Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Rakousko > Údolí Wachau s plavbou a vinobraní v Retzu 2019

A177-19 - Údolí Wachau s plavbou a vinobraní v Retzu 2019

Festival vinobraní v Rakousku, město vína Retz, průvod, vinné sklepy, Krems a Melk v údolí Wachau.
Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-301 28.09.19 29.09.19
3 390,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x hotel, 1x snídani, průvodce

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupenku na vinobraní a další vstupné (60 €)

Příplatky

600 CZK - 1lůžkový pokoj
700 CZK - záloha za plavbu po Dunaji
550 CZK - 1x večeře
90 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Poznejte několik nej malebného kraje Wachau vinoucího se kolem Dunaje a slavnosti vinobraní v tradičním vinařském kraji i památky Dolního Rakouska … a pozor, na festivale vína v Retzu víno teče z kašny.

úvodní popis POD

Existuje také jednodenní varianty tohoto zájezdu A171g - viz též podobné zájezdy

lákadla

údolí Wachau (UNESCO), klášter Melk - plavba po Dunaji do městečka Dürnstein - Kremže - Retz, historické vinařské město, velká slavnost vinobraní s vinnými kašnami a průvodem

Rakousko - Melk - věže po požáru 1738 přestavěny, již s prvky rokoka
Rakousko - Melk - věže po požáru 1738 přestavěny, již s prvky rokoka Rakousko - Dolní Rakousy - Retz, Malovaný dům_ 1576 Rakousko - Krems, centrum městečka Rakousko - Dürnstein - detail barokního kostela Pfarrkirche Rakousko - údolí Wachau s Dunajem, vyhlášeno 2000 památkou UNESCO Rakousko - Melk - v kostele se zlatem, mramorem a zdobením nešetřilo Rakousko - Retz - Hauptplatz Rakousko - Křemže - Piaristenkirche, nádherná pozdněgotická sklípková klena lodi Rakousko - Krems Rakousko -  Křemže, Gozzoburg, středověcí stavbaři si pravých úhlů moc nevšímali Rakousko - údolí Wachau západně od Aggsteinu Rakousko - Retz - Verderberhaus, pozdně gotický dům s renesanční benátskou fasádou. Rakousko - Wachau - Dürnstein - příjemné bloudění v místních uličkách
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy ráno a po trase dle dohody, přejezd do Rakouska , slavný benediktinský kláštera MELK , jeden z nejvelkolepějších klášterů v Rakousku , prohlídka knihovny, císařských komnat, císařské chodby, mramorového sálu, chrámu sv. Petra a Pavla a zahrady , prohlídka městečka, dle výběru plavba lodí po Dunaji z Melku do DÜRNSTEINU , anebo přejezd autobusem, návštěva historicky zajímavého městečka KREMŽE (Krems) na břehu Dunaje - kamenná brána, chrám sv. Víta, renesanční radnice, staré náměstí...

2.den

2. den: vinařské město RETZ , tradiční slavnost vína - 65. Retzer Weinlesefest „Heurige“ na jednom z největších a nejhezčích náměstí v Rakousku , po celý den doprovodné folklorní akce a také víno tekoucí ze dvou kašen přímo na náměstí - z jedné bílé, z druhé červené, vrchol slavnosti vinobraní - odpolední průvod vinařů a místních zemědělců s kapelami a alegorickými vozy - oslava sklizně, možnost návštěvy nejstaršího vinného sklepa ve střední Evropě, fungující větrný mlýn - symbol městečka, návrat do Prahy před půlnocí

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám na slavnostech. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD

Ubytování

hotel (2 lůžkové pokoje s přísl.)

Stravování

snídaně, možnost objednat večeři za příplatek - doporučujeme

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Melk, prohlídka kláštera 11-13 €
plavba po Dunaji Melk-Dürnstein 25 €
RETZ : vinné sklepy s ochutnávkou 10 €, větrný mlýn 5 €, vstup na slavnost vína v Retzu 5 €

Poznámky

Na víno je dobré mít s sebou vlastní pohárek; lze si také na trhu dát občerstvení a použít potom sklenici či hrnek ze stánku (je na ně záloha).

Zajímavosti

Tradiční vinařské město Retz a slavnost vinobraní
RETZ je velmi pěkné historické městečko v rakouském kraji s příhodným názvem Weinviertel, který přiléhá k moravskému Podyjí . Jeho obyvatelé se po staletí věnovali především vinařství a obchodu s vínem. Nacházejí se tu rozsáhlé vinné sklepy, které jsou unikátní hned ve dvou směrech: patří k nejrozlehlejším v Evropě a jsou vyhloubeny ve zvětralém pískovci (sypké hornině, která je dostatečně pevná díky permanentní vlhkosti). Mnohé z městských sklepů jsou také velmi staré, některé až 1 000 let. Ve středověku mělo město monopol na obchod vínem a získalo si díky tomu velkou slávu – víno z Retzu se ocitalo i na papežské tabuli. Výstavné domy na náměstí dodnes svědčí o bohatství měšťanů. Konec tomu všemu učinila až Marie Terezie , která udělila stejná práva i venkovským vinařům. Díky tomu se v kraji rozmohly vesnice s malebnými řadami vinných sklípků, samotný Retz však velmi ztratil na významu. Proto se ho nedotkla modernizace, město si podrželo středověký ráz a zachovaly se i hradby.
Přesto se symbolem městečka nestalo nic, co by souviselo s vínem - je to větrný mlýn, který se dodnes tyčí na kopci a je funkční, dokonce se tu mele mouka, který se pak dodává do místní pekárny a je z ní vynikající chleba.
V okolí Retzu (Retzer Land) se vyrábějí především bílá vína z odrůdy veltlínské zelené, rulandské šedé, ryzlink a tramín, dále červená – modrý portugal, zweigeltrebe a rulandské modré. Veltlínské zelené je ovšem zdaleka nejvýznamnější odrůdou celého Dolního Rakouska .
V Retzu se pořádá během roku hned několik slavností spjatých s vínem, od jarních modliteb za dobrou sklizeň až po vinařský advent.
Vinobraní v Retzu se oslavuje s velkou parádou a upomíná na dávnou slávu místních vín, která si ostatně v současné době opět získávají renomé. Připadá na poslední víkend v září a hlavní oslavy probíhají v neděli. Na náměstí jsou trhy s možností ochutnávek vín a s burčáky, ale také s dalšími místními produkty, a je tu velký vinný šenk. Dopoledne jsou oslavy zahájeny díkuvzdáním za dobrou úrodu. Během dne vyhrávají kapely, vystupují zde lidové taneční soubory a uprostřed veselí tryská víno ze dvou kašen na náměstí – z jedné červené a z druhé bílé, a je ho dost pro všechny. Potom je slavnostně zahájen průvod vinařů a zemědělců ze sousedství s alegorickými vozy. Na závěr se objeví na voze i bůh vína Bakchus a také vinařská královnička v doprovodu několika družek. Večer oslavy vyvrcholí ohňostrojem.

Klášter Melk
Jeden z nejvýznamnějších rakouských klášterů vznikl na místě původního markraběcího hradu, který byl založen už v 10. století. V roce 1089 ho markrabě Leopold II. daroval benediktinům z Lambachu. Už ve 12. století tu existovala důležitá klášterní škola a v klášterní knihovně se nacházela významná literární díla. V 15. století tu začala velká reforma rakouských klášterů, tzv. reforma z Melku, a klášter se velmi sblížil s vídeňskou univerzitou. Od svého vzniku byl víckrát přestavován a současnou podobu získal v 18. století. Přestavbu řídil architekt Jakob Prandtauer a na výzdobě interiérů se podíleli přední umělci té doby, mj. Paul Troger a M. Rothmayr. Klášter přečkal josefínské reformy, napoleonské války i obtíže za 2. světové války, je dodnes osídlený a nachází se tu gymnázium.
V rozsáhlém klášterním komplexu, který se tyčí na ostrohu nad dunajským údolím Wachau , zaujme zejména rozlehlý barokní kostel se skvostně zdobeným interiérem, dále přepychová knihovna se 100 000 svazky, z toho 2 000 rukopisy a skvělý Mramorový sál, reprezentativní místnost, ve které se pořádaly slavnosti. Mniši si zakládají rovněž na tom, že se v klášteře nachází hrobka svatého Kolomana, prvního rakouského zemského patrona, který zemřel násilnou smrtí ve Stockerau a byl sem přenesen roku 1014.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Vinařské údolí Wachau a vinobraní v Retzu na větší mapě

itinerář

Melk - Dürnstein - Kremže - Retz


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

2denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel, 1x snídaně, průvodce, pojištění CK

26.9.20 - 27.9.20
3 490,-
001-294


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,