Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Rakousko > Romantika Nízkých Taur na kole

909-17 - Romantika Nízkých Taur na kole

Oblast Lungau v Nízkých Taurech, Mauterndorf, cyklistika, údolí Mury, slavnost s průvodem.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
72-681 12.08.17 15.08.17
8 450,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem včetně kola, 4x hotel 3* (2-3lůž. pokoj), povlečení a ručníky, 4x polopenzi, průvodce, pobyt. taxa

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění a vstupné (16 €)

Příplatky

1 100 CZK za jednolůžkový pokoj
140 CZK komplexní pojištění

úvodní popis

Radost pro milovníky horské přírody, korunované účastí na folklórních slavnostech. Lungau leží na jižní straně Alp mezi 1000 až 3000 m n. m. a chlubí se největším počtem slunečních dní v Rakousku . Hvězdicově z něj vybíhá 15 údolí, do nichž pronikneme po idylických silničkách a po cyklostezkách podél potůčků bez významného stoupání. Idylu navštívených alpských údolí dokreslí příjemné pobytové místo, středověký Mauterndorf s hradem, hospůdkami a koupalištěm. A právě v době zájezdu tam bude slavnostní průvod obra Samsona.

lákadla

Po Alpách cyklostezkami s krásnými výhledy - ubytování ve středověkém městečku Mauterndorf s hradem - lidová slavnost s průvodem.

Rakousko - Mauterndorf (Wiki free)
Rakousko - Mauterndorf (Wiki free) Rakousko - na kole pod Taurami Rakousko - Prebersee  (Wiki-W.Bauer) Rakousko - Sankt Michael - Samsonovy slavnosti (Wiki- D.Witter) Rakousko - Prebersee (Wiki-W.Bauer)
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1.den: odjezd ráno, autobusem do Rakouska , na kole údolím Zederhaustal přes Sankt Michael a kolem hradu Moosham do MAUTERNDORFU (35 km)

2.den

2.den: údolím Weißpriachtal k horské chatě, občerstvení a 1 h pěší výstup k chatě u jezera Wirpitschsee (35 km), popř. i cesta navíc údolím Lignitztal (+ 20 km).

3.den

3.den: údolím Lessachtal k rázovitým horským chatám (50 km), popř. ještě prodloužení kolem jezera Prebersee a Tamsweg (63-67 km)

4.den

4.den: po cyklostezce podél horního toku řeky Mury (54/70 km). Tento den uvidíte lidovou slavnost oblasti Lungau - průvod s obrem Samsonem., nese se veliká dutá socha siláka Samsona, kterou doprovázejí dva trpaslíci a za nimi obyvatelé obce ve svátečních krojích

5.den

5.den: údolím Göriachtal k salašové vesnici (40 km), návrat do ČR

Doprava

autobusem a na kole dle programu
Nástupní místa: Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Ubytování

ve 2–3lůžkových pokojích *** hotelu s příslušenstvím v Mauterndorfu. Povlečení a ručníky v ceně. V hotelu možnost využití sauny (zdarma).

Stravování

4x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře servírovaná o 3 chodech) v restauraci hotelu. Stravování začíná večeří po 1. etapě a končí snídaní v den odjezdu. Na trase horské chaty a restaurace, v ubytovacím místě Mauterndorfu četné restaurace.

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Poznámky

Profil: rovinatý i kopcovitý, asfaltové cyklostezky i šotolinové cesty do nitra údolí.

Mapa k zájezdu

itinerář

Sankt Michael - Mauterndorf - údolí Weißpriachtal - jezero Wirpitschsee - údolí Lessachtal - jezero Prebersee - údolí Göriachtal


|Zpět|

Rakouské slavnosti během roku - přehled

Rakousko je zemí, kde se lidé drží tradic a také velice rádi slaví. Početné jsou jak svátky spojené s přírodou, tak náboženské svátky a procesí. V každém měsíci se pořádá bezpočet uměleckých, zejména hudebních festivalů. Mnohé slavnosti můžete sami zažít na poznávacích zájezdech CK GEOPS do Rakouska .

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,