Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Polsko > Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina

A123-18 - Varšava, vlakem nejen po stopách F. Chopina

Varšava, eurovíkend s dopravou vlakem, moderní i Staré město (UNESCO), muzea.Chopina a Koperníka, atmosféra města gastronomie.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
81-229 05.10.18 07.10.18
7 990,-
7 990,-
Odjeto LM
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu vlakem, 2x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, večeře, jízdy MHD, veškeré vstupné a vše, co není uvedeno v odstavci Cena zahrnuje.

Příplatky

1.200 CZK - jednolůžkový pokoj
96 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Specializovaný zájezd do neprávem opomíjené evropské polské metropole Varšavy vás okouzlí uměním, hudbou, kulturou i modernou 21. století. Hlavní náplní bude program zaměřený na génia klavírní hudby a největšího polského hudebního skladatele a varšavského rodáka Fryderyka Chopina, nejslavnějšího polského astronoma Koperníka a odkazy města během druhé světové války i současnosti). Prodloužený víkend bez nočního přejezdu a ubytováním v centru metropole. Zažijete i atmosféru večerního města polské gastronomie.

úvodní popis POD

Prodloužený víkend do hlavního města Polska Varšavy vlakem bez nočního přejezdu a ubytováním v centru metropole. Zažijete památky UNESCO, jedinečná muzea i atmosféru večerního města polské gastronomie.

lákadla

VAR3AVA - moderní i historická (UNESCO).Rozsáhlé zahrady a parky. Muzeum hudebního skladatele F. Chopina. Muzeum astronoma M. Koperníka. WARSZAWA - centrum polské gastronomie.

Polsko - Varšava - kouzlo podzimu ve Varšavě (foto Lukáš Zedníček)
Polsko - Varšava - kouzlo podzimu ve Varšavě (foto Lukáš Zedníček) Polsko - Varšava - Lim centrum, 1977-89, 140 m výšky, návrh T.Stefanski a kol. (foto Lukáš Zedníček) Polsko - Varšava - Zámecké náměstí, 1818-1821, se sloupem krále Zikmunda III., 1644, C.Molliego Polsko - Varšava - kostel Navštívení, 1825-6 zde hrál na varhany jako studen F.Chopin (Wiki-Mkos) Polsko - Varšava - Palác kultury a vědy, 1955, výška 237 metrůk) (foto Lukáš Zedníček) Polsko - Varšava - hlavní město Varšava vstalo po druhé světové válce doslova z trosek (foto Lukáš Zedníček) Polsko - Varšava - Královsý hrad, dnes muzeum, původně sídlo vévodů Mazovských, barokně - klasicistní (foto Lukáš Zedníček) Polsko - Varšava - pohled z vyhlídky Paláce kultury na čtvrť výškových staveb (foto Lukáš Zedníček)
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd ráno mezinárodním vlakem EuroCity z Prahy přes Pardubice, Olomouc, Ostravu do hlavního města Mazovska a celého Polska WARZSAWA ( VARŠAVA ), hned proti nádraží vás přivítá nejvyšší stavba v zemi - Palác kultury a vědy (234,5 m), polského Manhantannu, moderní čtvrti výškových budov od světových architektů jako David Libenskind, reprezentující Varšavu jako moderní metropoli 21. století, dále Varšavou po stopách Chopina, Chopinovo muzeum v paláci Gninkých-Ostrogských, Královská cesta, kostel Svatého Kříže, kde je uloženo skladatelovo srdce, atmosféra večerních uliček a možnost společné večeře v tradiční polské restauraci

2.den

2. den: VARŠAVA , dopoledne tradiční městská tržnice, vzpomínková cesta bývalým ghettem s připomínkami hrůz druhé světové války a holocaustu, největší židovské muzeum v Polsku a památník hrdinů Varšavského povstání, prohlídka znovuvybudovaného centra města, procházka Starým městem (UNESCO), které bylo za války zcela zničeno, ale znovu vybudováno, Staroměstské náměstí (Rynek Starego Miasta) s barevnými domy a se sochou bojovné mořské panny (symbol města), katedrála sv. Jana a jezuitský kostel, Nové město s řadou kostelů vč. starobylého kostela Navštívení Panny Marie, Barbakan a městské hradby, Královský palác se Zikmundovou (Hodinovou) věží a skvělými interiéry (baroko; Knížecí komnaty, zlatý Senátorský sál s trůnem, bělozlatý Taneční sál, Mramorový sál, Canalettův sál s malbami pohledů na Varšavu, rokoková komnata krále Stanislava Augusta Poniatowského), možnost návštěvy galerie Lanckorońských ( Rembrandt - Portrét mladé ženy a Učenec u stolu), Zikmundův sloup na Zámeckém náměstí, Saské zahrady s hrobem neznámého vojáka, vyhlídka na moderní čtvrť, Velké divadlo s Apollónovou kvadrigou, kouzlo ulic na Královské cestě - řada krásných paláců, parků, kostelů, klášterů, živá ulice Novy Świat s elegantními kavárnami a restauracemi, Warszawa - město polské gastronomie

3.den

3. den: VARŠAVA , dopoledne návštěvy muzeí, např. Národní muzeum - Muzeum Narodowe s největšími a nejbohatšími sbírkami umění i užitého umění, unikátní křesťanské malby z egyptského Farsu - 8. století, skvělá díla francouzského, holandského, polského i českého gotického umění (krásný sloh, díla mistra Třeboňského oltáře a Týnského ukřižování, Parléřova madona, Vratislavská madona) a italské renesance, nebo individuálně muzeum nejslavnějšího polského astronoma - M. Koperníka, vyhlídka ze slavného Paláce kultury a vědy zvaného dortík, vybudovaného ve stylu socialistického realismu v 50. letech, možnost nákupů, odpoledne odjezd zpět do Prahy, návrat ve večerních hodinách.

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a příp. změnám jízdních řádů.

Doprava

Praha-Varšava mezinárodním vlakem EuroCity zpět do Prahy také vlakem, ubytování v centru města, místní doprava individuálně

Ubytování

2x hotel ve Varšavě, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím a dostupnost MHD

Stravování

v ceně je zahrnuta snídaně, ostatní stravování individuálně v rámci programu, 1x organizuje průvodce společnou večeři. Upozornění - ne vždy má vlak Eurocity jídelní vůz.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

VARŠAVA : muzeum Fryderyka Chopina 22 zl, Královský palác (interiéry): základní vstup 30 zl, Národní muzeum 15 zl, Palác Kultury i Nauki 20 zl, Lazienki: palác na ostrově 25 zl, oranžérie + královské divadlo 20 z;

Kapesné

Orientační ceny v Polsku : balená voda 1,5l 3 zł, chléb 2 zł, káva 7 zł , pivo v restauraci od 5 zł, jídlo v restauraci od 20 zł, mléčný bar (rychlé občerstvení) 5–10 zł, obložená bageta 7 zł, 0,5 vodky 20 zł (vhodný dárek), pohlednice 2,5 zł, WC 1 zł.

Mapa k zájezdu

itinerář

WARSZAWA - historické centrum (UNESCO) - moderní architektura - Muzeum Chopina a Koperníka - gastronomie Polska


|Zpět|

Vlakem za poznáním - Polsko

Již od předminulé sezóny můžete na naších webových stránkách a také v katalogu narazit na jiný druh dopravy v rámci poznávacích zájezdů než je zažitá doprava autobusem či na delší vzdálenosti doprava letecká. Jak název napovídá, jedná se o železnici. Níže jsou komentáře k Polsku , jedné ze zemí kam můžete vyrazit díky naší sekci vlakových zájezdů.

Varšava a její památky

Polská metropole Varšava je město, které po válečných hrůzách doslova povstalo z trosek. historické památky byly obnoveny i nově vybudovány, a tak se lze i dnes vydat na pouť staletími pohnuté polské historie. A kdo má zájem spíš o moderní památky, ten se může vydat do čtvrti mrakodrapů.

Polsko, památky UNESCO

Přehled všech lokalit Polska zapsaných na seznam UNESCO

|Zpět|

Podobné zájezdy

3denní zájezd, doprava vlakem | Polsko
Cena zahrnuje:

dopravu vlakem, 2x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku

4.10.19 - 6.10.19
7 990,-
091-229


Tisk TISKNOUT

aktuálně: únorová sleva, věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,