Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Rakousko > VYSOKÉ TAURY, GROSSGLOCKNER A TERMÁLN LÍZNĚ RAKOUSKA - Alpy pro aktivní seniory (a nejen pro ně)

918-19 - VYSOKÉ TAURY, GROSSGLOCKNER A TERMÁLN LÍZNĚ RAKOUSKA - Alpy pro aktivní seniory (a nejen pro ně)

Poznávací zájezd do rakouského národního parku Vysoké Taury, pěší turistika v úchvatných horách a relaxace v lázních.
Využijte aktuálně únorovou slevu na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-706 04.08.19 10.08.19
11 790,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, průvodce, 6x ubytování v hotelu****, 6x polopenzi

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstupné a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje

Příplatky

4.200 Kč - 1lůž. pokoj
390 Kč - výlet 5. den
224 Kč - komplexní pojištění

úvodní popis

Tento zájezd Vás zavede do nejznámějšího národního parku Rakouska Vysoké Taury . NP Vysoké Taury je překrásná oblast kolem nejvyššího rakouského štítu Grossglockner . Vysoké Taury mají více než 300 vrcholů přesahujících 3 000 m a několik ledovců. Mezi turistické magnety patří i upravená lázeňská městečka (Bad Gastein aj.). Ubytování je zajištěno v pěkném hotelu****, kde klienti mohou využít bazén a saunu.

lákadla

NP Vysoké Taury - soutěska Lammerklamm - městečko Dorfgastein - vyhlídkový vrchol Fulseck - lázně Bad Hofgastein - městečko Werfenweng - hrad Hohenwerfen - lázně Felsenbad - romantické městečko Wargrain - městečko Koglalm - Salzburg, památky a muzea, Mozartův rodný dům - hrad Hohensalzburg

VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Pěkný výlet pod severní stěnou Dachsteinu kolem jezer Vorderer a Hinterer Gosausee, kde z vod jezera vyrůstá ohromný, ledovcem pokrytý Dachstein . Cestou na ubytování procházka v soutěsce Lammerklamm

2.den

2. den: procházka jedinečnou hlubokou soutěskou Lichtenstein Klamm po dřevěných mostíkách nad dravou bystřinou sevřenou strmými skalními stěnami. Poté výjezd lanovkou z městečka DORFGASTEIN na vyhlídkový vrchol Fulseck. Lehká procházka po hřebeni, která skýtá pěkné výhledy na okolní hory vysoké přes 2500 m a také dolů do Gasteinského údolí. Odpoledne koupání a odpočinek v moderních termálních lázních BAD HOFGASTEIN

3.den

3. den: výjezd lanovkou Ikarus do úchvatného světa hor nad městečko WERFENWENG, odkud se naskýtá nádherný kruhový výhled na okolní alpské velikány skupiny Tennengebirge. Odpoledne návštěva impozantního středověkého hradu Hohenwerfen , který se majestátně tyčí nad celým údolím

4.den

4. den: výjezd k malebnému jezeru Zauchensee, dále lanovkou k Gamskogelhütte. Odtud pěší výlet s nádhernými výhledy panoramatickou cestou mezi růžovými azalkami. Nejzdatnější mohou vyjít na vrcholy Tagweidegg a Schwarzkopf. Odpoledne koupání a relaxace v lázních Amadé Altenmarkt

5.den

5. den: pobyt v hotelu, pro zájemce fakultativně: Výlet do malebného termálního údolí Gasteiner Tal. Výjezd lanovkou na Stubner Kogel. Pěší výlet panoramatickou cestou Otto Reichert Weg s výhledy na okolní velikány a údolí Gasteinertal.. Návštěva proslulých lázní BAD GASTEIN , kde přímo v centru městečka se nachází romantické vodopády. Koupání a relaxace v termálních lázních FELSENBAD

6.den

6. den: výlet z romantického městečka WAGRAIN, které je přezdíváno“městečko květin“. Výjezd lanovkou „Flying Mozart“ nad městečko na KOGLALM. Pěkná pěší tůra po hřebeni s překrásnými výhledy na Radštatské Alpy k vrcholkům Griessenkareck a Saukarkopf. Návrat cestou Bettlersteig a Blumenweg

7.den

7. den: ráno odjezd do SALZBURGU (UNESCO), města mnoha památek a muzeí (např. Mozartův rodný dům, projížďka lodí po řece Salzach, hrad Hohensalzburg včetně výjezdu pozemní lanovkou aj.). Salzburg je nádherné město ležící v krásné krajině pod Alpami , dominuje mu mohutný Dóm a vysoko nad městem stojící bílá pevnost Hohensalzburg. Příjezd do Čech ve večerních hodinách

Doprava

Dálkovým autobusem s možností občerstvení (káva, čaj, limonády, pivo).

Ubytování

6x ve 4* hotelu Alpenkrone ve Filzmoos u Flachau. Hotel se nachází v krásné krajině v nadm. výšce 1139 metrů, s výhledem na Filzmoos. Hotel má vnitřní bazén. Součástí hotelu je dále fitness, sauna a stolní tenis.
Ubytování je ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, TV a balkonem.

U všech zájezdů s lehkou pěší turistikou proběhne ubytování až po skončení programu, tj. v odpoledních nebo večerních hodinách. Mějte, prosím, připravené věci na turistiku předem v příručním zavazadle.

Stravování

Stravování je formou polopenze - bufetová snídaně, večeře servírovaná o čtyřech chodech s možností výběru ze tří hlavních jídel (jedno je vegetariánské). Nápoje nejsou v ceně zahrnuty.

Orientační ceny vstupného

Doporučení:
Pokud si v naší CK nejpozději měsíc před odjezdem (při doplacení zájezdu) závazně zarezervujete tzv. Salzburgerland Card – cena bude upřesněna na začátku roku 2019 (platí se u průvodce, ale nutno rezervovat a objednat předem v CK), budete mít většinu z výše uvedených položek s touto kartou zdarma (karta neplatí pro soutěsku Lammerklamm, Hohensalzburg – lanovku k hradu a místního průvodce v Salzburku v historickém centru).
KARTA JE TŘEBA OBJEDNAT V CK PŘEDEM, NA MÍSTĚ JIŽ NELZE ZAKOUPIT.

Vstupy obsažené v Salcburské kartě:
Lichtensteinklamm – 6 € (v r. 2017 byla celoročně uzavřena).
Lanovka na Fulseck a zpět – 23,5 €.
Pevnost Hohenwerfen + výtah - 14,5 €, bez výtahu 11 €.
Výtah na pevnost Hohenwerfen - 3,5 €.
Lanovka Stubnerkogelbahn - 25 €
Lanovka Ikarus - Werfenweg - 14 €
Lanovka Flying Mozart-Wagrain - 13,7 €.
Lázně Felsentherme Gastein – 3 hodiny 23,5 €.
Lázně Erlebnistherme Amadé - 4 hod. 20,5 €.
Hohensalzburg – 15,20 € včetně lanovky.

V Salcburské kartě nejsou zahrnuty tyto vstupy:
Soutěska Lammerklamm – 4,5 €.
Plavba po řece Salzach - 14 € nebo 17 € podle délky plavby.
Mozartův rodný dům v Salzburgu - 11 €.
Místní průvodce v Salzburgu v historickém centru - cca
4 € / os. (skládá-li se celá skupina, počítáno na 40 os.).

Celková orientační částka na vstupy a lanovky při zakoupení Salzburgerland Card je cca 80 € (počítáno včetně ceny karty).
!!! V případě špatného počasí má vedoucí zájezdu právo přizpůsobit program nebo zvolit náhradní variantu v okolí místa pobytu. !!!

Poznámky

Cestovní doklady
Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů byla ukončena dnem 26. června 2012. Od tohoto data musí mít každý občan České republiky (tedy včetně dětí) při cestování do zahraničí vlastní cestovní doklad (do zemí EU cestovní pas nebo občanský průkaz).
Z České republiky lze vycestovat pouze s platným cestovním dokladem. V případě cesty do zemí Evropské unie a dále Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska lze jako cestovní doklad použít platný občanský průkaz (jen se strojově čitelnými údaji - vydávané od července 2000).
Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního dokladu. !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!
Výše uvedené se týká občanů ČR, doklady nutné pro vstup cizích státních příslušníků do navštívených zemí si tito zajišťují sami a na vlastní odpovědnost.

Informace

Důležité osobní věci
Jedny pohodlné bytelnější boty na turistiku (zájemci o náročnější výlety pohory, teleskopické hole). Túry jsou v délce kolem 5 hod., po poradě s vedoucím zájezdu lze zvolit lehčí variantu. Teplé oblečení vč. čepice a rukavic, doporučujeme nepromokavou větrovku a dlouhé kalhoty, svetr nebo mikinu, plavky, klobouk a brýle proti slunci, krém na opalování s vyšším ochr. faktorem, deštník, pláštěnka. Základní léky - acylpyrin, endiaron apod. a léky trvale užívané. Pro zájezdy na hory doporučujeme dobře vybavenou osobní lékárničku s náplastmi, obvazy, elastickým obinadlem, jodisolem, léky proti bolesti, mastí proti bolesti.

Zabalení zavazadel
Doporučená zavazadla: kufr, batoh, brašna, krabice. Zakázané zavazadlo - krosna s konstrukcí (konstrukce nebude naložena).

Mapa k zájezdu

itinerář

Dorfgastein - Bad Hofgastein - Werfenweng - Bad Gastein - Wagrain - Kogelalm - Salzburg


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Únorové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,