Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Německo > Seiffen, advent ve městě hraček a betlémů 2017

B38e-17 - Seiffen, advent ve městě hraček a betlémů 2017

Jednodenní advent v Sasku, Seiffen, město řezbářů, skanzen, muzeum hraček, festival horníků.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
71-667 16.12.17 16.12.17
690,-
Odjeto vyp
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu aurobusem, průvodce

Základní cena nezahrnuje

vstupné, pojištění léčebných výloh a storna

Příplatky

20 CZK pojištění pouze léčebných výloh
84 CZK komplexní pojištění

úvodní popis

Pohádkový advent v Krušných horách na německé straně - Seiffen, malebné městečko horníků a řezbářů se skanzenem , muzeem hraček a milými adventními trhy. Dřevěné hračky ze Seiffenu jsou vyhledávaným vánočním zbožím. A zažijete slavnostní festival horníků.

úvodní popis POD

Jeden z adventních jednodenních zájezdů B38.

Německo - Seiffen - v dílně jednoho z výrobců hraček
Německo - Seiffen - v dílně jednoho z výrobců hraček Německo - Seiffen - největší louskáček na světě Německo - Seiffen - dřevěná krása Německo - Seifen - plakát který zve na letošní adventní slavnosti Německo - Sasko - Seiffen, místní kostel, 1740 (Wiki) Německo - Seiffen - průvod horníků městečkem Německo - Seiffen - tzv. Schwibbogen Německo - Seiffen - pohoha adventu Německo - Seiffen - Muzeum hraček Německo - Seiffen - adventní klid v bílém odění Německo - Seiffen -.adventní políbení Německo - Seiffen - bílé krajkoví na krajině Německo - Seiffen - hornické slavnosti
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 7 h, po trase dle dohody, přejezd do Krušných hor, lázeňské město SEIFFEN v německých Krušných horách, malebné domky horníků a řezbářů s nádhernou adventní výzdobou, návštěva místního skanzenu a Muzea hraček , volno na adventních trzích - městečko má dlouhé řezbářské tradice a právě zde se vyrábí plno dřevěných hraček, které se potom vyvážejí na trhy v německých velkoměstech - zde je tedy dostanete přímo od výrobců, všude jsou typické dřevěné pyramidy, figurky horníků, louskáčky, betlémy... lze také navštívit malé geologické muzeum, malé i velké fanoušky vláčků může potěšit zábavný dům železničních modelů, odpoledne (o půl čtvrté) jde městem průvod horníků - na 400 havířů ve slavnostních krojích s tradičními hornickými atributy a kapelou, návrat do Prahy večer CK si vyhrazuje právo drobných úprav programu vzhledem k počasí a event. průběhu slavností.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, DVD a minibarem. Za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje.

Pojištění

Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody) za 84 Kč.Dále můžeme nabídnout pojištění léčebných na 1 den za 20 Kč.

Orientační ceny vstupného

SEIFFEN: skanzen 4,50 EUR, Muzeum hraček 5 EUR a společná vstupenka skanzen a muzeum hraček 8 EUR, dům železnic 4 EUR

Kapesné

Doporučujeme min. 30€, z toho na vstupné postačuje 10-15 €.

Zajímavosti

SEIFFEN a advent na Stříbrné stezce
První písemná zmínka o světoznámém městě hraček – tehdy městě „Cynsifen“ pochází z r. 1324.
Kouzelné městečko v srdci Krušných hor v malebné kotlině bylo domovem horníků, řemeslníků, řezbářů a výrobců hraček. V roce 2009 dostalo městečko titul „ město pro rodiny“. Co vše k vidění pro turisty?
Skanzen (Freilichtmuseum)
14 historických staveb a dílen starých saských Krušných hor. V dílnách lze zažít stroj na výrobu okruží (výroba zvířátek), je poháněný vodním kolem z r. 1760.
Krušnohorské muzeum hraček (Spielzeugmuseum) zprostředkovává dějiny hraček a vánočních zvyků. Představuje nejtypičtější figurky louskáčka, husara na koni, hlavolamy, zvířátka z okruží, kouřící vánoční figurky a vánoční pyramidy. Pro děti jsou připraveny praktické dílny a zážitkové dny.
Pozdně barokní horský kostel od Christiana Gotthelfa Reuthera ( 1776), kde se mimo jiné konají i vánoční koncerty a na 100 domků s řemeslnými dílnami, kde se dodnes vyrábí dřevěné hračky a betlémy.Zvláště v době adventu od 1. adventního víkendu do 6.ledna se Seiffen chlubí neobyčejnou atmosférou vánočních tradic.
Vybavení okolí: skanzen a jeho dílny doplňuje možnost využití bobařské dráhy, jízdy zasněženou krajinou na kočáře či na saních, četné turistické trasy a Krušnohorský cyklistický maraton ( Erzgebirges-Bike-Marathon), četné běžkařské tratě a sjezdařský areál s vlekem.
Největší slavností roku je adventní průvod horníků v Seiffenu. Po staletí se zachovávají tradice a zvyky horníků na Stříbrné stezce a v době adventu můžete být svědky jedinečné slavnosti.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Hornický advent v Seiffenu na větší mapě


|Zpět|

Seiffen a advent na Stříbrné stezce

Seiffen v Erzgebirge - německých Krušných horách - je tradičně městem řezbářů a horníků. Proslulo výrobou tradičních dřevěných hraček, které jsou v Německu dodnes velmi oblíbené (louskáčky, vojáčci, kouřící figurky). Nachází se tu skanzen a muzeum hraček. O adventu se pořádají adventní trhy a každoroční průvod světel a slavnostní pochod horníků.

Německé slavnosti během roku - přehled

V Německu je k vidění nevídané množství slavností většího i menšího významu v průběhu celého roku. Doslova každé město má vlastní kalendář slavností a trhů. Významné jsou hudební a filmové festivaly (např. festival Richarda Wagnera v Bayreuthu) a světové veletrhy. Poznejte některé ze slavností na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

|Zpět|

Podobné zájezdy

1denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce

15.12.18 - 15.12.18
690,-
81-363


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,