Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Rakousko > Umělecká Vídeň, advent a výstavy 2017

A162-17 - Umělecká Vídeň, advent a výstavy 2017

Jednodenní zájezdy do Vídně: advent, výstavy umění, adventní trhy.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
71-281 25.11.17 25.11.17
890,-
890,-
Odjeto LM
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, služby průvodce, pojištění Ck proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění pro cesty do zahraničí, vstupné (40 €) a fakult. akce

Příplatky

84 CZK komplexní pojištění
20 CZK pojištění pouze léčebných výloh

úvodní popis

Poznáte krásy habsburské metropole na Dunaji Vídně , architekturu v různých slozích - překrásnou středověkou katedrálu, barokní architekturu Fischera z Erlachu, secesní a klasicistní stavby, Hundertswasserovu čtvrť, jedinečná muzea, můžete navštívit aktuální výstavy umění, jubilejní výstavu Marie Terezie a oblíbené adventní trhy.

lákadla

vídeňské adventní trhy před radnicí a na mnoha dalších náměstích a ulicích - významná muzea a galerie - aktuální výstavy

Rakousko - Vídeň - Hundertwasserův dům, 1983-86, uvnitř 52 bytů
Rakousko - Vídeň - Hundertwasserův dům, 1983-86, uvnitř 52 bytů Rakousko - Vídeň - Hofburg, socha Františka I. od Pompeo Marchesiho na Josefském náměstí Rakousko - Vídeň - Belvedere, J.L.von Hildebrand Rakousko, Vídeň, Hunderwasser, schodiště Rakousko - Vídeň - katedrála sv.Štěpána, detail hlavního portálu Rakousko - Vídeň - G.Klimt v MUMOKU, Právní věda - 3 ženy představují Pravdu, Spravedlnost a Právo, smrtící chobotnice vykoná rozsudek Rakousko - Vídeň - Pavilon Secese. J.M.Olbrich, výstavní prostory Rakousko - Vídeň - Muzeum moderního umění je také součástí Museumsquartier, oblasti s 60.000 m2 plochy muzei Rakousko - Vídeň - katedrála sv.Štěpána, zal. 1137, 1230-58 první přestavba, 1304-1433 gotická Gustav Klimt - Strom života (1909) Rakousko - Vídeň - drožky před sochou arcivévody Karla Těšínského (1860), A.D.Fernkorn Rakousko - Vídeň - orloj s postavou  římského císaře Marka Aurelia (I), číselník o průměru 4 metry
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy ráno, VÍDEŇ klasická i secesní, Hofburg , Dóm sv.Štěpána, hrobka habsburských panovníků, kostel sv. Karla Boromejského, Albertina , popř. kostel minoritů s kopií Poslední večeře Páně, nepovšimnuta rozhodně nebude ani moderní architektura - např. Hlavní nádraží s věží Bahnorama, pohledy na Donainsel s výškovými budovami, domy architektky Zahy Hadid, individ. muzea a galerie, atmosféra ulic, možnost posezení v kavárně, např. Rosenberg (možnost získat charakteristický hrnek s růží), muzea a výstavy: historická výstava Marie Terezie (300. výročí narození, umělecké výstavy Rubens : proměny, výstava kreseb a maleb Raffaela Santiho a přehlídky kreseb P. Brueghela staršího, adventní atmosféra ulic a skvělé adventní trhy před radnicí, na náměstí Marie Terezie či před kostelem Karla Boromejského, odjezd v podvečer, návrat do Prahy do půlnoci
CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle aktuálních podmínek ve Vídni . Upozornění: plánované termíny výstav mohou být změněny, nikdy je nelze zaručit předem na 100 %.

Doprava

autobusem s možností občerstvení (o přestávkách prodej nápojů za Kč) a DVD.

Stravování

Orientační ceny potravin a jídel ve Vídni : hlavní jídlo v restauraci 9,90-15,90 €, rychlé občerstvení (klobása, pizza do ruky, obložená bageta): od 3-4 €, 2 dcl vína 3,50 €, káva 2,80-3,60 €, balená voda 1,5 l: 0,50 €, láhev vína 0,75 l: od 2,50-3 €(veltlínské zelené), chléb, bageta v obchodě: 1 €, pivo točené 3,50 €, plechovka 0,50 €, limo (láhev) 1-2 € v obchodě, jogurt 0,40-0,50 €; pohlednice v průměru 0,50-0,80 €, známka do ČR 0,80 €, WC průměr 0,50 €

Pojištění

Zájezd obsahuje povinné pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 sb. proti úpadku; nezahrnuje komplexní pojištění. Doporučujeme komplexní pojištění u pojišťovny UNIQA (pojištění úrazové, léčebné v zahraničí, za náhradu škod a především pojištění na storno zájezdu ve výši 28 Kč/den (minimálně však 84 Kč) nebo pouze léčebné pojištění ve výši 20 Kč/den.

Orientační ceny vstupného

VÍDEŇ : Hofburg : stříbrná komora, císařské apartmány a Sisi muzeum 14 €; Císařská (zlatá) klenotnice 12 €
Kapucínská krypta (hrobka Habsburků ): 7,50 €
dóm sv. Štěpána: jižní věž 3,50 €, výtah na severní věž ke zvonu Pummerin 4,50 €
galerie Albertina : 13 €
Kunsthistorisches Museum : 15 €
MuseumQuartier: 19 €, pouze Leopold Museum 11 €MuseumQuartier: Leopold Museum 13 €, mumok 11 €, velká společná vstupenka do více muzeí 32 €
Belvedere: Horní i Dolní dohromady 20 €, pouze Horní (s Mramorovým sálem a sbírkami obrazů) 15 €, Dolní s Oranžerií a stájemi 13 €
kostel sv. Karla Boromejského: 8 €
Dům hudby (Klangsmuseum) 13 €
V Hofburgu a Schönbrunnu jsou doprovodné stroječky (audioguide) namluveny i v češtině.
Ceny jsou orientační, slevy lze získat na průkaz ISIC či ITYC a často lze uplatnit skupinovou slevu.

Kapesné

Doporučené minimální kapesné na vstupné 30€.

Poznámky

Výstava P. P. Rubens : Síla proměn
Velká výstava děl proslulého barokního vlámského mistra s četnými výpůjčkami ze zahraničních galerií. Zastoupeny budou deskové obrazy, kresby, olejové náčrtky i ohromná působivá plátna. Ruben zde bude představen především jako velmi tvořivý, dynamický umělec, který se hojně inspiroval tvorbou dalších umělců. Jeho díla tak odrážejí dialog s předchůdci i současníky, lze na nich pozorovat stálé proměny (odtud název výstavy) a vývoj Rubensova vlastního umění. Návštěvníkům se tak nabízejí různé zajímavé pohledy a perspektivy, kterých si často lze všimnout až na druhý pohled. Vlastní Rubensova díla jsou doplněna ukázkami antických a renesančních soch i děl některých mistrů, kteří měli na Rubense významný vliv (Tizián, Caravaggio).
Pieter Brueghel starší - kresby
Výstava kreseb a tištěných grafik slavného nizozemského umělce. Nabízí zajímavý náhled na tvorbu Brueghela staršího a její vývoj a představuje ho jako mnohostranného tvůrce – vedle známých selských výjevů lze vidět kresby, které se blíží fantastickým obrazům Hieronyma Bosche , dále krajiny (Brueghel st. výrazně zasáhl do vývoje krajinomalby) i společenské satiry.
Rafael - kresby a obrazy
Vynikající malíř je představen trochu netradičně jako velmi dovedný kreslíř. Na 170 kreseb i maleb z rakouských i zahraničních sbírek (včetně galerie Uffizi , Vatikánských muzeí a britských Královských sbírek) odrážejí Rafaelovo mistrovství, ať jsou to již půvabné madony, různé studie lidských postav nebo i celé rozsáhlé výjevy, nákresy slavných fresek zdobících např. interiéry vatikánských paláců.

Zajímavosti

Víte, že... Vídeň je město kaváren, od slavného vítězství křesťanských vojsk po druhé obléhání Vídně . Tehdy se kávová zrna poprvé dostala ve větším množství do prostředí osvobozeného města. Dovedný člen řádu kapucínů začal s výrobou nápoje s mlékem a káva se pak na další staletí stala fenoménem liberálního prostředí hlavního města monarchie. Kavárny Central, Sperl, Landtman, Hawelka a Pruckel zná snad každý, kdo něco o Vídni slyšel. Dodnes je můžeme navštívit a nechat se obsloužit dobrou kávou nebo sladkostí, popřípadě i lehkým jídlem. A v moderní kavárně Rosenberg (síť, která má pobočky na různých místech v Rakousku) lze ke kávě dostat i hrnek s růží.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Vídeň na větší mapě


|Zpět|

Muzejní čtvrť MuseumsQuartier

Senzaci budící vídeňský umělecký areál neláká pouze prominentními muzei jako je Leopoldovo muzeum (Schiele!), Muzeum moderního umění a Umělecká hala (Kunsthalle). Muzejní čtvrť ještě zatraktivňují vyhlášené restaurace, v nichž se žije skutečně rychle. Vidět a nechat se vidět, to je heslem dne, a především: užít si…

Belveder a jeho galerijní sbírky

Vídeňský Belvedér, někdejší rezidence prince Evžena Savojského, patří k předním vídeňským galeriím - je zde k vidění rakouské umění od středověku po současnost, nachází se tu hlavní sbírka děl Gustava Klimta . V Dolním Belvedéru lze navštívit obytné a reprezentační komnaty prince Evžena, pořádají se zde také četné výstavy umění.

Galerie Albertina

Galerie Albertina ve Vídni proslula vedle svých vlastních sbírek především jako výstavní prostor - každoročně pořádá významné výstavy umění spojené i s bohatými doprobodnými akcemi. Vlastní jednu z největších grafických sbírek, sbírku moderního malířství od impresionistů přes Schieleho a  Picassa po současné umělce a také fotografickou a architektonickou sbírku. Návštěvníci mají rovněž přístup do několika "parádních komnat", které upomínají na časy, kdy byla Albertina sídlem některých Habsburků .

Uměleckohistorické muzeum ve Vídni

Jedno z předních evropských muezí. Uměleckohistorické muzeum ( Kunsthistorisches Museum ) ve Vídni v sobě zahrnuje významnou obrazovou galerii (Tizian, Rembrandt , Rubens , Tintoretto, Brueghel), sbírku egyptských, antických a orientálních nálezů a umělecká díla ze sbírek habsburských císařů (Kunstkammer). Interiéry, především vstupní hala a schodiště, jsou zdobeny malbami Gustava Klimta .

Hundertwasserovy domy ve Vídni

Ve Vídni se nacházejí dohromady 4 Hundertwasseovy stavby: Hundertwasser -Krawina Haus, Hundertwassers Village, KunstHausWien s muzeem a spalovna a teplárna ve Spittelau. Všem je vlastní bezbřehá fantazie a hravost malíře Hundertwassera , promítnutá podivuhodným způsobem do architektury.

Gustav Klimt, tvůrce vídeňské secese

Gustav Klimt patří k nejvýznamnějším malířům Rakouska a nejvýraznějším představitelům vídeňské secese. Jeho obrazy se vyznačují originálním využitím dekorativních geometrických vzorů, křivek, zvláštní barevností, působí mysticky i eroticky. Mnohá jeho díla lze vidět ve vídeňském Horním Belvedéru.

Vídeň - ZOO Schönbrunn

Patří mezi nejstarší a nejhezčí ZOO. Nachází se v překrásném parku zámku Schönbrunn a je domovem pro cca 500 druhů zvířat (např. koaly, pandy, apod.). Mísí se zde kouzlo tradice a modernosti.

Lákadla adventní Vídně

Vídeň - úžasné velkoměsto, kde je pořád co objevovat. O adventu nabízí celou řadu atrakcí - vánoční trhy, mimořádné výstavy, lahůdky gastronomie. Každý si zde přijde na své.

|Zpět|

Podobné zájezdy

1denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

dopravu busem, služby průvodce, pojištění Ck proti úpadku; cena nezahrnuje pojištění, vstupné, MHD a fakult. služby.

24.11.18 - 24.11.18
890,-
81-274


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,