Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Rakousko > Vánoční město Štýr a parním vlakem za čerty

929-17 - Vánoční město Štýr a parním vlakem za čerty

Adventní víkend v Rakousku, město Vánoc Štýr, atrakce pro děti, cesta vláčkem, Steinbach, termální lázně, Kremsmünster.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
72-728 09.12.17 10.12.17
2 950,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

jízdu parní železnicí, večeře, pojištění a veškeré vstupné a vše, co není obsaženo v položce Cena zahrnuje

Příplatky

450 CZK jednolůžkový pokoj
470 CZK večeře
290 CZK jízda vláčkem
84 CZK komplexní pojištění

úvodní popis

To pravé pro rodiny - adventní víkend v Horním Rakousku plný atrakcí pro děti i pro velké! A jsou to atrakce vánoční pod patronací samotného Ježíška, ale i pekelné. Vánoční kouzlo Štýru i Steinbachu, čertovský průvod, betlémy, vánoční poštovní úřad, obří adventní kalendář, vánoční dráha A také jízda parním vláčkem a koupání v termálech. Štýr je skutečným rakouským vánočním městem - je zde poutní kostel zasvěcený dítěti Ježíškovi (Christkindl).

Rakousko - Štýr ve své čarovné vánoční podobě
Rakousko - Štýr ve své čarovné vánoční podobě Rakousko - Steyr - betlém F.Pöttmessera, tři beduíni, betlém koupil 1954 farář Hartl od autora Rakousko - Steyr,  Stadtplatz s vánočním trhem a vzdušným betlémem Rakousko - adventní trhy, sladké pokušení. Rakousko - adventní trhy Rakousko - Steyr - St.Michael - varhany 1707, J.Ignác Egedacher Rakousko - Steyr, Bummerlhaus, gotický dům ze 13.století,  uvnitř 3 nádvoří s arkádami Rakousko - Štýr - světoznámý Vánoční poštovní úřad Rakousko - Steyr - Neutor, jedna ze 3 zachovalých městských bran, renesanční budova (1572) od Jacoba Marconiho Rakousko - Steyr - Weihnachtsmuzeum, Dráha Světem Vánoc, vánoční zvyky v provedení andělíčků Rakousko - Steyr, Stadtplatz, jeden dům hezčí než druhý Rakousko - Steyr - Weihnachtsmuzeum, vánoční ozdoby z let 1830 až 1890, mnohé vyrobené v Čechách Rakousko - Steyr, oblíbený svařák nebo punč
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 6 hodin od stnice metra C Budějovická, další nástupní místa: Trutnov, Jaroměř, Hradec králové, Pardubice, Poděbrady, Chlumec nad Cidlinou (dle dohody i Čelákovice), Kolín, za Prahou variantně trasa Benešov, Tábor, České Budějovice nebo Dobříš, Příbram, Písek, České Budějovice, příp. další místa dle dohody a aktuální situace, přejezd, ŠTÝR, výjezd na poutní vršek Christkindl (lze jet i nostalgicky historickými poštovními autobusy) - poutní kostel Ježíška, jedinečný vánoční poštovní úřad, odkud můžete poslat pohlednice s razítkem od Ježíška, dva veliké betlémy - mechanický s hudbou a největší na světě, po poledni jízda parním vláčkem nejstarší rakouskou úzkokolejnou železnicí Štýrským údolím, prohlídka městečka STEINBACH s adventním trhem a obřím rakouským adventním kalendářem (ze 7 domů, s 24 okny), výstavaaž 600 betlémů ze 100 zemí, otvírání nového okna v kalendáři a čertovský běh krampuslauf , nocleh v hotelu v oblasti

2.den

2. den: okouzlující vánoční město ŠTÝR - tentokrát vánoční atrakce v městečku, malebné historické domy, expozice betlémů, muzeum vánočních ozdob a zábavná projížďka vánočním světem, adventní trhy v městečku i na zámku, kovářský advent - v městečku s významnou železářskou tradicí předvedou kováři své umění, odpoledne přejezd do lázeňského městečka BAD HALL, koupání v termálních lázních, anebo místo toho prohlídka významného kláštera Kremsmünster (rozhodnout se můžete na místě), předpokládaný návrat do Prahy kolem 10.-11. večerní

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD

Ubytování

1x hotel v oblasti Štýru a Steinbachu, 2ůžkové pokoje s vlastním přísl.

Stravování

1x snídaně formou bufetu, lze objednat večeři v hotelu za 470 Kč

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

ŠTÝR: betlémy na Ježíškově vrchu 3 €, vánoční muzeum: 3,20 € pouze sbírky, 6 € pouze jízda a 8 € obojí (pro děti slevy), městské muzeum s dalšími jesličkami zdarma, prodejní vánoční výstava řemeslných výrobků na zámku 2,50 €
STEINBACH: výstava betlémů 3,50 €

Poznámky

Podrobné programy a konečné ceny adventních zájezdů mohou být aktualizovány vzhledem k možným změnám podmínek v ubytování a místech na trase během roku.

Zajímavosti

Pekelná shromáždění v alpských zemích

V rakouských Alpách již po 400 – 500 let chodí v čase kolem sv. Mikuláše lesní nebo koňští čerti, zvaní krampusové . Tradice, kdy se z otce na syna dědí staré vyřezávané dřevěné masky a kdy mladí chlapci oblékají zvířecí kůže, nasazují masku, přivazují na sebe obří zvonce a koňskými žíněmi trestají hříšníky, přitahuje každoročně desetitisíce turistů na tzv. krampuslaufy.

Velké krampuslaufy – průvody desítek čertovských družin předcházejí každoročně stovkám malých krampuslaufů, které probíhají po celém Rakousku. Nejdivočejší bývají tradičně čertovské běhy v Tyrolsku a také v Solnohradsku, směrem k Vídni se mírní. Horno- a dolnorakouské a vídeňské probíhají celkem pokojně a lze je doporučit i rodinám s dětmi.


Rakouské vánoční město Štýr

Ježíškův poutní vrch - Christkindl


Na konci 17. stol. žil ve Štýru varhaník, který trpěl vážnou nemocí. Roku 1695 dostal od jedné řádové sestry malou voskovou sochu Jezulátka. Odešel s ní do lesa, vyřezal tam jesličky, sošku do nich položil a každou neděli se chodil k sošce modli. Uzdravil se a zvěst o zázraku se rychle rozšířila. Začali přicházet poutníci, postavili kostelík a na místě jesliček v lese stojí dnes barokní chrám zasvěcený Jezulátku - Christkindl.

Vedle poutního kostela se nachází budova se dvěma pozoruhodnými jesličkami – obřím betlémem a mechanických betlémem. O adventu se otvírá unikátní vánoční poštovní úřad.


Štýrské betlémy

Mechanický betlém krkonošského mistra Karla Klaudy je úctyhodných rozměrů - délka 371 cm, výška 170 cm, hloubka 150 cm. Vznikal po čtyřicet let a má více než 300 figur, z toho přibližně dvě stovky pohyblivých. Pohyb figurek je doprovázen hudbou harmonia české výroby.

Největší betlém na světě Ferdinanda Pöttmessera a Josefa Seidla pochází z počátku 20. století. V současné době má 778 vyřezávaných figur o velikosti 20-30 cm a zabírá plochu 58 m2.
Další betlémy bývají vystaveny dole v městečku, například v městském muzeu, kde je kopie betlému, který je v současnosti vystaven v kostele v Betlémě, a kolekce 200 betlémových skvostně oděných figurek hraběnky z Lambergu, v blízkosti nádraží je betlém pod širým nebem v životní velikosti, někdy jsou betlémy vystaveny i na vorech na řece Štýr.

Vánoční poštovní úřad

-otevřený jen na tři týdny v roce. Odtud můžete poslat příbuzným a přátelům vánoční pozdrav s pravým nefalšovaným nebeským razítkem!

Muzeum historických vánočních ozdob

Vzniklo v prostorách zrekonstruovaného barokního špitálu. 18.200 kusů z let 1830-2000, např. 10.000 kusů vánočních ozdob včetně ozdob, které na císařský stromeček věšela císařovna Alžběta, choť Františka Josefa , nebo 200 historických pokojíčků pro panenky

Vánoční svět

V budově špitálu naleznete i unikátní „vánoční horskou dráhu“ – upevněni ve speciálních křeslech podniknete výpravu třemi patry domu a seznámíte se s tím, jak se slaví vánoční svátky v nejrůznějších zemích, v horním patře zastihnete stovky andělů, kteří připravují vše na vánoce.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Vánoční město Štýr a klenoty Horního Rakouska na větší mapě


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,