Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Rakousko > Údolí Wachau s plavbou a vinobraní v Retzu 2020

A170-20 - Údolí Wachau s plavbou a vinobraní v Retzu 2020

Festival vinobraní v Rakousku, město vína Retz, průvod, vinné sklepy, Krems a Melk v údolí Wachau.

Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
001-294 26.09.20 27.09.20
3 490,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem s klimatizací, 1x hotel 3* (2-3lůžkové pokoje), 1x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupenku na vinobraní, další vstupné (60 €) a vše co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje

Příplatky

600 Kč za 1lůžkový pokoj
700 Kč za záloha za plavbu po Dunaji
550 Kč za 1x večeři
90 Kč za komplexní pojištění

úvodní popis

Poznejte několik nej malebného kraje Wachau vinoucího se kolem Dunaje a slavnosti vinobraní v tradičním vinařském kraji i památky Dolního Rakouska … a pozor, na festivale vína v Retzu víno teče z kašny.

lákadla

údolí Wachau (UNESCO), klášter Melk - plavba po Dunaji do městečka Dürnstein - Kremže - Retz, historické vinařské město, velká slavnost vinobraní s vinnými kašnami a průvodem

Rakousko - Melk - věže po požáru 1738 přestavěny, již s prvky rokoka
Rakousko - Melk - věže po požáru 1738 přestavěny, již s prvky rokoka Rakousko - Dolní Rakousy - Retz, Malovaný dům_ 1576 Rakousko - Krems, centrum městečka Rakousko - Dürnstein - detail barokního kostela Pfarrkirche Rakousko - údolí Wachau s Dunajem, vyhlášeno 2000 památkou UNESCO Rakousko - Melk - v kostele se zlatem, mramorem a zdobením nešetřilo Rakousko - Retz - Hauptplatz Rakousko - Křemže - Piaristenkirche, nádherná pozdněgotická sklípková klena lodi Rakousko - Krems Rakousko -  Křemže, Gozzoburg, středověcí stavbaři si pravých úhlů moc nevšímali Rakousko - údolí Wachau západně od Aggsteinu Rakousko - Retz - Verderberhaus, pozdně gotický dům s renesanční benátskou fasádou. Rakousko - Wachau - Dürnstein - příjemné bloudění v místních uličkách
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 6 h, přejezd do Rakouska , slavný benediktinský kláštera MELK , jeden z nejvelkolepějších klášterů v Rakousku , prohlídka knihovny, císařských komnat, císařské chodby, mramorového sálu, chrámu sv. Petra a Pavla a zahrady , prohlídka městečka, dle výběru plavba lodí po Dunaji z Melku do DÜRNSTEINU , anebo přejezd autobusem, návštěva historicky zajímavého městečka KREMŽE (Krems) na břehu Dunaje - kamenná brána, chrám sv. Víta, renesanční radnice, staré náměstí...

2.den

2. den: vinařské město RETZ , tradiční slavnost vína - 66. Retzer Weinlesefest „Heurige“ na jednom z největších a nejhezčích náměstí v Rakousku , po celý den doprovodné folklorní akce a také víno tekoucí ze dvou kašen přímo na náměstí - z jedné bílé, z druhé červené, vrchol slavnosti vinobraní - odpolední průvod vinařů a místních zemědělců s kapelami a alegorickými vozy - oslava sklizně, možnost návštěvy nejstaršího vinného sklepa ve střední Evropě, fungující větrný mlýn - symbol městečka, návrat do Prahy před půlnocí 

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám na slavnostech. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD

Ubytování

1x hotel 3* (2 lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)

Stravování

1x snídaně, možnost objednat večeři za příplatek - doporučujeme

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Melk, prohlídka kláštera 11-13 €
plavba po Dunaji Melk-Dürnstein 25 €
RETZ : vinné sklepy s ochutnávkou 10 €, větrný mlýn 5 €, vstup na slavnost vína v Retzu 5 €

Poznámky

Na víno je dobré mít s sebou vlastní pohárek; lze si také na trhu dát občerstvení a použít potom sklenici či hrnek ze stánku (je na ně záloha).

Zajímavosti

Tradiční vinařské město Retz a slavnost vinobraní
RETZ je velmi pěkné historické městečko v rakouském kraji s příhodným názvem Weinviertel, který přiléhá k moravskému Podyjí . Jeho obyvatelé se po staletí věnovali především vinařství a obchodu s vínem. Nacházejí se tu rozsáhlé vinné sklepy, které jsou unikátní hned ve dvou směrech: patří k nejrozlehlejším v Evropě a jsou vyhloubeny ve zvětralém pískovci (sypké hornině, která je dostatečně pevná díky permanentní vlhkosti). Mnohé z městských sklepů jsou také velmi staré, některé až 1 000 let. Ve středověku mělo město monopol na obchod vínem a získalo si díky tomu velkou slávu – víno z Retzu se ocitalo i na papežské tabuli. Výstavné domy na náměstí dodnes svědčí o bohatství měšťanů. Konec tomu všemu učinila až Marie Terezie , která udělila stejná práva i venkovským vinařům. Díky tomu se v kraji rozmohly vesnice s malebnými řadami vinných sklípků, samotný Retz však velmi ztratil na významu. Proto se ho nedotkla modernizace, město si podrželo středověký ráz a zachovaly se i hradby.
Přesto se symbolem městečka nestalo nic, co by souviselo s vínem - je to větrný mlýn, který se dodnes tyčí na kopci a je funkční, dokonce se tu mele mouka, který se pak dodává do místní pekárny a je z ní vynikající chleba.
V okolí Retzu (Retzer Land) se vyrábějí především bílá vína z odrůdy veltlínské zelené, rulandské šedé, ryzlink a tramín, dále červená – modrý portugal, zweigeltrebe a rulandské modré. Veltlínské zelené je ovšem zdaleka nejvýznamnější odrůdou celého Dolního Rakouska .
V Retzu se pořádá během roku hned několik slavností spjatých s vínem, od jarních modliteb za dobrou sklizeň až po vinařský advent.
Vinobraní v Retzu se oslavuje s velkou parádou a upomíná na dávnou slávu místních vín, která si ostatně v současné době opět získávají renomé. Připadá na poslední víkend v září a hlavní oslavy probíhají v neděli. Na náměstí jsou trhy s možností ochutnávek vín a s burčáky, ale také s dalšími místními produkty, a je tu velký vinný šenk. Dopoledne jsou oslavy zahájeny díkuvzdáním za dobrou úrodu. Během dne vyhrávají kapely, vystupují zde lidové taneční soubory a uprostřed veselí tryská víno ze dvou kašen na náměstí – z jedné červené a z druhé bílé, a je ho dost pro všechny. Potom je slavnostně zahájen průvod vinařů a zemědělců ze sousedství s alegorickými vozy. Na závěr se objeví na voze i bůh vína Bakchus a také vinařská královnička v doprovodu několika družek. Večer oslavy vyvrcholí ohňostrojem.

Klášter Melk jeden z nejvýznamnějších rakouských klášterů vznikl na místě původního markraběcího hradu, který byl založen už v 10. století. V roce 1089 ho markrabě Leopold II. daroval benediktinům z Lambachu. Už ve 12. století tu existovala důležitá klášterní škola a v klášterní knihovně se nacházela významná literární díla. V 15. století tu začala velká reforma rakouských klášterů, tzv. reforma z Melku a klášter se velmi sblížil s vídeňskou univerzitou. Od svého vzniku byl víckrát přestavován a současnou podobu získal v 18. století. Přestavbu řídil architekt Jakob Prandtauer a na výzdobě interiérů se podíleli přední umělci té doby, mj. Paul Troger a M. Rothmayr. Klášter přečkal josefínské reformy, napoleonské války i obtíže za 2. světové války, je dodnes osídlený a nachází se tu gymnázium.
V rozsáhlém klášterním komplexu, který se tyčí na ostrohu nad dunajským údolím Wachau , zaujme zejména rozlehlý barokní kostel se skvostně zdobeným interiérem, dále přepychová knihovna se 100 000 svazky, z toho 2 000 rukopisy a skvělý Mramorový sál, reprezentativní místnost, ve které se pořádaly slavnosti. Mniši si zakládají rovněž na tom, že se v klášteře nachází hrobka svatého Kolomana, prvního rakouského zemského patrona, který zemřel násilnou smrtí ve Stockerau a byl sem přenesen roku 1014.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Vinařské údolí Wachau a vinobraní v Retzu na větší mapě

itinerář

Melk - Dürnstein - Kremže - Retz


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

2denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

dopravu busem, 1x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK

23.5.20 - 24.5.20
3 490,-
001-285
2denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel, 1x snídani, průvodce

28.9.19 - 29.9.19
3 390,-
091-301
2denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel,1x snídani, průvodce, pojištění CK

5.9.20 - 6.9.20
3 590,-
001-293
3denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídani, průvodce, pojištění CK

18.9.20 - 20.9.20
4 890,-
001-295


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,