Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Rakousko > Advent ve Štýrsku a v Salcburku s čerty

931-18 - Advent ve Štýrsku a v Salcburku s čerty

Rakouská adventní města, Salzburg, Štýr, Schladming, průvod čertů Krampuslauf.
Využijte aktuálně lednovou slevu 5% na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
81-736 24.11.18 25.11.18
2 950,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

autobusovou dopravu, 1x ubytování v hotelu 3*, 1x snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

cestovní pojištění, vstupné do památek

Příplatky

400 CZK - jednolůžkový pokoj
90 CZK - komplexní pojištění
44 CZK - pojištění pouze léčebných výloh

úvodní popis

Tři různá rakouská adventní města, tři úhly pohledu na advent. Salcburk, majestátní arcibiskupské město, kde vysoko nad městem ční pevnost Hohensalzburg a střeží centrum, plné věží i zámek Mirabel. Adventní trhy jsou zde prakticky všude, plné ruchu, vůní, barev. Štýr , mnohem méně honosný, láká klidem a pohodou, milými trhy a hlavně Muzeem Vánoc. Tady najdete obrovskou sbírku ozdob na stromeček i cestu vánočními zvyky celé zeměkoule. Ve městě je také nádherná sbírka betlémů, včetně největšího betlému světa. A do třetice Schladming. Zcela všední městečko, co se s večerem jako mávnutím proutku mění na rejdiště čertů, divoženek a vůbec démonických postav, kde se probouzejí dávné pohanské zvyky a rituály – začíná Krampuslauf.

lákadla

Největší průvod čertů Krampuslauf - Muzeum Vánoc - adventní trhy - Salcburk - Štýr - Schladming - zámek Mirabell

Rakousko - Schladming - Krampuslauf
Rakousko - Schladming - Krampuslauf Rakousko - Steyr - Weihnachtsmuzeum, Dráha Světem Vánoc, andělíčci tu jsou všudypřítomní Rakousko - Steyr,  Stadtplatz s vánočním trhem a vzdušným betlémem Rakousko - Salcburk, adventní trh na Residenzplatz a lyžníci Rakousko - Schladming - Krampuslauf, to čerti vystupují z bran pekelných Rakousko - Salzburg, jako arcibiskup zde vládl v letech 1168-1200 Vojtěch II. syn českého krále Rakousko - Salcburk, pevnost Hohensalzburg, adventní trh s překrásnými figurkami z přírodních materiálů Rakousko - Schladming - Stadtpfarrkirche, gotický, 1522-32 rozšířen Rakousko - Steyr - betlém krkonošského rodáka Karla Klaudy, 300 pohyblivých figurek, pohon řetězy jízdních kol, od 1973 elektrifikován Rakousko - Salcburk, dóm, 1614-28, starší románský 1598 vyhořel Rakousko - Schladming - Krampuslauf Rakousko - Steyr, Stadtplatz, jeden dům hezčí než druhý Rakousko - Steyr - adventní věnce na adventním trhu Rakousko - Salzburg, zámek Mirabell, interiéry Rakousko - Salcburk, adventní trh, tohle je lepší návnada než sýr Rakousko - Schladming - Krampuslauf Rakousko - Salcburk - pevnost Hohensalzburg, Festungkirche St.Georg, 1502 Rakousko - Salcburk,  adventní trh, zvířátka z přírodních materiálů Rakousko - Schladming, Krampuslauf, největší průvod čertů na světě Rakousko - Steyr, oblíbený svařák nebo punč Rakousko -  Salzburg, zahrady Mirabell jsou půvabné i v zimě Rakousko - Schladming - Krampuslauf - před průvodem si skočil na jedno a na cigáro Rakousko - Salcburk,  adventní trh Chriskindlmarkt Rakousko - Steyr, areál Bürgerspital a kostel St.Michal
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: Ráno odjezd do ŠTÝRU ( Praha , svoz od 4 osob: HK, Pa) – rakouského města Vánoc, vánočních ozdob a betlémů ležícího v údolí řeky Enže. Najdete zde největší betlém světa s více než 700 figurami a také pohyblivý betlém s 300 figurami od krkonošského mistra. Nevynecháme ani Muzeum Vánoc , kde uvidíte bezpočet vánočních ozdob a dekorací a skrz které jezdí vánoční vláček. Návštěva adventních trhů na náměstí a na promenádě a adventní trh na zámku Lamberg. V podvečer přejezd do SCHLADMINGU , kde se koná největší průvod čertů na celém světě, tzv. „Krampuslauf“ (vstup cca 12 EUR/osoba). Podívaná na průvod více než tisíce čertů z celé Evropy v nejrůznějších maskách a s povozy, ze kterých šlehají plameny, se pro Vás jistě stane nezapomenutelným zážitkem. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování nedaleko SALCBURKU .

2.den

2. den: Po snídani přejezd do SASLCBURKU, prohlídka města s průvodcem – zámek Mirabell , rodný dům W. A. Mozarta, salcburský dóm a další. Individuální volno, které je možné využít k návštěvě adventních trhů v centru města – např. před Salcburským dómem na Mirabellplatz či k vystoupání nebo vyjetí lanovkou na pevnost Hohensalzburg, odkud jsou nádherné výhledy na celé město i nedaleké Alpy , případně posezení v některé z mnoha kaváren u některé z místních specialit. V podvečer odjezd do ČR, návrat ve večerních/nočních hodinách.

Doprava

Klimatizovaným autobusem vybaveným DVD.

Ubytování

1 × hotel ***

Stravování

1 × snídaně na hotelu

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Poznámky

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na změnu vzhledem k aktuální situaci, stejně jako nemůže garantovat uskutečnění průvodu. V případě změn zajišťuje náhradní program.

Mapa k zájezdu

itinerář

Štýr (Steyr) - Salcburk (Salzburg)


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Lednové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,