Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Rakousko > Advent v Salcburku s největším průvodem čertů na světě 2019

936-19 - Advent v Salcburku s největším průvodem čertů na světě 2019


Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-732 23.11.19 24.11.19
3 900,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1 x hotel 3* ve Schladmingu s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, večeře v hotelu, a vše, co není obsaženo v položce Cena zahrnuje

Slevy

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% sleva - každé dítě do 15 let.

Příplatky

660 Kč - večeře v hotelu
90 Kč - komplexní pojištění

úvodní popis

Zájezd s noclehem v hotelu přímo na trase čertů ve Schladmingu. Procházka po ledovci zakončená koupáním v 34°C horké vodě ve venkovních bazénech. Salcburk nabízí tradiční vánoční trhy, sladké speciality a řadu barokních památek.

lákadla

Salcburk s adventními trhy - adventní trhy v pevnosti Hohensazber či u zámků Mirabell a Hellberunn - dům Josefa Mohra - rodný dům Mozarta, s možností koupit originální Mozartovy kuličky - největší show čertů Krampuslauf na světě ve Schladmingu - výjezd lanovkou na Dachstein a Planai - koupání v termálních lázních v Bad Mitterndorfu

Rakousko - Salcburk,  adventní trh Chriskindlmarkt
Rakousko - Salcburk,  adventní trh Chriskindlmarkt Rakousko - Salcburk, dóm, 1614-28, starší románský 1598 vyhořel Rakousko - kabinová lanovka na Dachstein (foto Rak.turistická centrála) Rakousko - Salcburk, dóm, plány V.Scamozzi, stavba S.Solari, první barokní kostel S od Alp Rakousko - Salcburk, adventní trh, tohle je lepší návnada než sýr Rakousko Salzburg - Krampuslauf Rakousko - Salcburk - pevnost Hohensalzburg, Festungkirche St.Georg, 1502 Rakousko - Dachstein, i takouvouhle vyhlídku tu můžete zažít (foto Rak. turistická centrála - G.Wolf) Rakousko - Salcburk, ty dvě neberou Vánoce vážně, pohoda Rakousko - Salzburg - vstup do zahrad Mirabell Rakousko - Salcburk, pevnost Hohensalzburg, adventní trh s překrásnými figurkami z přírodních materiálů Rakousko - Salcburk, Kollegienkirche, 1635-1707, J.B.Fischer z Erlachu Rakousko Salzburg - Krampuslauf Rakousko - Salcburg, velmi oblíbené Mozartovy koule Rakousko -  Salzburg, zahrady Mirabell jsou půvabné i v zimě Rakousko - Hohensalzburg, adventní trh Rakousko - Salzburg, dole St.Erhard kirche, 1685-9, G.G.Zuccalli, italské baroko Rakousko Salzburg - Krampuslauf Rakousko - Salcburk, Petersfriedhof, hrob S.Strumpfeggera, jeho 4 žen a rodičů Rakousko - Salcburk, Hohensalzburg a symbolický adventní věnec
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: Odjezd z Prahy v 6 h (Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, dále Tábor/Písek, České Budějovice), cesta do Rakouska ; kolem poledne adventní SALCBURK , jedno z deseti nejkrásnějších adventních míst na světě. Volitelná možnost prohlídky města s průvodcem, překrásně vyzdobené historické centrum (UNESCO), salcburské adventní trhy, které jsou na všech náměstích kolem dómu, v pevnosti Hohensazberg či u zámků Mirabell a Hellberunn. Salcburský dům Josefa Mohra pro zájemce o historii Tiché noci , rodný dům Mozarta, nákup originálních Mozartových čokoládových kuliček (originální naleznete pouze zde), ochutnávka salcburské sladké speciality – nadýchaných nočků v podobě salcburských kopců, cesta za barokním uměním po stopách biskupů atd. V cca 17 hodin dojezd do 3* hotelu ve Schladmingu u stanice lanovky Planai. Možnost navštívit sauny. Možnost večeře ve stylu live cooking. Největší show čertů „Krampuslauf“ na světě. Pro kvalitu představení jednotlivých skupin je počet čertů omezen na 800.

2.den

2. den: po bufetové snídani Vás čeká přírodní předvánoční zážitek - výjezd lanovkou na Dachstein – ledový palác, vyhlídkové platformy Schody do prázdna, visutý most a sky walk; dle počasí případně výjezd lanovkou na Planai k vyhlídkové restauraci Schafalm nebo alternativně možnost projížďky kočárem či saněmi taženým koňmi v Ramsau; odpoledne koupání v alpských termálních lázních Grimming Thermen v Bad Mitterndorf s vodou o teplotě až 36 °C. Návrat do Prahy plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

CK si vyhrazuje právo úpravy programu vzhledem k počasí a průběhu slavnosti.

Doprava

klimatizovaným autobusem, vybaveným přehrávačem DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

hotel ve Schladmingu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Stravování

1x snídaně formou bufetu

Kapesné

Dachstein , vstup na krampuslauf (možnost vstupenky v Kč za zvýhodněnou cenu), termálky – cca 60 EUR

Zajímavosti

Čerti jdou a je jich moc...
Velké krampuslaufy – průvody desítek čertovských družin předcházejí každoročně stovkám malých krampuslaufů, které už po staletí probíhají po celém Rakousku. Největším čertovským během na světě je již tradičně Schladming, kterého se letos má účastnit až 800 čertů.
Největší čertovský průvod, to je:
● zhruba 50 passů – tedy čertovských družin obvykle s vozem, na kterém trůní hlavní pekelník. Z vozu někdy šlehají blesky, ohně a dští síra, je tažený čerty, traktorem nebo i koňským spřežením. Jednotlivé družiny mají kolem 20 členů.
● každoročně se účastní víc než 1000 krampusů z celého Rakouska, Bavorska a severní Itálie (Jižní Tyrolsko)
● přes deset tisíc diváků
● jedna kvalitní dřevěná maska stojí až 500 EUR, celé oblečení krampuse až 1000 EUR, v průvodu tedy uvidíte masky v hodnotě až 36 mil. Kč

Salcburský adventní trh
Jeden z nejkrásnějších alpských adventních trhů před salcburským dómem byl prvně zmiňován už v roce 1491. V 17. stol. se mu již říkalo Mikulášský trh a jeho brány se vždy otevřely 14 dní před Štědrým dnem. V té době patřil mezi pět nejznámějších adventních trhů v evropských zemích. V letech 1679 – 1798 bylo těžiště trhu na Starém náměstí, v letech 1849 - 1930 na Dómském náměstí, v letech 1946 - 1974 u zámku Mirabel. Dnes naleznete vánoční trhy na všech těchto nádherných historických prostranstvích, ale za nejkrásnější je považován ten před Dómem. Kulisa chrámu, pevnosti a biskupských rezidencí přiláká každoročně na 850 tisíc lidí z Evropy i zámoří.

Termální lázně Grimming Therme
Termální lázně špičkové kvality Grimming Therme byly otevřeny veřejnosti v roce 2009. Moderní areál lázní se nachází v obci Mitterndorf v malebném horském prostředí vzdáleném přibližně 10 km od Tauplitzu. Do lázeňského komplexu patří 5 bazénů (2 venkovní a 3 vnitřní) a bazén pro děti (brouzdaliště se skluzavkou) s nádherným výhledem na pohoří Grimming. Termální voda dosahuje teploty až 35 °C a má blahodárné účinky na pohybový aparát a kardiovaskulární poruchy. Do areálu patří i saunový svět (např. finská sauna, venkovní „panoramatická“ sauna, sanárium,…).

Mapa k zájezdu

itinerář

Salcburk - Hoher Dachstein - Planai - Bad Mitterndorf


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,