámy, dům A. Dürera, císařský palác, nejslavnější adventní trhy s vůní svařáku, pražených mandlí, norimberských klobásek a perníčků.Na závěr Lampionový průvod až na hrad.
Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-729 12.12.19 12.12.19
990,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění pro cesty do zahraničí, vstupné (40€) a fakult. akce

Příplatky

190 Kč - kombinované vstupné do Císařského hradu
240 Kč - kombinované vstupné do Císařského hradu s audioguidem
90 Kč - komplexní pojištění se stornem
22 Kč - pojištění pouze léčebných výloh v zahraničí

úvodní popis

Máte slabost pro vánoční atmosféry měst a chcete si užít tradiční vánoční trh v době, kdy není všude plno a to i se svařákem a bez starosti s parkováním. Nechte se rozmazlovat na našem zájezdu. Pro zvídavé návštěva slavného císařského paláce, pro gurmány svařák či punč a pravé norimberské klobásky a perníčky, pro děti norimberský dětský nebeský trh a pro lovce jedinečných zážitků tradiční dětský lampionový průvod na závěr.

úvodní popis POD

Jednodenní adventní zájezd za památkami Norimberka , tradičním trhem a slavností Lampionový průvod.

lákadla

Norimberk (Nürnberg),, památky a tradice, císařský palác, dürerův dům, tradiční adventní trh, norimberské klobásky a perníčky -

Německo, Norimberk, Kaisersburg
Německo, Norimberk, Kaisersburg Německo - Norimberk - hradební věž Königstor, jedna z 80 městských věží Německo - adventní Norimberk - typické norimberské perníky Německo - Norimberk - kostel sv.Vavřince, průčelí vzniklo 1353-62, pod rozetou hold města Karlu IV. - vlevo znak Čech, vpravo Slezka (pro Annu Svídnickou, jeho ženu) Německo, Norimberk, pohled na zimní město Německo - Norimberk - německá kuchyně si potrpí na buřty, klobásy či wursty Německo - Norimberk - sv.Vavřinec, detail fasády Německo - Norimberk, kouzlo a třpyt adventních trhů na Christkindlesmarktu Německo - Norimberk - Nassauer Haus, poslední věžový dům ve městě, 1422-33 Německo - Norimberk - Frauenkirche, orloj kde králi Karlovi IV. vzdávají poctu říšští kurfiřtové Německo - adventní Norimberk - Christkindlesmarkt Německo - Norimberk - Schoner  Brunnen, 1370-96, kašna na hlavním trhu Německo - Norimberk - kostel sv.Sebalda, náhrobek světce od P.Vishera a synů. 1508-19 Německo - Norimberk -  nároží Pilátushaus z roku 1489
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 6 hodin ráno, dále po trase Beroun, Plzeň, do Německa , NORIMBERK , středověké město říšských sněmů, chrámy sv. Vavřince, Panny Marie s orlojem, sv. Sebalda, překrásná renesanční kašna na Hlavním náměstí, Císařský hrad (návštěva interiérů a muzea s českým audioguidem), odkud je pěkný výhled na město, oblíbené sídlo císaře Karla IV., narodili se tu jeho synové Václav IV. a Zikmund, Spital, kde byly uloženy římské korunovační klenoty, dům Albrechta Dürera , radnice s možností návštěvy podzemí - středověké vězení s výstavou středověkých mučidel, vánoční obchody Käthe Wohlfahrt s hračkami a jiným tradičním vánočním zbožím - možnost koupit vánoční dárky, slavné vánoční trhy s typickou bavorskou atmosférou - jedny z nejslavnějších adventních trhů v Evropě, ochutnáte červené i bílé svařáky, norimberské klobásky, perníčky, pražené mandle , vezmete své děti na dětský vánoční trh s norimberským Ježíškem, poschoďovým kolotočem a parním vláčkem a na závěr Lampionový průvod více nez 1.000 dětí z trhu až na hrad, předpokládaný návrat do Prahy do půlnoci Ck si vyhrazuje právo úprav programu vzhledem k počasí, dopravní situaci a aktuálním podmínkám na trhu..

Doprava

zájezdovým autobusem s polohovacími sedadly, s klimatizací, s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) , WC a DVD.

Pojištění

Zájezd obsahuje povinné pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 sb. proti úpadku; nezahrnuje komplexní pojištění. Doporučujeme komplexní pojištění u pojišťovny UNIQA (pojištění úrazové, léčebné v zahraničí, za náhradu škod a především pojištění na storno zájezdu ve výši 28 Kč/den (minimálně však 84 Kč) nebo pouze léčebné výlohy v zahraničí a asistenční služba ve výši 20 Kč/den.

Orientační ceny vstupného

Císařský hrad, muzeum - 7 EUR, Germánské národní muzeum 8 EUR, Muzeum pro komunikaci - 7 EUR, Přírodovědecké muzeum - 3,50 EUR, Nové muzeum - 4 EUR, Muzeum hraček - 5 EUR
Návštěvu paláce je nutné zajistit předem. V případě zájmu český audio guide v Císařském paláci za 2 EUR

Kapesné

Doporučujeme min. kapesné 60€.

Možné slevy

Sleva 100 Kč na dítě do 10 let.

Poznámky

Norimberský hrad (Keiserburg) se tyčí na pískovcovém hřebeni nad starým městem.
Vznikl před rokem 1192 (nejstarší románská část) a kolem roku 1200 byl vybudován císařský palác s kaplí. Na hradě často pobývali císaři, počínaje Fridrichem I. Barbarosou. Postupem doby docházelo ke střetům s městem, až roku 1427 císař prodal hrad městu. Ten byl pak 1440-95 přestavěn goticky a 1538-45 byly na západě vybudovány mohutné bašty. V letech 1944 až 1945 byl hrad těžce vybombardován a po válce pak postupně obnoven.
Při prohlídce s průvodcem (audio guide) navštívíte věž Sinwell, Kaiserburg, studnu hlubokou 53 m, baštu a hlavně nejcenější památku hradu Císařskou kapli z doby kolem roku 1200.

Kombi vstupenka (palác s kaplí, kašna, věž, hradní muzeum)
Gesamtkarte "Kaiserburg" (Palas mit Doppelkapelle + Tiefer Brunnen + Sinwellturm +Kaiserburg-Museum)
V době adventu bývají ještě aktuální výstavy pro zájemce v paláci za příplatek 2€.
Cena 7€ dospělí, senioři nad 65 let s OP 6€, děti a mladiství do 18 let mají vstup zdarma.
Audioguide v ČJ je za příplatek 2€/os.

Zajímavosti

Christkindlesmarkt je jeden z nejkrásnějších a na světě. První zmínka pochází z roku 1628 a kořeny sahají do dob reformace, kdy se stalo zvykem nadělovat dětem dárky k Vánocům. www.christkindlesmarkt.de Norimberský trh láká požitkáře vůní borůvkového svařáku, praženými mandlemi a klobáskami a norimberskými perníčky.
Norimberský dětský vánoční trh. Na náměstí Hans-Sachs-Platz se točí nostalgický poschoďový kolotoč, malý parní váček, dětská pošta a výrobna svíček.. Zážitek vrcholí po 17.hodině při Lampionovém průvodu na tisícovky dětí. s lampiony ž na hrad.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo norimberk na větší mapě

itinerář

Norimberk ( Nürnberg)


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

1denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

doprava autobusem, průvodce, pojištění CK proti úpadku

30.11.19 - 30.11.19
990,-
091-727


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,