Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Německo > Sen o Vánocích, Rothenburg, Bamberg

B32-19 - Sen o Vánocích, Rothenburg, Bamberg

Adventní víkend v Německu s nejkrásnějšími městečky a adventními trhy: Rothenburg, Würzburg a Bamberg (UNESCO), Bayreuth.
Využijte aktuálně únorovou slevu na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-415 07.12.19 08.12.19
3 390,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce

Základní cena nezahrnuje

pojištění a vstupné

Příplatky

500 CZK - jednolůžkový pokoj
530 CZK - večeře formou bufetu
90 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Podmanivá středověká německá města v době adventu, památky UNESCO, hrázděné domy, jesličky, tradiční trhy, svařené víno a ovocný punč. Okouzlující víkend v malebných kulisách hrázděné architektury s všudypřítomnou vánoční atmosférou.

lákadla

Rothenburg, středověké město s hradbami, vánoční město: tradiční adventní trh a vánoční obchod - Würzburg, zámek biskupů - UNESCO - Bamberk, jádro msta na seznamu UNESCO, malebné adventní trhy - Bayreuth, město proslavené R. Wagnerem, adventní trh

Německo -  Rothenburg - kouzlo adventů a tušení dárků
Německo -  Rothenburg - kouzlo adventů a tušení dárků Německo - Rothenburg, hrázděné domy Německo - Bamberg - hrázděné domy v historickém centru
Německo - Bayreuth - strop Opery Německo - Wurzburg - rezidence biskupa, památka na seznamu UNESCO Německo - Rothenburg - advent a rozzářené dětské oči Německo -  Rothenburg - krása hrázděných staveb je stejná ve všech ročních obdobích Německo - Rothenburg - advent v ulicích plných hrázděných domů Německo - Bamberg - tzv.Bamberský jezdec, symbol města, kolem 1200 Německo - Rothenburg - advent a vánoce jsou za rohem Německo, Rothenburg Německo - Wurzburg
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 6 hodin, vždy také odjezd: Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, (dle dohody Chlumec nad Cidlinou, Čelákovice, Kolín), Poděbrady, Beroun (po dohodě Rokycany), Plzeň, další odjezdová místa dle dohody a aktuální situace, přejezd. Německé město Vánoc ROTHENBURG se představuje sloganem „Sen v bílém.“ Jen málo měst se zachovalo v původní středověké podobě, jedním z nich je právě Rothenburg – kompletní opevnění, křivolaké uličky…Na žádném jiném místě nevykouzlí souhra středověkých kulis a bílé nadílky tak podmanivou atmosféru jako zde. Křivolaké uličky, fascinující zasněžené střechy a vůně bílého svařeného vína, tak typická pro Franky. Legendární vánoční trh Reiterlesmarkt s tradicí 500 let. Obchody Käthe Wohlfahrt – světoznámé obchody s vánočním zbožím – ozdoby, historické panenky a medvídci… WURZBURG – adventní trhy na historickém náměstí Marktplatz, barokní biskupská rezidence (UNESCO) – nejlepší barokní stavba v Německu , středověký Starý mohanský most se sochami a řada dalších památek, nocleh v lázeňském městečku BAD KISSINGEN

2.den

2. den: BAMBERG - výborně zachovalé středověké město, které je na seznamu památek UNESCO a o kterém by se daly psát knihy, nabízí adventní trh provoněný ovocnými punči – regionální specialita. 35 jesliček po starém městě, starobylý most a na něm barokní radnice, dva zámky, okouzlující hrázděné i zděné domy... BAYREUTH – město spojené s Richardem Wagnerem , zámky… a adventní trhy, vánoční vesnička před Starým zámkem, v městském kostele je výstavka jesliček, město je osvětlené 7 km dlouhým světelným řetězem. Návrat do půlnoci.

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v adventních místech.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem vybaveným přehravačem DVD, o přestávkách možnost občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč)
Časy odjezdů a místa nástupu budou klientům sděleny v informacích, které obdrží před odjezdem.

Ubytování

1x hotel u městečka Bad Kissingen

Stravování

1x snídaně, lze dokoupit večeři (bufet).

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

Bad Kissingen, lázně: vstup na 2 h - 12 EUR, na 3 h - 13 EUR, na 4 h - 20 EUR

Poznámky

Podrobné programy a konečné ceny adventních zájezdů mohou být aktualizovány vzhledem k možným změnám podmínek v ubytování a místech na trase během roku.

Zajímavosti

ROTHENBURG , MĚSTO VÁNOC
V březnu 1964 založili Wilhelm a Käthe Wohlfahrtovi obchod, ze kterého se stala nejslavnější světová firma s vánočními tradičními dekoracemi a předměty. Nápad vznikl, když byli o vánocích u Wohlfahrtových na návštěvě američtí přátelé a uchvátila je hrací skříňka z Krušných hor, původního saského domova této rodiny. Dnes je hlavní sídlo firmy ve vánočním městě Rothenburg, kde má celkem 6 obchodů. Součástí hlavního obchodu je světoznámá Vánoční vesnice a Německé muzeum vánoc. Návštěva Rothenburku a Käthe Wolfahrt je součástí základních cest turistů z Japonska a USA jako typický kus Německa a v podstatě i Evropy.
Vánoční vesnice – největší světová sbírka německých vánočních ozdob na ploše 1.000 m2. Ocitnete se na zasněženém franckém náměstí s hrázděnými domky, uprostřed září 5m vysoký bílý vánoční strom a na něm 7.240 lampiček a přes 1.000 vánočních koulí. Je tu 380cm vysoká louskáčková královna, 550 cm vysoká vánoční pyramida o váze 2 tuny, na 4 kilometrech girland září 80 tisíc vánočních světel. Venku stojí „dárkový expres“ – snad nejznámější foto motiv německých vánoc.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Sen v bílém, Rothenburg, Bamberg na větší mapě

itinerář

Rothenburg - Würzburg - Bad Kissingen - Bamberk - Bayreuth


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

3denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídani, průvodce

19.4.19 - 21.4.19
3 990,-
092-315


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Únorové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,