Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Německo > Drážďany a Míšeň, umění a slavnosti vína 2017

926-17 - Drážďany a Míšeň, umění a slavnosti vína 2017

Víkend v Sasku se slavnostmi vína - Drážďany a Míšeň, památky, porcelán, umělecká projekce Od Moneta po Klimta.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
71-724 30.09.17 01.10.17
2 990,-
Poptat Odjeto ppt
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce

Základní cena nezahrnuje

pojištění a vstupné (50-60 €)

Příplatky

500 CZK za jednolůžkový pokoj
84 CZK komplexní pojištění

úvodní popis

Kulturní a zážitkový víkend v Sasku . Míšeň a Drážďany , dvě historická města se sídly saských panovníků a řadou hodnotných uměleckých památek, věhlasná míšeňská porcelánka, drážďanská galerie Zwinger a sbírky umění. Nyní lze navštívit fantastickou multimediální projekci s velkoplošným promítáním obrazů Moneta, Klimta a van Gogha . Saské Polabí je ovšem také vinařským regionem a v tomto termínu se tu pořádají velké vinařské slavnosti v Míšni i vinařském středisku Radebeul. To je víkend plný zážitků pro všechny smysly.

lákadla

Drážďany, galerie Zwinger, promítání obrazů Moneta, Klimta a van Gogha - Míšeň, slavnosti vína, slavná výrobna porcelánu - vinařské slavnosti v Radebeulu

Německo -  Míšeň, Albrechtsburg, založen v 10.stol po zničení hradiště slovanských Glomačů
Německo -  Míšeň, Albrechtsburg, založen v 10.stol po zničení hradiště slovanských Glomačů Německo - Drážďany - Zwinger zdobí četné sochy - Kupidové, Cherubínci, vázy, masky aj. Německo - Míšeň, ukázka malování porcelánu Německo - Drážďany - Zwinger, Kronentor zdobí koruna a sochy Ceres, Pomony, Vulkána a Bakcha. Německo - Drážďany - Fürstenzug, 1872-76 sgrafita W.Walthera, 1904-7 nahrazena 25.000 dlaždicemi míšeňského porcelánu Německo - Míšeň, Albrechtsburg, Velký sál měl reprezentativní funkci Německo - Drážďany, Frauenkirche, barokní, arch. Georg Bähr Německo - Míšeň, bývalé sídlo obchodníka s plátnem, 1523, v tudorovském stylu Německo - Drážďany - Semperopera, interiéry Německo - Míšeň, Muzeum porcelánu, klasické vzory Německo - Drážďany - Semperopera, detail bohatě zdobeného hlediště Německo - Drážďany - Zwinger, zámek postavený Augustem Silným, 1710-55 Německo - Sasko - Drážďany, Brühlsche Terrasse
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 7 h a po trase dle dohody, přejezd, DRÁŽĎANY , hlavní město Saska , obnovené historické centrum, Rezidenční zámeks rozsáhlými cennými sbírkami z majetku saských kurfiřtů, barokní katedrála, galerie Zwinger , jedna z nejvýznamnějších sbírek umění (Rafael - Sixtinská Madona, Dürer, impresionisté, Gauguinovy Tahiťanky), Semperova opera, obchodní ulice Pragerstrasse, moderní architektura, Brühlská terasa na nábřeží Labe, mimořádná umělecká akce: Od Moneta přes van Gogha po Klimta – velkoplošné promítání významných uměleckých děl těchto tří malířů (https://monet2klimt.de/), Panometr – obří trojrozměrné panoráma Barokní Drážďany (Y. Assisi), anebo třeba unikátní Skleněná továrna firmy Volkswagen pro milovníky aut, večer ubytování

2.den

2. den: MÍŠEŇ , starobylé saské město na Labi, světoznámá míšeňská porcelánka – ukázková dílna s tradiční výrobou a dekorací a muzeum míšeňského porcelánu, historické jádro města, katedrála, renesanční zámek Albrechtsburg, velké slavnosti vína v historickém centru, dopolední vinařský průvod, muzika různých žánrů, víno a burčák teče proudem, nabídky řemeslných a uměleckých výrobků, RADEBEUL, vesnice na předměstí Drážďan , místo, kde žil Karl May a lze tu navštívit jeho vilu s muzeem, středisko polabského vinařství, podzimní slavnosti vinobraní, vystoupení uměleckých a kejklířských souborů z celé Evropy pod heslem Evropo, ty krásná!, hudba, divadlo, zábava, čerstvý burčák a nabídka vín z 25 vinařství, večerní ohnivé finále, odjezd večer, návrat do Prahy do 22h

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuální situace během slavností. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

klimatizovaným autobusem vybaveným přehravačem DVD a barem

Ubytování

1x hotel u Míšně, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

1x snídaně, další stravování v rámci programu, popř. na doporučení průvodce

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

MISEN: porcelánka 10 €, dóm 5 €, hrad 8 €, vstup na slavnost vína zdarma
RADEBEUL, slavnost vína : 7 €
DRÁŽĎANY : galerie Zwinger (obrazová galerie, zbrojnice a pavilón porcelánu) 12 €; klenotnice Historisches Grünes Gewölbe 12 €, Rezidenční zámek: základní vstupné (Nová klenotnice Neues Grünes Gewölbe, sbírka brnění v Sále obrů, Turecká komnata, sbírka tisků, kreseb a fotografií, Hausmannsturm, Knížecí galerie, stálá výstava Moc a móda a příp. výstavy) 12 €, společná vstupenka do zámku a historické klenotnice 21 €, Panometr : 11,50 €, Muzeum hygieny 7 €, podzemní bastiony 6 €, Dopravní muzeum 7 €.

Poznámky

Saské vinařství
V Sasku se nachází nejmenší vinařský region v Německu (v současnosti zabírá plochu zhruba 450 hektarů). Nicméně rozhodně se nejedná o bezvýznamnou oblast. Vinice u Labe patří k nejsevernějším v Evropě a těží z příznivého mikroklimatu v říčním údolí. Výroba vína tu má tradici delší než 800 let, poprvé jsou zdejší vinice zmíněny v písemných pramenech roku 1165, lze však předpokládat, že existovaly už v 11. století – především na pozemcích klášterů. Na některých místech se réva pěstuje na terasovitých políčkách ve svazích, která jsou i dnes obdělávaná převážně ručně. Nepřekvapí, že se tu daří převážně bílým vínům, suchým, silným, s výrazně ovocnými tóny. Pěstuje se tu 37 různých odrůd révy, převažuje Müller Thurgau a po něm riesling a rulandské bílé (zde pod názvem bílé burgundské). Zvláštnost zde představuje tramín. V současné době vinaři poněkud rozšiřují i výrobu červených vín, především z odrůd rulandské modré a Dornfelder. Ráz konkrétních vín výrazně ovlivňuje místní klima – v ideálních letech je tu značné množství slunečných dnů, ale výrazně se liší teploty ve dne a v noci, střídaní denního tepla a nočního chladu i slunečných a deštivých a větrných dnů dodává vínu výraznou chuť i aroma. Důležité je ale také různorodé podloží – žula, pískovec, spraše, říční písky.
K oblíbeným turistickým cílům patří především zámeček Wackerbarth u vesnice Radebeul na předměstí Drážďan . Nachází se tu často fotografované malebné terasovité zahrady s vinicemi a v zámečku j soustředěna výroba šumivých vín.
Koncem září ožívá vinařský region velkými slavnostmi vína, které by si milovníci tohoto ušlechtilého nápoje rozhodně neměli nechat ujít: v Radebeulu i Míšni se představí řada místních vinařů, pije se víno i čerstvý burčák, vyhrává hudba. V Míšni lze na mnoha místech ochutnávat kvalitní vína a různé vinné sklepy v okolí mají den otevřených dveří. Své výrobky také představí řada řemeslníků a umělců. V neděli dopoledne jde městem dlouhý průvod. V Radebeulu jsou vinařské slavnosti spojené i s mezinárodním festivalem divadla. Vedle gastronomických prožitků a nákupu suvenýrů tak lze i sledovat různá zábavná divadelní, hudební a kejklířská vystoupení, která provozují soubory z celé Evropy. Slavnost vyvrcholí velkými ohni v neděli večer.

Zajímavosti

Umělecká projekce Monet2Klimt – Od Moneta přes van Gogha po Klimta
Multimediální umělecká výstava v Drážďanech se zaměřuje na díla tří velikánů výtvarného umění: Clauda Moneta , Vincenta van Gogha a Gustava Klimta . Výjevy z jejich obrazů jsou promítány na velké panely (až 5 m vysoké), což umožňuje nový pohled na známá díla, objevování detailů, které nejsou tak snadno viditelné, prohlížení obrazů po jednotlivých částech i jejich vnímání jako celků. Diváci jsou obklopeni scenériemi z Monetova Úsvitu, van Goghovými barevnými krajinami, vidí kolem sebe dámy se slunečníky a pány v kloboucích, skoro jako by je míjeli na procházce v zahradě, ocitají se mezi dekorativními větvemi Klimtova stromu života. Dojmy dotváří tóny klasické hudby, skladeb pocházející ze stejného období jako promítané obrazy.
Více na https://monet2klimt.de/.

Klenotnice – Grünes Gewölbe (Zelená klenba či Zelená klenutá místnost)

Velice bohatá expozice pokladů saských kurfiřtů a králů. Grünes Gewölbe byla založena Augustem Silným v Rezidenčním zámku, název nese podle jedné z místností, která bývala dříve nesena zelenými sloupy. Exponáty jsou soustředěny do sálů s tematickým uspořádáním (předměty z jantaru, slonoviny, stříbra, pozlaceného stříbra, umělecké předměty z ozdobných kamenů a perleti, místnost s pozlacenými štíty, sál s klenoty ze zlata a drahých kamenů, místnost s bronzy), audiovizuální zařízení – i v češtině – umožňuje důkladné poznání a podává návštěvníkům četné pozoruhodné informace. Další drahocennosti jsou soustředěny do Neues Grünes Gewölbe, která tvoří další samostatný okruh.

Mapa k zájezdu

itinerář

Drážďany - Míšeň - Radebeul


|Zpět|

Německá vína a vinařství v Německu

...aneb to hlavní, co potřebujete vědět o německých vínech na zájezdech za vínem a gastronomií. Zajímavosti i praktické informace pro výběr při nakupování.

10 nejvýznamnějších památek města Drážďany

Drážďany jsou památkovým rájem – v roce 2009 se stala světovým kulturním dědictvím. Město má spoustu zeleně a památky přímo v centru. Seznamte se s desítkou nejkatraktivnějších míst, která můžete navštívit i na poznáváacích zájezdech s CK GEOPS.

Míšeň pro všechny

Míšeň je velmi malebné středověké město na Labi. Mohutná hrad a katedrála upomínají na slávu saských kurfiřtů, v městě se nachází výrobna proslulého míšeňského porcelánu s ukázkovou dílnou. Zájemce o gastronomii jistě zaujmou místní vína a pečiva - nachází se tu málo známá saská vinná stezka, malebná krajina kolem Labe potěší oko výletníka. Míšeň proto v nabídce poznávacích zájezdů do Německa rozhodně nesmí chybět.

Drážďany, památky a muzea

Drážďany - kulturní město, v němž se nachází různá atraktivní muzea, zejména sbírky proslulého Zwingru, klenotnice saských panovníků, ale také Muzeum dopravy a pozoruhodné německé muzeum hygieny. Plno významných památek i perliček pro víkendové poznávací zájezdy.

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,