Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Portugalsko > Porto, víno, památky a řeka Douro 2018

A78-18 - Porto, víno, památky a řeka Douro 2018

Navštivte druhé portugalské největší město Porto a jeho okolí, významné památky, města Braga a Guimaraes, vinařská oblast údolí Douro a ochutnávky zajímavých místních vín.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
81-142 21.06.18 25.06.18
17 990,-
Poptat Odjeto ppt
81-143 29.08.18 02.09.18
16 990,-
Poptat Odjeto ppt
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

zahrnuje leteckou přepravu Praha – Porto - Praha, letištní taxy a poplatky, transfer letiště – hotel a zpět, 4x hotel, 4x snídani, průvodce, pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, veřejnou dopravu, vyhlídkový bus, lodě, lanovky, příp. pobyt. taxu a vstupné (cca 90 €)

Slevy

doporučujeme: využijte věrnostních i jiných slev CK GEOPS

Příplatky

2.900 Kč za 1lůžkový pokoj
2.870 Kč za fakult. výlet lodí Douro
1.700 Kč za fakult. výlet místním busem 4. den
250 Kč za komplexní pojištění K5S

úvodní popis

I Vy si zamilujete Porto, přístavní město s malebnou polohou nad řekou Douro, proslavené výrobou slavných portských vín. Poznáte historické i moderní centrum i mořské pobřeží, kraj vinic, barevných lodí, ochutnáte skvělá vína. Čekají Vís pohledy na romantické svahy řeky Douro a město Porto z lodě i lanovek. Zažijete ochutnávku zeleného vína i portského, slavné poutní místo v půvabné krajině a v červnu největší svátek s ohňostroji.

úvodní popis POD

Portugalsko , oblast kolem přístavu Porto, proslulého výrobou slavných portských vín. Návštěva několika krásných historických míst a cesta krajem vinic, ochutnávky zajímavých portugalských vín.

lákadla

významná historická města Guimaraes, Braga - návštěva dvou vinařství s ochutnávkou - celodenní Porto

Vinice v povodí řeky Douro, kde zraje vínná réva využívaná při výrobě proslulého portského
Vinice v povodí řeky Douro, kde zraje vínná réva využívaná při výrobě proslulého portského Portugalsko - Braga - poutní místo Bom Jesus do Monte, 1722-81, barokní schodiště se sochami znázorňujícími Kristovo utrpení Portugalsko - Porto - Ponte Luis I., 1881-6, návrh T.Seyriga, poradce G.Eiffel, celokovový Portugalsko - Braga - východní křídlo arcibiskupského paláce s Jardim Santa Barbara Portugalsko - Porto - Casa da Musica, koncertní síň, 1999-2005, návrh R.Koolhaas, ukázka špičkové moderní architektury Portugalsko - Porto - lodě které v minulosti vozili známé portské Portugalsko - Porto -Avenida dos Aliados, radnice Portugalsko - Porto - vysoko nad námi Palacio da Bolsa (burza), 1842, neoklasicistní Portugalsko - Braga - západní křídlo arcibiskupského paláce
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odlet z ČR v podvečer do Portugalska , let Praha- Lisabon -Porto, transfer na ubytování v PORTO

2.den

2. den: PORTO (UNESCO), proslulé město nad řekou Douro, cesta vyhlídkovým busem za památkami i výhledy, historické i moderní centrum, katedrála Sé z 12. stol.vysoko nad řekou, Torre dos Clerigos slavná dominanta města, Casa Musica, Avenida da Boavista, Fundaçaode Serralves, krásný veřejný park s museem moderního umění, Castelo do Queijo trůnící na břehu, pláže Matosinhos, Palacio de Cristal, výtahem nebo pěšky do rybařské čtvrti Ribeira (UNESCO), Palácio de Bolsa, výhledy na slavný most Ponte Dom Luis I, cesta lodí pod 6 mosty až k ústí do moře, nábřeží čtvrti Villa Nova de Gaia s rybářskými loďkami, místní delikatesy ve stylové tržnici, možnost výjezdu moderní kabinkovou lanovkou s pohledy na Monsteiro da Serra do Pilar a celé historické centrum, exkurze do výrobny proslulých vín porto s ochutnávkou a možností nákupu, večerní nábřeží plné restaurací, možnost večeře (i s plody moře a rybami)

3.den

3. den: v červnu historické centrum při slavnosti sv.Jana, patrona města PORTO , zlatem zdobený kostel kostel São Francisco, atmosféra čtvrťi Ribeira (UNESCO) a Baixa s tradičními obchůdky i nákupní ulice Rua da Santa Catarina s kavárnou Majestic ve stylu Art Nouveau z r. 1921, koncerty v Casa da Música a parcích, večer vrcholí slavnost sv. Jana - ulice plné veselí, tance, všichni si pochutnávají na grilovaných sardinkách a vínu, skáče se přes ohně, vypouštějí lampiony a možná dostanete i tradičním plastovým kladivem pro štěstí, na závěr tradiční ohňostroj
v srpnu fakultativní celodenní výlet po řece Douro (UNESCO) lodí a vlakem s obědem, z centra PORTA po řece Douro do města REGUA, centrum vinařské oblasti od r. 1756, malebnou krajinou s výhledy na neuvěřitelně strmé svahy porostlé vinicemi a vinařskými usedlostmi, oběd přímo na lodi, přehrady Crestuma-Lever a Carrapatelo, večer návrat vlakem do PORTA podél řeky Douru na hist. nádraží Sao Bento, budova zdobená typickými modrobílými ajulejos, variantně individuálbní procházky v historickém centru a návštěva muzeí, atmosféra večerního města, možnost večeře

4.den

4. den: fakultativní celodenní výlet místním busem, vinicemi do vnitrozemí regionu Minho a řeky Douro, známé nejen víny Vinho Verde, ale i červenými a bílými víny, exkurze do vinařství s ochutnávkou, GUIMARÃES (UNESCO), město považované za kolébku portugalského národa (narodil se 1. portugalská král Alfons I.), historické centrum s vévodským palácem, hrad Castelo de Saõ Miguel, kostel Nossa Senhora da Oliveira s olivovníkem ze 14 stol. BRAGA , jedno z nejstarších portugalských měst, arcibiskupské sídlo, řada kostelů, barokní klenot Bom Jesus do Monte, poutní místo krásně zasazené do zeleně nad městem, historická lanovka podél křížové cesty, dodnes využívá pro pohon důmyslný systém přečerpávání vody, možnost lehké turistiky v rozsáhlém lesoparku, návrat do PORTA, večerní město a fakult. večeře

5.den

5. den: transfer na letiště a odlet do ČR (Porto – Lisabon - Pha), návrat odpoledne CK si vyhrazuje právo záměn částí programu nebo směru jízdy lodi vzhledem k úpravám letového řádu a změnám v dopravě.

Doprava

letecky Praha- Lisabon -Porto-Praha, po Portugalsku autobusem nebo lodí

Ubytování

4x hotel v PORTO , 2 lůžkové pokoje pokoje s příslušenstvím, umístění hotelu umožňuje individuální program

Stravování

V ceně jsou 4x snídaně formou bufetu, podávají se na hotelu. Večeře a další stravování se řeší v rámci programu a na doporučení průvodce.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Výlet lodí do údolí vinic: aktuální ceny dospělý 2 870 Kč, dítě do 16let student po předložení průkazu,2 710 Kč. Dopředu zajišťujeme zálohou, ale k přesnému vyúčtování dojde přímo na zájezdu.
Průvodce nesmí v areálech provádět výklad, zajistí však vstupné a výklad provede mimo areál. Vstupy jsou pouze
orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa musí být realizována, záleží na průvodci.
PORTO : kostel sv. Františka – 3,5 €, křížová chodba katedrály – 3 €, sklepy s portským – 10 €, loďka s vyhlídkami po řece 12,5 €, lanovka na most sv. Ludvíka – 6 € / 1 cesta, 8 € zp., ochutnávka vína cca 8-10€.

Celková orientační částka na vstupy je cca 90 €.

Výlety

Během pobytu v Portu organizujeme 2 výlety:
výlet lodí údolím řeky Douro ( nutné zálohu předem, vyúčtování na místě, děti studenti a důchodci slevu) a není omezen na počet
výlet autobusem za příplatek pro skupinu min. 12 osob.

Informace

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA:

Velvyslanectví České republiky v Portugalsku
Embaixada da República Checa
Rua Pero de Alenquer, 14, 1400-294 Lisboa
Telefon +351/21/3010487, sekretariát-+351/21/3001014 nebo 3001012
Fax +351/21/3010629, +351/21 300 1029
Nouzová linka +351/91/9319422
E-mail lisbon@embassy.mzv.cz czechembassylisbon@gmail.com
Konzulární úsek consulate_lisbon@mzv.cz
Ekonomický úsek commerce_lisbon@mzv.cz
Web: www.mzv.cz/lisbon
Vedoucí úřadu PhDr. Markéta ŠARBOCHOVÁ
Funkce VZÚ
Diplomatická působnost Diplomatická a konzulární pro Portugalskou republiku a Kapverdskou republiku
Časový posun -1 hod SEČ
Provozní hodiny úřadu pondělí - pátek 08.00 - 16.30
úřední hodiny pro veřejnost: pondělí - pátek 09.00 - 12.00

Mapa k zájezdu

itinerář

Guimaraes - Braga - Bom Jesus do Monte - Regua - Porto


|Zpět|

Portugalská gastronomie

je plná pokrmů z čerstvých ryb a plodů moře, ale i zajímavých jídel z hovězího a jehněčího masa. Portugalci ale milují i sladké koláčky pasteis de nata plněné vanilkovým krémem, ořechy, mandlemi i exotickým kořením a čerstvé ovoce a zeleninu. Většina sýrů se tu vyrábí z ovčího nebo kozího mléka.

Portugalská vína

Portugalská vína patří k velmi kvalitním a zvláště v posledních letech jsou stále oblíbenější. U nás je známé především věhlasné portské víno, ale i ostatní stojí za to poznat.

Portugalsko - památky UNESCO

Přehled významných památek Portugalska , které se dostaly na seznam světového dědictví UNESCO včetně lokalit na Madeiře a Azorských ostrovech.

|Zpět|

Podobné zájezdy

5denní zájezd, doprava letecky | Portugalsko
Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha – Porto - Praha a zpět, letištní taxy a poplatky, transfery, 4x hotel, 4x snídaně, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 sb.

27.8.19 - 31.8.19
17 990,-
091-132


Tisk TISKNOUT

aktuálně: únorová sleva, věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,