Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Polsko > Adventní Wroclaw a tajemní trpaslíci 1 den

A124x-19 - Adventní Wroclaw a tajemní trpaslíci 1 den

Polsko, Vratislav, jednodenní zájezd za adventem a památkami.
Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-726 14.12.19 14.12.19
890,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění a veškeré vstupné (70-100 zl).

Příplatky

90 Kč - komplexní pojištění
22 Kč - pojištění pouze léčebných výloh

úvodní popis

Slezské město Vratislav - Wroclaw plné památek historických i moderních a s pěknými adventními trhy. Radost vám přinesou i trpaslíci ve Vratislavi . Jednodenní adventní zájezd.

úvodní popis POD

Jednodenní obdoba zájezdu A124. Viz podobné zájezdy

Polsko - Vratislav (Wroclaw), Skleněná fontána neoficiálně nazývaná Pisoár
Polsko - Vratislav (Wroclaw), Skleněná fontána neoficiálně nazývaná Pisoár Polsko - Vratislav, kouzelná vánoční atmosféra Polsko - Vratislav, skřítci - hasiči (Požarki), Grzegorz Łagowski Polsko - Vratislav, sv.Jan Křtitel, po Mongolech got. cihlový, 1244-1341 Polsko - Vratislav, vlevo dům U Gryfů, vpravo kostel sv.Alžběty Maďarské Polsko - Vratislav (Wroclaw) - Hala století, 1911-13, architekt Max Berg, od 2006 památka UNESCO, nejstarší modernistická železobetonová stavba světa Polsko - Wroclav - Universita, Aula Leopoldina , barokní 1728-41, s nádhernou štukovou výzdobou od F.J.Mangoldta Polsko - Vratislav, ve městě narazíme na množství sošek skřítků - to je další z nich - spící městský strážce Wroclaw a centrální náměstí Rynek, jedno z největších středověkých v Evropě Polsko - Vratislav (Wroclaw), radnice, východní průčelí, kol 1500, bohatě zdobený štít Polsko - Vratislav (Wroclaw), radnice, novogotická sochařská výzdoba s pijáckými scénami
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1.den odjezd z Prahy ráno, Poděbrady, Hradec Králové a po trase dle dohody, přejezd do Polska , VRATISLAV ( WROCLAW ), historické slezské město, jedno z nejhezčích náměstí v Evropě, radnice s orlojem, renesanční domy, Solné náměstí s Královským palácem, chrám sv. Alžběty s domy akolytů zvanými Jeníček a Mařenka, ostrovy na řece Odře - především Tumský ostrov (malý Vatikán ) se skvělou katedrálou a dalšími kostely a přilehlý Pískový ostrov (mechanický betlém), secesní řetězový Grunwaldský most, barokní knížecí palác, univerzitní budovy (barokní Aula Leopoldina), hezké adventní trhy a betlémy, polské adventní speciality - zelňačka, bramborové placky, uzeniny, prejt, horký medový nápoj, punče, všude jsou vidět zábavné sošky - trpaslíci ve Vratislavi (krasnale), variantně možnost dalšího individuálního programu: obří obraz Panorama bitvy u Raclawic , pozoruhodná moderní budova na seznamu UNESCO - kruhová železobetonová Hala století (Max Berg), nebo zoologická zahrada s moderním pavilonem Afrikárium, kde je vytvořeno pět druhů afrických krajin, jako by sem byly přímo přeneseny - např. "pravá" džungle, obrovské vodopády, pod kterými se koupají hroši, Rudé moře, skrz které vede skleněný tunel aj., návrat do Prahy do půlnoci

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních otvíracích dob objektů. Ve Vratislavi je možné si najmout místního průvodce (na 2-3 h).

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení a DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Stravování

Orientační ceny v Polsku: balená voda 1,5l 3 zł, chléb 2 zł, káva 7 zł , pivo v restauraci od 5 zł, jídlo v restauraci od 20 zł, mléčný bar (rychlé občerstvení) 5–10 zł, obložená bageta 7 zł, 0,5 vodky 20 zł (vhodný dárek), pohlednice 2,5 zł, WC 1 zł.

Pojištění

Cena zájezdu nezahrnuje komplexní pojištění. Doporučujeme komplexní pojištění u pojišťovny UNIQA (pojištění úrazové, léčebné v zahraničí, za náhradu škod a především pojištění na storno zájezdu), anebo pouze léčebné pojištění ve výši 22 Kč/den.

Orientační ceny vstupného

VRATISLAV : místní průvodce 10 zl, Národní muzeum 15 zl, katedrála, vstup do zadních kaplí 4 zl, univerzita - Aula Leopoldina 10-12 zl dle počtu navštívených místností (2-4 sály), Raclawické panoráma 30 zl, mrakodrap Sky Tower o víkendu 14 zl

Poznámky

Město Vratislav je těsně spjato s českými dějinami. Ve středověku bývalo sídlem polským Piastovců, od 14. století bylo přičleněno k českým zemím, kde pak po staletí představovalo druhé největší a nejvýznamnější město. Po ztrátě Slezska připadlo Prusku. Za druhé světové války bylo téměř celé město zničeno. Rekonstrukce však škody napravily a historické Staré město se spoustou památek (domy na trhovém náměstí, radnice, spousta gotických i barokních kostelů, gotický klášter bernardinů, barokní královský palác) stojí za delší procházku. V impozantní barokní budově sídlí univerzita (zal. r. 1701) s velikou halou Aula Leopoldina. V moderní kruhové „rotundě“ je vystaven ohromný obraz Raclawické panoráma (120 m dlouhý, 15 m vysoký) z konce 19. století, průkopnické dílo moderní architektury, Národní hala (vystavena 1911-13) je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.
Plzeň , hlavní město kultury 2015 předala žezlo novým králům: hlavními městy kultury 2016 byly jmenovány města: polské město WROCLAW ( s motem WROC – LOWE) a španělské baskické město San Sebastian – Donostia (s motem: Vlny energie – Kultura k překonání násilí“.
Vratislav je městem kultury, proto se řada hudebních akcí v rámci Evropského hlavního města kultury bude konat v novém Národním hudebním fóru. Hlavní hudební sál s kapacitou pro 1800 diváků s dokonalými akustickými podmínkami. Vratislav a jeho kulturní programy turistu omráčí.

Zajímavosti

Nejzajímavější památky Vratislavi
Rynek Starého Města
Druhé největší náměstí v Polsku, obklopené pěknými historickými budovami s fasádami od renesančních po secesní. Nachází se tu radnice s elegantními gotickými štíty. Nachází se v ní historické muzeum. Další dominantu tvoří věž kostela svaté Alžběty, který se nachází v přiléhající uličce. Chrám má převážně gotický ráz a zachovala se v něm spousta starých kamenných náhrobků a desek. Přiléhají k němu dva malebné domky akolytů - jeden z 16. a druhý z 18. století, zvané lidově Jeníček a Mařenka. Mezi domy na Rynku zaujme renesanční dům U gryfů, dům U sedmi kurfiřtů s freskami ze 17. století, dům U zlatého slunce upravený barokně rakouským architektem Hildebrandtem, ale také secesní obchodní dům Fénix.
Klášter bernardinů s muzeem architektury
Gotický klášterní komplex z let 1463-1502 s kostelem svatého Bernardina ze Sieny )gotická budova s barokním štítem) a křížovou chodbou. Sídlí tu muzeum architektury, jediné v Polsku.
Tumský ostrov
Ostrów Tumski představuje původní jádro Vratislavi . V současnosti už není ostrovem, protože jedno rameno Odry bylo v 19. století zcela zaneseno. V roce 1000, když bylo zřízeno vratislavské biskupství, tu vznikl první kostel a také knížecí sídlo. Duchovním střediskem zůstal ostrov i poté, co se hlavní osídlení přesunulo na levý břeh Odry (konec 13. století). Nachází se tu proto hned několik kostelů: katedrála sv. Jana Křtitele (směsice slohů, převážně gotická s barokní kaplí sv. Alžběty vybudovanou a vyzdobenou italskými umělci a Kurfiřtskou vybudovanou podle plánů J.B.Fischera z Erlachu), románský kostel sv. Jiljí, který je vůbec nejstarší dochovaný ve městě, vznosný dvoupatrový gotický kostel sv. Kříže, kostel sv. Martina vystavěný na místě prvního kostelíku z 11. století. Také tu stojí Arcibiskupský palác s klasicistní fasádou a u katedrály se nachází Arcidiecézní muzeum s cennou sbírkou sakrálního umění a s krásnou goticko-renesanční kapitulní síní. Kolem zaneseného ramene Odry vznikla v 19. století pozoruhodná botanická zahrada.
K Tumskému ostrovu přiléhá Pískový ostrov, na nějž se dá přejít přes most. Zde vznikl v 12. století klášter kanovníků a k němu náleží velký gotický chrám Nejsvětější Panny Marie Na písku. v něm jsou vystaveny gotické oltáře ze zničených slezských kostelů.
Raclawické panoráma
Rozsáhlý obraz, dlouhý 120 m a vysoký 15 m, je dílem J. Styka a W. Kossaka. byl do Vratislavi přenesen z ukrajinského Lvova. Zachycuje bitvu u Raclawic roku 1794, v níž polští vlastenci vedení legendárním Tadeuszem Kosciuszkem zvítězili nad Rusy (boj měl zabránit finálnímu rozdělení Polska, nakonec však byli povstalci poraženi) a vznikl ke 100. výročí této bitvy v roce 1894. Je vystaven v moderní dřevěné budově ("rotundě") v ulici J. E. Purkyněho
Národní hala (Hala století)
Vratislavská moderní památka, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Kruhová budova se sloupovým průčelím byla vystavěna v letech 1911-13 podle plánů Maxe Berga a ve své době představoval skutečně progresivní stavbu, Hlavní budovu zastřešuje železobetonová prosklená kupole. Okna účinně osvětlují interiér, v případě potřeby bývají odkrývána či zacloněna. Hala vznikla původně pro výstavu ke 100. výročí Napoleonovy porážky u Lipska, později sloužila jako divadlo a koncertní sál, nyní převážně pro pořádání veletrhů a sportovních akcí. Přilehlý výstavní areál s pavilóny byl upraven na park. V roce 1948 byla ke vchodu umístěna ocelová jehla vysoká 96 m, dílo Stanislawa Hempela.

Informace

Termíny a ceny adventních zájezdů se během roku mohou změnit.

Mapa k zájezdu

itinerář

Vratislav (Wroclaw)


|Zpět|

Vratislav, metropole Slezska a město trpaslíků

Vratislav , evropské město kultury pro rok 2016, je historické hlavní město kraje Slezsko . Má velmi pěkné historické jádro, v němž se odráží staletá kultura tří národností. Mnoho míst odkazuje na společné dějiny Čech a Slezska . A nechybí ani moderní památky, zejména železobetonová hala, zapsaná na seznam UNESCO.

Polsko, památky UNESCO

Přehled všech lokalit Polska zapsaných na seznam UNESCO

|Zpět|

Podobné zájezdy

2denní zájezd, doprava autokarem | Polsko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku

30.11.19 - 1.12.19
3 390,-
092-228


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,